Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 26 Ιουνίου 2010.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Α ρε Θανάση, μούφτιαξες την διάθεση. Και μου την είχε χαλάσει ένα τυπάκι που ούρλιαζε πρωί πρωί σε pm με κεφαλαία, μπας και φοβηθώ. Χαχαχα. Θενκς γιαβρί μου. Έχεις μεγάλο ταλέντο στη σάτιρα. Κυνήγα το (άσχετο).

    Επί τού θέματος.

    Δεν είναι τυχαίο το ότι υπάρχουν άντρες Υ στην Ευρώπη και στην Αμερική που ευνουχίζονται οικειοθελώς. Προφανώς, υπάρχει κάποια σύνδεση εδώ, ανάμεσα στην ανάγκη του sub για το ανήκειν και στον χειρισμό της σεξουαλικότητάς του.

    Η άποψή μου είναι πως είναι πιο σημαντική η απαλειφή του άγχους για κάποιους ανθρώπους (άγχος που δημιουργεί ίσως μία ενοχική προσέγγιση στην σεξουαλικότητα) από την μηδαμινή απόλαυση που επιφέρει ένας οργασμός (μηδαμινή για τα άτομα αυτά, έτσι; YMMV). Εάν παραδεχτούμε ότι η καύλα είναι κυρίως μία εγκεφαλική υπόθεση, ιδίως για όσα άτομα "Ποκοπίκους lifestylers" δεν μπορούν πλέον να διεγερθούν μέσω της τριβής των σεξουαλικών οργάνων (ανήκω σε αυτά), θα δούμε ότι το πέος, η διείσδυση, η εκσπερμάτιση, οι σεξουαλικές πράξεις, ενδέχεται να μην αποτελούν καν μέρος της καύλας.

    Προσωπικά θεωρώ νοσηρή την προσέγγιση του αληθινού ευνουχισμού. Δεν πάσχω από τρομερές ενοχές για την σεξουαλικότητά μου, μόνο τόσες όσες χρειάζομαι για να καυλώνω με το μαστίγιο. Την κατανοώ όμως την προσέγγισή τους αυτή κι ας μην την επικροτώ. Κι επειδή την κατανοώ, κατανοώ και τον τρόπο με τον οποίο διεγείρεται ένας άντρας Υ, ο οποίος δεν θα κάνει ποτέ σεξ με την Κυρία του. Αλλά θα είναι καυλωμένος και ήρεμος και θα νιώθει ασφαλής και θα βιώνει μεγάλες απολαύσεις, 24/7. Απολαύσεις που δεν θα μπορούσε ποτέ να έχει μέσω της σεξουαλικής πράξης, λόγω της ψυχοσύνθεσής του.

    Κατά τον ίδιο τρόπο γνωρίζω τί είναι αυτό που με διεγείρει μέσα στην σχέση Κυριαρχίας. Δεν είναι το σεξ.

    Δεν βλέπω ως εμπόδιο την σεξουαλική πράξη. Βλέπω ως εμπόδιο την εστίαση σε αυτήν. Και συμφωνώ μαζί σου, η ερωτική έλξη μου είναι και μένα απαραίτητη για να συνάψω σχέση. Δεν βαδίζω πλέον σε μονοπάτια που δεν μου είναι απολαυστικά. Δεν μπερδεύω όμως την ερωτική έλξη με την Κυριαρχία. Με ελκύουν ερωτικά πολλοί άντρες, τους οποίους προσεγγίζω για σεξ. Όταν επιθυμώ να κάνω σχέση ελέγχου όμως, δεν προσεγγίζω για σεξ. Προσεγγίζω για σχέση ελέγχου.

    Η απάντησή μου είναι: είσαι νινί ακόμα... 

    Όταν θα έχεις ήδη κάνει - και βαρεθεί - τα πάντα, θα καταλάβεις τί εννοώ.

    Ε όχι και πλατσκανήθρα το ιερό Του πέος... 

    Συμφωνώ ότι η διείσδυση ενδέχεται να επιρρωνύει την κυριαρχία σε κάποιες περιπτώσεις. Υπάρχουν πολλοί τρόποι όμως να εκφραστεί η Κυριαρχία. Αυτός δεν είναι ο μόνος. Για κάποιους δε, ενδέχεται να μην συμπεριλαμβάνεται καν στους τρόπους έκφρασης της Κυριαρχίας.

