Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Χειρότερη Ατάκα που Μου Έχουν Πει για την Εμφάνισή Μου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 13 Νοεμβρίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Στην Ελλάδα ακόμα και σήμερα μπορεί κάποιος να στην πει για τα σκουλαρίκια, τα τατουάζ ή την φράντζα σου. Η διαφορετικότητα ακόμα και όταν αυτή αφορά τις επιλογές στην εμφάνιση, μπορεί να γίνει αντικείμενο λεκτικής επίθεσης. Σε μία κοινωνία που δεν έχει απαλλαγεί από τα συντηρητικά κατάλοιπα, μπορεί κανείς να πέσει θύμα διάκρισης ακόμα και για ένα περίεργο κούρεμα.

    Αυτές είναι μερικές από τις χειρότερες ατάκες που έχουν ακούσει νέοι άνθρωποι εξαιτίας της εμφάνισής τους που ξεφεύγει από τη νόρμα.

     

    Γιάννης 23: «"Αν το παιδί μου γινόταν έτσι θα το σκότωνα". Αυτό το σχόλιο άκουσα από μια γυναίκα στο δρόμο, ενώ ήταν και το παιδί της μπροστά».

     


    Χριστίνα 18: «Μια μέρα περπάταγα στο δρόμο, φορώντας ένα σκισμένο καλσόν και ένας τύπος που δεν γνώριζα, με κοίταξε και μου είπε "είπαμε διαφορετικότητα αλλά όχι να ντύνεσαι και σαν τσούλα"».

     

    Μιχάλης 40: «Δύο ηλικιωμένοι, με κοιτούσαν και έλεγαν ο ένας στον άλλον: "Κοίτα αυτόν τον καραγκιόζη δεν ντρέπεται να κυκλοφορεί έτσι;"»

     

    Ελένη 18: «΄Ενας τύπος μια φορά με κοίταξε και γύρισε και είπε: "Πως κυκλοφορείς έτσι μοιάζεις με ζουλού"»

    http://www.vice.com/gr/read/i-xeiroteri-ataka-pou-mou-exoun-pei-gia-tin-emfanisi-mou


    Έχετε παρόμοιες εμπειρίες, πως έχετε νιώσει;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ατάκες τύπου: «Τι καιρό κάνει εκεί κάτω; από τις αγαπημένες μου, γελάω, δεν είμαστε κοντές, είμαστε συμπυκνωμένη δύναμη! Είμαστε playmakers με λίγα λόγια και έχουμε μικρά χέρια.
    Δεν με ενοχλεί τίποτα πλέον, μου αρέσω εγώ και αυτό μετράει!... *-*
     
  3. O Έλληνας και η Ελληνίδα (ειδικά οι κομπλεξικές βερσιόν που συναντά κανείς περισσότερο σε κωμοπόλεις) έχουν πρόβλημα γενικά
    με όσα καταφέρνεις ο ίδιος και δεν καταφέρνουν εκείνοι  . Από αυτό και μόνο θα ψάξει να βρει "λαβές" για να σε μειώσει,
    να στην πει, να, να... (ειδικά αν ανήκει στην κατηγορία του αμόρφωτου ταγαριού). Ειδικά αν αυτό που κάνεις είναι ιδιαίτερο
    και το κάνουν λίγοι. Από την στιγμή που θα γίνει μόδα θα το κάνει κι αυτός σαν καλό μιμητικό πηθικάκι.
    Φυσικά το παράδειγμα του άρθρου είναι εντελώς αστείο γιατί πλέον είναι κοινά αποδεκτό το τατουάζ και τα σκουλαρίκια από ηλικίες 12 χρονών (το 1ο τυπά τον γνωρίζω κι όλας) και, φυσικά, μόδα (τα τατού στούντιος ανοίγουν σαν τα μανιτάρια σε κάθε γειτονιά και από 2 και κάθε ένας έχει από 2-3 διακοσμητικά τατουαζάκια), οπότε δεν είναι κάτι το αντισυμβατικό (ακόμα και στα κωλοχώρια) για να σοκάρει τον μέσο άνθρωπο (παρά μόνο κανένα γέρο 800χρονών).
     
     
  4. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Υπάρχει ζωή μετά το θάνατο;
    Υπάρχει φαγητό χειρότερο από τις μπάμιες;
    Υπάρχει μάνα που δε βρίζει, όταν πατάς στα σφουγγαρισμένα;
    Υπάρχει πολιτική κορρεκτίλα μέσα στην πολιτική ινκορρεκτίλα;
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art


    Αυτό στο έχει πεί γκόμενα με ανοιχτά τα φώτα, όταν γδυθήκατε έτσι;
     
  6. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Ναι, αλλά μετά την έκανα κοκορέτσι.
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    bondage και μαλακίες  
     
  8. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    -Ακατοίκητο το ρετιρέ.
    -Ψηλός και άμυαλος
    -Όρθιο χιλιόμετρο
    (κλπ μην σας κουράζω)
    Το καλύτερό μου όμως:
    -Τι καιρό κάνει εκεί πάνω? -> Πιάσε το θερμόμετρό μου να μάθεις
       
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    γαύρος ε;
     
  10. Elune

    Elune Priceless

    Αν είσαι ΓΑΥΡΟΣ ξέρεις...
     
  11. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Το ΄πιασες και ξέρεις?  
    Περίεργο...θα το θυμόμουν  
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πολλάκις   Η αντιμετώπιση περιλαμβάνει τα εξής βήματα :

    Βήμα 1-> Ακούμε πολύ καλά τι μας είπε, κάνουμε ότι τον προσέχουμε πάρα πολύ καλά.
    Βήμα 2 -> Του ζητάμε να επαναλάβει , γιατί μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη  
    Βήμα 3 -> Τον ρωτάμε ποια πιστεύει ότι είναι τα αίτια, της εμφάνισης μας  
    Βήμα 4 -> Του ζητάμε να επαναλάβει , γιατί μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη  
    Βήμα 5 -> Τον ρωτάμε αν το κάνιιιιιιιιιιιιιιιιει από μικρός να ασχολείται με τους άλλους έτσι χωρίς λόγο
    Βήμα 6 -> Ακούμε πολύ προσεκτικά τι μας λέει για να εντοπίσουμε τα ψυχολογικά του θέματα που τον ωθούν στις κρίσεις του
    Βήμα 7 -> Του ζητάμε να επαναλάβει , γιατί μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη  
    Βήμα 8 -> Τον ευχαριστούμε για τον χρόνο που μας διέθεσε
    Βήμα 9 -> Φεύγοντας του ζητάμε τσιγαράκι   Αν δεν έχει δεν πειράζει θα τον κεράσουμε εμείς ένα  
    Βήμα 10 ->Παρακαλούμε να μας ξανατύχει γιατι τα περάσαμε όμορφα