Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Ειλικρίνεια Του Κυρίαρχου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 8 Νοεμβρίου 2005.

  1. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Χμμμ.. να μια ενδιαφέρουσα ντρίπλα: αν δεν είναι ο Ανθρωπος μου (με τις βανίλα συνεκδοχές, να μου λέει π.χ. στο κινητό, έλα αγαπουλίνι πάω να κατουρήσω, θα σε πάρω μετά...), να είμαι τουλάχιστον εγώ ο Ανθρωπος του.

    Πρωτοψάλτη πάλι δηλ., αλλά από την ανάποδη.

    Ευσεβής ο πόθος, δε λέω. Και σεβαστός. Ετσι είμαστε φτιαγμένοι. Επικοινωνία at all cost.

    Και όντως είναι κάτι που έχει ανάγκη ο Κυρίαρχος, μην ακούτε αν σας λένε το αντίθετο. Τυχερός αν καλύπτεται με την αποδοχή του.

    Δύσκολο όμως.. Πολύ. Τα έχει πει κι αλλού ο MasterJp, δεν είναι εύκολο, για να έχεις φτάσει εκεί, πρέπει να έχεις μάθει να είσαι λύκος, δηλ. να είσαι "μόνος", σε κάποιο βαθμό. Πιο εύκολο να αλλάξεις το "μαλλί" σου.
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Η Ειλικρίνεια Του Κυρίαρχου

    Τελικά πρέπει να τραβιούνται οι απόψεις στα άκρα για να δούμε ότι η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Ακραίο το παράδειγμα σου Dream. Που είναι ο σεβασμός στην ατομικότητα του άλλου; Δεν έχει να κάνει με την ειλικρίνεια.
    Και μια άλλη ένσταση με αφορμή τα παραπάνω που έγραψες...χωρίς η επίθεση μου να αφορά εσένα και μόνο.
    Γιατί χρησιμοποιείτε τους βανίλα θέλοντας να δώσετε παράδειγμα προς αποφυγή; Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Έχετε βάλει τους βανίλα ανθρώπους στο ίδιο τσουβάλι με τα μίασματα! Παντού θα υπάρχουν κάθε λογής καρύδια.

    Αστάρτη
     
  3. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Ακραίο, όντως, για να δείξει τί μπορεί να φέρνει κανείς μαζί του από το παρελθόν εν αγνοία του. Το θέμα της οικειότητας και της ατομικότητας που θέτεις είναι πολύ σοβαρό και θα ξανάρθω σε αυτό, με άλλο thread.

    Μα γιατί προς αποφυγή; Δεν υπάρχουν άνθρωποι που το βρίσκουν λατρεμένο αυτό το επίπεδο γλύκας και "ενοποίησης"; Εμένα, απλώς, δεν μου αρέσει. Οπως δε μ΄αρέσει και το προσούτο με πεπόνι, αλλά δεν απαξιώνω τα εστιατόρια που το προσφέρουν και αυτούς που το τρώνε. Η σωστή ανοχή, και αυτό προσπαθώ να δείξω με κάθε μου αντίστιξη, είναι να ξέρεις το άλλο, να ξέρεις ότι δεν σ΄αρέσει και παρόλα αυτά να το αν(τ)έχεσαι...


    Ευτυχώς!
     
  4. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Η Ειλικρίνεια Του Κυρίαρχου

    Θέλει κότσια και οι Κυρίαρχοι τα έχουν, ή μήπως όχι; Μήπως οι vanilla τελικά είναι πιο ΒDSM από όσο νομίζουμε ότι είναι;
    Θεωρώ πιο ειλικρινές το vanilla “θέλω να πηδήξω” από το BDSM θέλω να Κυριαρχήσω πάνω σου
     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    [quοte=ioanna]
    Θεωρώ πιο ειλικρινές το vanilla “θέλω να πηδήξω” από το BDSM θέλω να Κυριαρχήσω πάνω σου
    [/quote]

    Δηλ. εσύ, όταν ένας vanilla λέει "θέλω να πηδήξω" δεν υποψιάζεσαι ότι μπορεί να εννοεί:

    α) Θα πάθουν πλάκα οι φίλοι μου όταν δουν ποια πηδάω
    β) μου θυμίζεις τη μάνα μου ρε γαμώτη
    γ) θα δει η τσούλα η κολλητή σου που μ΄έφτυσε
    δ) όλα τα παραπάνω και κάμποσα ακόμα;

    Μη τρελλαθούμε και τελείως (οριακοί είμαστε..) Μπορεί να χωρίζουν πολλά τους vanilla από τους BDSM αλλά όχι ο βαθμός ειλικρίνειας...

