Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Ρέπλικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Arioch, στις 20 Φεβρουαρίου 2011.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Η Ρέπλικα

    Παρόλο που ήξερα -να είναι καλά η γριά-Μπέτσυ- σε γενικές γραμμές το περιεχόμενο του βίντεο ένιωσα το στομάχι μου να σφίγγεται και να γίνεται κόμπος. Το αρρωστημένο ενδιαφέρον που έδειχνε ο Γλγικιγικιιγζζζικλκικ μου χαλούσε ακόμα περισσότερο τη διάθεση.

    ...

    Στον πλανήτη των Ρου είχαμε κάνει μια τρύπα στο νερό ή για να είμαι πιο ακριβής με τον κωλοπλανήτη τους, μια τρύπα στη λασπουριά. Η οικογένεια του αρχικόπανου είχε βγει από τις δεξαμενές και ήταν υπό ψυχιατρική παρακολούθηση. Με χίλια ζόρια κατάφερα να τους πάρω συνεντεύξεις αλλά οι καταθέσεις τους δεν ήταν ιδιαίτερα διαφωτιστικές. Η ρέπλικα ήταν φιλική με τα παιδιά και αρκετά επιφυλακτική με τη σύζυγο. Κανείς τους ωστόσο δεν ήξερε για πιο πραγματικό λόγο είχε αγοράσει ο αρχικόπανος τη ρέπλικα.

    Χώρια που έπρεπε να περιμένουμε μια εβδομάδα για να καταφέρουμε να φύγουμε από τον κωλοπλανήτη. Ενάμιση μήνας σε πλανήτη των Ρου!!! Εντάξει, υπάρχουν και χειρότερα αλλά όπως και να έχει η διαμονή σε πλανήτη των Ρου -έστω και για μια ώρα- δεν μπορεί να μπει στα hilights μιας ζωής.

    Βασικά η έρευνα είχε βαλτώσει. Ήθελα να γυρίσω στη Γη για να το ψάξω διαφορετικά αλλά ο Γλγικιγικιιγζζζικλκικ, ευλογημένες να είναι οι αηδιαστικές του κεραίες με έπεισε να ακολουθήσουμε το δρομολόγιο του τελευταίου διαστημοπλοίου που είχε περάσει από τον πλανήτη και με το οποίο το είχε σκάσει η ρέπλικα, αν και ανάθεμά με αν είχα έστω και την πιο παραμικρή ιδέα πως στο διάολο τα είχε καταφέρει.

    - "Να πάμε στη Γη θα πάρει 1 μήνα" μου είχε πει "χώρια τις δύο εβδομάδες αναμονή μέχρι να έρθει το διαστημόπλοιο της γραμμής. Ωστόσο σε μια εβδομάδα έρχεται άλλο και ο επόμενος πλανήτης που πρέπει να κοιτάξουμε δεν είναι παρά 5 μέρες από εδώ."

    Δεν το παραδέχτηκα ανοιχτά αλλά ο λόγος για τον οποίο ακολούθησα τελικά την πρόταση του Γλγικιγικιιγζζζικλκικ ήταν η μία εβδομάδα λιγότερη που θα περνούσα σ' αυτόν τον κωλοπλανήτη"

    Δώδεκα μέρες αργότερα αποβιβαστήκαμε στο Μάδεργουελ. Ω ναι, η ρέπλικα τελικά είχε περάσει από εδώ, είχε σκοτώσει δυο-τρεις χωρίς λόγο -πολύ πιθανό για το σπορ- και την είχε κάνει με άλλο διαστημόπλοιο.

    Η τύχη μας χαμογέλασε. Το διαστημόπλοιο που είχε φύγει την είχε μεταφέρει στον τερματικό του προορισμό, μια νέα αποικία κατά τον Οφιούχο και είχε μείνει εκεί και δεν επρόκειτο να φύγει για δύο μήνες. Η ρέπλικα είχε παγιδευτεί.

    Το πρόβλημα ήταν ότι κανένα πλοίο της γραμμής δεν πηγαίνει σε αναπτυσσόμενη αποικία. Η εταιρία που ανάπτυσσε τη νέα αποικία δεν είχε σκοπό να στείλει εκεί διαστημόπλοιο οπότε αναγκαστικά έπρεπε να νοικιάσω εγώ μια θαλαμηγό. Στο Μάδεργουελ δεν υπήρχε, οπότε αναγκαστικά θα έπρεπε να πάμε στο Νέμπερ, το οποίο χοντρικά σήμαινε ότι θα φτάναμε στην αποικία σε 1 μήνα και κάτι.