    Θεωρώ την σεξουαλική πράξη μία από τις ανάγκες της sub, για την καλή σωματική και ψυχική της υγεία. Η σεξουαλική πράξη μπορεί να γίνεται με τον Κ, μπορεί και όχι. Θεωρώ επίσης ότι η σεξουαλική πράξη ανάμεσα στον Κ και στην sub ευνοεί την συναισθηματική υγεία της sub. Είναι σίγουρα όμορφο να κάνουν σεξ ο Αφέντης με τη σκλάβα του. Το βρίσκω και πολύ ρομαντικό, αν θέλεις να ξέρεις. Αυτή είναι όλη κι όλη η άποψή μου για την διείσδυση.

    [Όταν βέβαια το πέος χρησιμοποιείται ως όργανο βασανισμού, εκεί αλλάζουν δραματικά τα πράγματα. Αυτό είναι σίγουρα ένα πιο ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση...] 
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Καλή ιδέα, να ανοίξω παράρτημα του "Ποκοπίκου" στας ευρώπας και υπερατλαντικώς, να κάνω χρυσές δουλειές. Θα αναλάβεις το marketing;  

    "Θες να θέσεις τη σεξουαλικότητά σου (κυριολεκτικά) στα χέρια της Κ σου";
    "Επίθυμείς να ανήκεις απόλυτα στην αφέντρα σου";
    "Θέλεις να της κάνεις ένα μοναδικό και μόνιμο δώρο υποταγής";

    Ψήσου.

      Χελόου; Δεν είναι πιο απλό να απαλειφεί απλώς το άγχος επίδοσης ή αυτό που προκύπτει από την ενοχικότητα; Πονάει κοιλιά-κόψε κοιλιά;

    Μεγάλο θέμα αυτή η απευαισθητοποίηση που περιγράφεις, θα άξιζε δικό της νήμα. Υπάρχουν άλλα άτομα και σε (πολύ) μεγαλύτερη ηλικία από εσένα, που μετατρέπουν τις "εξερευνήσεις" τους σε περαιτέρω ευαισθητοποίηση. Ψάξτο.

    Όμορφα και κατανοητά.

    Ανταπαντών, ο νέος είναι ωραίος.   Δεν με απασχολεί να κάνω τα πάντα, δεν με ενδιαφέρει η στοχοθέτηση του been-there-done-that. Αυτό που επιδιώκω είναι να απολαύσω ο,τι μου βγάζει το εκάστοτε άτομο την εκάστοτε στιγμή. Το οποίο μπορεί να κυμαίνεται από τις πιο χαλαρές πρακτικές ως πράγματα που αποτελούν και για μένα υπέρβαση. Αν πέρα από pleasure-oriented γίνεις και λίγο πιο here-and-now-oriented (χωρίς πρωταθλητισμούς και τη Λαρούς Μπριτάνικα του BDSM υπό μάλης), τω αποτέλεσματι μπορεί να επέλθει (επαν?)ευαισθητοποίηση, ακόμα και σε πράγματα που ως χθες θεωρούσες πληκτικά.

    Τώρα μιλάς σωστά! 

    (Είδες κάπου να ισχυρίζομαι οτι μόνο έτσι εκφράζεται; )

    Τώρα μιλάς σωστότερα!  
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ξέρεις ότι μπορώ να πουλήσω τα πάντα, έτσι δεν είναι; 

    Εννοείται. Εγώ πάντως δεν κόβω τίποτα. Μη σου πω θα προσθέσω κιόλας...(αναφέρομαι στα βυζάκια μου, που μίκρυναν αισθητά τώρα που έχασα 15 κιλά...σακαράκα γμτ, τι να πεις, φτιάχνεις ένα, χαλάνε δέκα, λολ...)

    Τί έχει η ηλικία μου καλέ; Λυσσάξατε όλοι...Μια χαρά το πνίγω το κουνέλι. 

    Δεν κατάλαβες το πνεύμα στο οποίο το είπα. Το είπα επειδή σε χαίρομαι που έχεις ακόμη έναν κάποιο "ενθουσιασμό". Έναν ενθουσιασμό που πάντα εκτιμώ όταν τον βρίσκω...