    Αν επικρατεί η αίσθηση ότι οι subs είναι έτοιμες/οι να πιστέψουν το οτιδήποτε για να ικανοποιήσουν την ανάγκη τους και ως εκ τούτου πλησιάζουν το χώρο κάθε καρυδιάς ψευτο-Domάδες και ψευτο-Dommούδες είναι άλλο καπέλο..
     
  6. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Η Ειλικρίνεια Του Κυρίαρχου

    Το ίδιο λέμε Κύριε δεν διαφωνώ από ένα vanilla με σκοπό να πηδήξει δεν θα είχα “απαίτηση” να είναι ειλικρινής αλλά από ένα Master με σκοπό να καθοδηγήσει θα είχα.
    Η μήπως τελικά και οι δύο έχουν τον ίδιο σκοπό;
     
  7. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Σαφώς και έχουν τον ίδιο σκοπό: την απόλαυση. Και στην αναζήτηση της απόλαυσης βγάζει κανείς όλα τα χαρακτηριστικά του. Γιατί νομίζεις πως τα έχτισε / απόκτησε; Αν η ειλικρίνεια είναι ένα από αυτά, θα φανεί.

    Δεν φαντάζομαι να πιστεύεις ότι στο δρόμο της απόλαυσης θα φρενάρει κάποιος από τον αυτο-έλεγχο της ειλικρίνειας, ε; Και να περιμένεις να συμφωνήσει μαζί σου ένα BDSM φόρουμ; Άλλα κι άλλα δεν μας σταματούν..
     
  8. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Η Ειλικρίνεια Του Κυρίαρχου

    Επιτρέψτε μου τον χαρακτηρισμό κυνικότατο για ένα Master
    Πίστευα και εξακολουθώ να πιστεύω ότι η απόλαυση είναι κάτι που κερδίζετε με κόπο αλλιώς γεμίζουμε με ανοργασμικές subs που αναρωτιούνται μα τι στο καλό κάνω λάθος . Το θέλω να πηδήξω δεν σε προδιαθέτει ότι αυτός που το λέει ( vanilla ή D/M ) έχει σκοπό να αφιερώσει χρόνο και κόπο.

    Θα φανεί σίγουρα και τότε επέρχεται η αποκαθήλωση που λέγαμε σε άλλο θέμα

    Δυστυχώς το πιστεύω ο αυτο-έλεγχος ή υπάρχει παντού σε έναν Master ή .....
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: Η Ειλικρίνεια Του Κυρίαρχου

    Κυνικό αλλά ειλικρινές ioanna  Για την απόλαυση μας ζούμε όλοι.

    Αστάρτη
     
  10. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: RE: RE: Η Ειλικρίνεια Του Κυρίαρχου

    Άρα ο Κύριος DreamMaster σύμφωνα και με το θέμα είναι ειλικρινής .
    Ο Επόμενος παρακαλώ .
     
  11. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    ioanna,

    Γιατί βλέπεις "κυνικό" το να στοχεύει κανείς στην απόλαυση;

    Ισως επειδή είναι τόσο γυναικείο να πιστεύεις ότι απόλαυση είναι ο οργασμός, το "χύνω" κτλ. Και τόσο ανδρικό να πιστεύω ότι είναι πολλά παραπάνω. Γι αυτό και η κοινωνία καλλιεργεί την αντίθετη άποψη.

    Αλλά θα επιμείνω, έστω και με τη "ρετσινιά" του κυνικού: όλων μας κύριος σκοπός είναι η απόλαυση. Προς αυτήν τα μηχανευόμαστε όλα. Και την ειλικρίνεια, και το ψεύδος. Ακόμη κι όταν δεν την επιδιώκουμε, αλλά την απαρνιόμαστε προσπαθώντας τουλάχιστον να ελαχιστοποιήσουμε το αντίθετο της, την οδύνη, από την απόλαυση οριζόμαστε.

    Γαβ,
    Dream

    ΥΓ. Στους Masters που σε πλησιάζουν λέγοντάς σου πόσο θέλουν να σε διδάξουν και να σε καθοδηγήσουν, ακόμη κι αν στερηθούν την απόλαυσή τους και υποφέρουν, δώστους ένα one-way εισιτήριο για Μπιάφρα. Η Τερέζα πέθανε και άφησε πίσω της πολύ δουλειά.
    ΥΓ2. Για τα άλλα θέματα, θα απαντήσω ... στα άλλα θέματα 
     
  12. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    εχχμμμ ~σηκώνει το χερι~ μια ερωτηση παρακαλώ...
    Γιατί είναι κυνικό να παραδεχόμαστε πως αποζητάμε την απόλαυση?