    Θα φεύγαμε αύριο για το Νέμπερ, οπότε μιας και δεν είχαμε τι να κάνουμε, κλείστηκε ο καθένας μας στα δωμάτιά του. Τότε ήταν που μου ήρθε μια μη κατευθυνόμενη κρυπτοειδοποίηση: "Δεν σκότωσε και τους τρεις για πλάκα, τον έναν είχε μάλλον καλό λόγο. Δεν πρέπει να βγει παραέξω γιατί δεν το επιτρέπει η κυβέρνηση του Μάδεργουελ... στο βίντεο που ακολουθεί θα δεις το γιατί. Μην προσπαθήσεις να με βρεις. Αντέγραψε το βίντεο κάπου και κρύψε το, θα σε ψάξουν".

    Τώρα μάλιστα. Ο τύπος είχε κρυπτογραφήσει το μήνυμα με το δημόσιο κλειδί μου και το είχε κάνει broadcast. Η κυβέρνηση ήταν σε θέση να αποκρυπτογραφήσει ΚΑΘΕ κρυπτογραφημένο μήνυμα στον πλανήτη εκτός φυσικά από αυτό που είχε κρυπτογραφηθεί με το δικό μου δημόσιο κλειδί οπότε δεν χρειαζόταν να είσαι διάνοια για να καταλάβεις σε ποιον απευθυνόταν το μήνυμα.

    Που στο διάολο θα το έκρυβα;

    Η γριά-Μπέτσυ είχε τη λύση: "Δεν ξέρω αν το πρόσεξες, αλλά ο Γλγικιγικιιγζζζικλκικ μου φάνηκε λίγο πεινασμένος".

    Εμένα μπορούσε να με ξετινάξει η κυβέρνηση αλλά τον Γλγικιγικιιγζζζικλκικ δεν μπορούσε να τον περάσει ούτε από ακτινογραφία. Αφενός γιατί ο εξωσκελετός των Ρου δεν ήταν διαπερατός από ακτίνες-Χ και αφετέρου η αγαπημένη μου κατσαρίδα είχε διπλωματική ασυλία.

    Όχι ότι δε μουρμούρησε, μουρμούρησε. Όμως έκανε την ανάγκη φιλοτιμία και κατάπιε -την όχι και βολικού μεγέθους για Ρου- κβαντοκάψουλα.

    Εμένα με ξετίναξαν. Μόνο δάχτυλο στον κώλο δε μου έβαλαν. Και την Μπέτσυ ξετίναξαν, τουλάχιστον τα μέρη της τα οποία μπορούσαν να διαβάσουν -και όσον αφορούσε αυτούς ήταν τα πάντα- αλλά στην γριά πουτάνα, πουτανιές;

    Δεν τόλμησα να βάλω να δω το βίντεο ούτε στο δρόμο για το Νέμπερ. Εκεί νοίκιασα μια ακριβή -αλλά γρήγορη- θαλαμηγό και φύγαμε σα να μας κυνηγάν όλοι οι δαίμονες της κόλασης ή η εφορία, δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι είναι πιο τρομακτικό.

    ...

    Η Μπέτσυ που φυσικά ήξερε το περιεχόμενο του βίντεο με είχε προειδοποιήσει: "Σαδιστής ξεσαδιστής με αυτό που θα δεις θα ανατριχιάσουν μέχρι και οι κωλότριχές σου"

    -"Χμμμ" είπε ο Γλγικιγικιιγζζζικλκικ, αυτός δεν είναι ο υπουργός "Προστασίας του Πνεύματος" του Μάδεργουελ;

    Απορώ πως στο διάολο μας ξεχωρίζουν. Εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω τον ένα Ρου από τον άλλο. Αλλά είχε δίκιο.

    -"Ναι, αυτός είναι" του είπα. "Μάλλον γι αυτό δεν ήθελαν να βγει παραέξω το βίντεο."

    Τι είχε κάνει ο μαλάκας με τη ρέπλικα;

    Ο τύπος κατέβασε το παντελόνι του και το σλιπ του. "Γλύψε πουτανάκι" διέταξε τη ρέπλικα. Η ρέπλικα απλά τον κοίταξε και αυτός της έδωσε μια δυνατή σφαλιάρα. "Κάνε αυτό που σου λέω πουτανάκι!"

    -"Μα τι κάνει ο μαλάκας;" ρώτησα δυνατά;

    -"Μάλλον δεν έχει καταλάβει ότι έχει να κάνει με ρέπλικα" είπε ο Γλγικιγικιιγζζζικλκικ. "Νομίζει ότι έχει να κάνει με άνθρωπο."

    -"Μαλακία του" αρκέστηκα να πω.

