Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Παράδοση ως Δύναμη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος illusion, στις 10 Ιανουαρίου 2006.

  1. eumenis

    eumenis New Member

    Συγχαρητήρια.Με αφορμή το άρθρο αυτό θα εξιζε μια συζήτηση για την παράδοση και την ενδοτικότητα του άνδρα που είναι εν τέλει αρχέγονη μπροστα στη γυναικεία ανωτερότητα
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    όσο αφορά το 1ο μέρος που εγώ κράτησα για εμένα ,εγώ δεν το αποκαλώ ενδοτικότητα αλλά φυσική λειτουργεία ,και μιας στο κείμενο αναφέροντε οι μοντέρνοι καιροί ,στους μοντέρνους καιρούς πλέον με βάση αυτή τη διαδικασία της αναπαραγωγής οι γυναικές όχι απλα δεν ενδίδουν αλλά επιλέγουν κιόλας ,κάποτε ενδίδαν γιατί δεν υπήρχαν οι ανδρες για διαφόρους λόγους...

    όσο αφορά το 2ο μέρος το να είσαι ενδοτικός δεν μπορώ να το δω σαν κάτι παθητικό μιας και μπορεί να αποτελέσει ""θανάσιμο" όπλο...