    Κατανοητό. Απλά, ξέρω πια πώς πίνω τον καφέ μου...Εξερευνώ πράγματα που με διεγείρουν. Έχω κλείσει τα άλλα μονοπάτια, δεν πήγαιναν πουθενά...

    ΥΓ. Σ' ευχαριστώ για την ωραία συζήτηση. Έχει γίνει τόσο σπάνιο πράγμα εδώ μέσα, που δεν βλάπτει να λέμε και ένα ευχαριστώ, όταν το βρίσκουμε... 
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Κυμαινόμενος ο ενθουσιασμός κι αυτός, ανάλογα με το υλικό.  

    Μαζί σου. Τον ελληνικό σκέτο δεν τον αλλάζω για κανένα sahlamaroccino. Αλλά υπάρχουν τόσες υπέροχες ποικιλίες ελληνικού να διαλέξεις, τόσοι διαφορετικοί τρόποι να τον ετοιμάσεις και να τον σερβίρεις...

    Η ευχαρίστηση όλη δική μου. Έχεις θαυμαστή αυτοκυριαρχία (ή επιλεκτική όραση  ), για να μπορέσεις να ακούσεις και τις απόψεις μου, βλέποντας πέρα από το τσιγκλιστερό χιούμορ.
     
  5. MariosYpo

    MariosYpo New Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Xαιρετώ το σάιτ! ¨)

    (1ο μου ποστ...)

    Είμαι σχετικά νέος στο χώρο..με λίγες εμπειρίες σχετικά..
    Για μένα δε νοείται η απουσία επαφής ως επιβολή εξουσίας! Ίσως πολλοί που έχουν το ΒΔΣΜ ως τρόπο καθημερινότητας διαφωνούν...αλλά για μένα η κυριαρχία είναι ένα παιχνίδι στο σεξ- Θεωρώ ότι όταν επεκτείνεται στην καθημερινότητα κρύβει ψυχολογικά ζητήματα για τα άτομα μιας τέτοιας σχέσης..
     
  6. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Οταν λες "ψυχολογικα ζητηματα" τι εννοεις?
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Επαναφερουά.
     
  8. Dark master

    Dark master New Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Θεωρω οτι η τιμωρια μιας υ με την απουσια σεξουαλικης επαφης ειναι μια πολυ καλη τιμωρια ....
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Sorry και εντελώς καλοπροαίρετα ,αλλα αν δεν το πω θα εκραγώ...
    Προς Κυρίαρχα Αρσενικά που δεν πηδάνε...: φίλτατοι, οταν δεν κάνεις σεξ με την υ σου ή την σκλάβα σου που υποτίθεται σε εξιτάρει σεξουαλικά περισσότερο απο μια βανίλα, ποιον τιμωρείς, αυτές ή τον εαυτό σου...;

    Κυρίαρχα Αρσενικά, οκ, να δέρνουμε και να εξευτιλίζουμε αφού μας καυλώνει αυτό, αλλα να γαμάμε κι΄ όλας γιατί χανόμαστε..., δεν νομίζετε; Λολ, λέω εγώ τώρα...

    Σοβαρά τώρα.
    Το bdsm είναι σεξουαλικός χώρος με κινητήριο δύναμη το σαδομαζοχισμό, αλλά περιλαμβάνει και βιαίο σεξ, οχι μόνο ξύλο...., άποψή μου.
     
    Last edited: 8 Οκτωβρίου 2012
  10. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    αν βρεθεις με καποιον σε πονεσει και τελος σε πηδηξει πια η διαφορα απο μια κατασταση βανιλα? σε ολο αυτο που ονομαζουμε βδσμ πρεπει να δοκιμαζοντε ολα τα ορια μεχρι τελικης πτωσης ..και αυτο οταν γινει θα ειναι πιο δυνατο αν γινει την ωρα που πρεπει
     
  11. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    αποψη μου.. ουσιαστικα δεν εχει να κανει με τιμωρια..αλλα με ορια
     
  12. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    ποσο καιρο μπορει να αντέξει ένα υ χωρίς σεξ (μαξ-μιν); Ας απαντήσει κάποιος που εξασκεί την στέρηση σεξ.