    Την άρπαξε από τα μαλιά και έφερε το στόμα της κοντά στο όργανό του. Το ακούμπησε στα χείλη της και το έσπρωξε. Η ρέπλικα διστακτικά άνοιξε το στόμα και ο παιδόφιλος μπάσταρδος της το έχωσε μέχρι το λαρύγγι.

    -"Αααχ, αααχ ναι, ρούφα πουτανάκι, αααχ"

    Τα βογγητά ηδονής έγιναν ουρλιαχτά πόνου καθώς η ρέπλικα με μια δαγκωνιά του έκοβε τον πούτσο. Ο τύπος έπεσε κάτω και η ρέπλικα του έδωσε ένα συντριπτικό χτύπημα στην τραχεία.

    Η ρέπλικα άρχισε να τραγουδάει

    Frère Jacques, frère Jacques,
    Dormez-vous? Dormez-vous?
    Sonnez les matines! Sonnez les matines!
    Din, dan, don. Din, dan, don.

    Είχαν ανατριχιάσει όντως και οι κωλότριχές μου. Έβλεπα μια μικρή όμορφη κοπελίτσα να τραγουδάει αγγελικά ενώ έσπαγε ένα-ένα όλα τα δάχτυλα του θύματός της.

    Qu’est ce qui passe ici, si tard ?
    Compagnons de la Marjolaine.
    Qu’est ce qui passe ici, si tard ?
    Gai, gai, dessus le quai.

    C’est le Chevalier du guet,
    Compagnons de la Marjolaine.
    C’est le Chevalier du guet,
    Gai, gai, dessus le quai.

    ...

    Que demand' le chevalier ?
    Compagnons de la marjolaine.
    Que demand' le chevalier ?
    Gai, gai, dessus le quai.

    Une fille à marier,
    Compagnons de la marjolaine.
    Une fille à marier,
    Gai, gai, dessus le quai.

    Τραγουδώντας και σπάζοντας τα δάχτυλά του έσκυψε να τον φιλήσει. Σηκώθηκε με τη γλώσσα του στα δόντια της. Την έφτυσε. Του εξάρθρωσε το σαγόνι και έχωσε το χέρι της στο στόμα της.

    Tout mon cœur lui donnerai,
    Compagnons de la Marjolaine,
    Oui mon cœur lui donnerai,
    Gai, gai, dessus le quai.

    Κοιτούσα αποσβολωμένος την ρέπλικα να ξεριζώνει την καρδιά του υπουργού και να τη βγάζει από το στόμα του.

    Dans ce cas là choisissez,
    Compagnons de la Marjolaine.
    Dans ce cas là choisissez,
    Gai, gai, dessus le quai.

    Την έσφιξε στα χέρια της και την έλιωσε. Σκούπισε το στόμα της και χαμογέλασε.

    Είχα γίνει άσπρος... ακόμα και ο Γλγικιγικιιγζζζικλκικ είχε μείνει άφωνος.

    -"Κωλοκατάσταση" ήταν το μόνο που βρήκα να πω.

    (συνεχίζεται)
     
  2. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Η Ρέπλικα

    Kαλο! Θυμιζει Νευρομαντη και William Gibson σε sm version
     
  3. engelsblood

    engelsblood Regular Member

    Απάντηση: Η Ρέπλικα



    και πολύ blade runner.(ίσως και λίγο starship troopers) 
     
  4. lorelei

    lorelei Regular Member

    Απάντηση: Η Ρέπλικα

    τα κείμενά σου είναι απλά υπέροχα!!!  
     
  5. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: Η Ρέπλικα

    Περιμενουμε τη συνεχεια, Αριοχ.  
     
  6. open_mind

    open_mind Regular Member

    @Arioch Αν και πέρασε καιρός.... Μήπως να γράψεις και εδώ την συνέχεια.....;;;;  
     
  7. Keiko Mika

    Keiko Mika 愛する人たちに裏切られた Premium Member

    @open_mind εδώ θα σε απογοητεύσω η ρεπλίκα είναι μισή δημιουργία του @Arioch μίσος εφιάλτης δικός μου.
    Δεν έχω δει κάνα καλό εφιάλτη τώρα τελευταία.
     
  8. open_mind

    open_mind Regular Member

    Αν είναι έτσι χαλάλι σου!!!! Ας αργήσει η συνέχεια.  
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Να δεις που σε λίγο θα μου ζητάει και δικαιώματα!

    Αμερική γίναμε, Αμερική!

    ΥΓ και για να μην κατηγορούμαι για λογοκλοπή ο εφιάλτης ήταν το ξερίζωμα της καρδιάς!
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2018