Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 26 Ιουνίου 2010.

  1. Sehrazat

    Sehrazat Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    σαφώς και δεν είσαι αφελής. Μόνο σκέπτομαι και σκέψου και συ αν θες ¨: υπάρχει τίποτα "αυθύπαρκτο" , means ξέμπαρκο...means απο μοναχό του να στέκεται? Δηλαδη τι εννοω και πως το σκέπτομαι : Οκ πχ εσύ δεν έχεις εμπειρία καμμια απο βανιλα σχέση , όμως πως προέκυψε αρχικά ο όρος σχεση στο βδσμ? (οχι σε σενα γενικά μιλάω) έτσι από μοναχός του? ξεφύτρωσε?? απο κάπου πηρε κάποια στοιχεία, απο κάπου αλλού κάποια άλλα και τσουπ!! εμφανιστηκε κι αυτός... λεω τωρα! σκεψεις κάνω!

    μη με πέρνετε και πολύ τοις μετρητοις!!
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    @ Segrazat,

    για να καταλάβω, μας λες ότι από τη στιγμή που έγινε σχέση το BDSM ή κάποιο BDSM, βανίλεψε;
     
  3. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    @gaby

    Κάποιο λάθος έχει γίνει.Εγώ μίλησα για μένα.Εσύ μιλάς για τις υποτακτικές γενικά.Φαντάζομαι ότι αντιλαμβάνεσαι το ασύμβατο της υπόθεσης.

    Πού να ξέρω αν αυτό που λέω ισχύει γενικά ? Άσε δλδ που προφανώς και δε θα ισχύει.Όπως με όλα τα πράγματα.

    @sehrazat

    Τοις μετρητοίς , τοις μετρητοίς ! Όχι νομίζεις ότι θα ξεφύγεις.Εδώ θα τα ξεράσεις όλα   bdsmικώς και μη.

    Θα εκλπλαγείτε αν δείτε τι μπορεί να διαδραματίζεται σε μια σχέση.Αλλά όπως αρέσκομαι να λέω σε φίλου και γνωστούς , η απάντηση στο τι δεν είναι ποτέ αρκετή για να δώσει και τη γενική εικόνα.Έπεται το πως , που ,πότε ,γιατί ,από ποιον , σε ποιον κοκ.
    Θα απέφευγα έντονα την πρακτική μιας έντονης αντιπαράθεσης βασιζόμενος σε ένα συγκεκριμένο στοιχείο.
    Ποτέ δε ξέρεις τι παίζει πραγματικά...

    Φυσικά εγώ θα κάνω ότι ξέρω  
     
  4. Sehrazat

    Sehrazat Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    @gaby
    οχι! δεν είπα καθόλου αυτό!! (αν και τώρα που το σκέφτομαι παίζει σε κάποιες περιπτώσεις και αυτό το σενάριο) !!!

    @ Ε.Κ.G
    να τα ξεράσω όλα ...? λες ? δεν ξέρω μα το θεό (τον αυθύπαρκτο...ισως είναι ο μόνος χαχαχα) αν έχω τόσα πολλά να πω...  
     
  5. herculess

    herculess Regular Member

    διαβαζω ενα βιβλιο τωρα τελευταια,αλλα δεν το εχω τελειωσει

    η κοπελα εξομολογηθηκε τις υποψιες της στη κουτσομπολα γειτονισσα της ,η οποια χωρις δισταγμο

    της απαντησε

    ΚΑΝΤΟΥ ΜΙΑ ΠΙΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ

    ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ





    σε μια αλλη σκηνη διαδραματιζονται τα εξης


    βαλτο ρε γαμωτο αντε τι περιμενεις?

    =γιατι αντιστεκεσαι στα αισθηματα σου?αφου και οι 2 δυο ξερουμε ο ενας τον αλλον

    γιατι δεν απαντουσες στις κλησεις μου στο κινητο?





    όταν τελικα εισηλθε ,παραδοθηκε ανευ ορων ψυχη τε και σωματι.

    τον ηθελε σαν τρελλη θα εκανε ο,τι εκεινος επιθυμουσε......
     
    Last edited: 5 Νοεμβρίου 2012
  6. Sehrazat

    Sehrazat Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    @ herculess
    νομίζω ότι αυτό δεν ανήκει ακριβώς στην κατηγορία ΑΠΟΥΣΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΕΠΑΦΗΣ , αλλά στο :
    - σκίσε με καύλα μου, χτύπαμε , σκοτωσέ με...
    - όχι τώρα σε λίγο!!
    (χαχα)
    τουτέστιν παιχνιδάκι που δημιουργεί έτσι μια ατμόσφαιρα.
    Μα αυτό που λενε οι κυριοι και οι κυρίες πιο πάνω είναι πολύ πιο σοβαρό!! μπρρρρ!!! ακου να δεις τωρα: λεει ο κ. Κ βάζει σε σεξουαλική στέρηση (αποχή) τη σκλάβα για να της .."βάλει μυαλό" !!!
    ή για να την τσεκάρει , ή για να...¨την μάθει να φέρεται"!!

    Οκ! αλήθεια θα πω περι ορέξεως cheesepie με σως παϊδάκια!! Ομως έχω πολλές επιφυλλάξεις όπως λχ
    @ Enthraling Kernel G
    ωραία! τη χρησιμοποίησες και τι ακριβώς κατάλαβες μου εξηγείς αν θέλεις φυσικά. Διότι δεν νομίζω οτι μπορεί να συμπεράνει κανείς κάτι απ αυτό. Και να εξηγηθώ :
    >αν η ανάγκη της υ είναι η ευχαρίστηση του Κ. ουτε γάτα ούτε ζημιά θα μεινει εκεί να αναμένει(και το cheesepie ολόκληρο ) σωστά?
    >αν η ανάγκη της υ. είναι ο έλεγχος απο τον Κ. παλι το αυτό θα συμβεί
    >αν η ανάγκη της υ είναι όποια άλλη πλην του σκέτου σεξ... επίσης θα μείνει και θα υπομείνει...νομίζω.
    >αν η ανάγκη της είναι ΜΟΝΟ το σεξ και μονο όμως ε τότε οκ μπορεί να διαμαρτυρηθεί και να την κάνει... Αρα τι αντιληφθήκαμε απο το τέστ??
     
  7. herculess

    herculess Regular Member

    στη συνεχεια του βιβλιου διαδραματιζεται αλλες 2 σκηνες

    θα θελα να απαντησω αλλα δεσμευομαι

    σας υποσχομαι να απαντησω σε ολους οσους κανουν ποστ

    με προσωπικο μηνυμα
     
    Last edited: 5 Νοεμβρίου 2012
  8. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    @ Sehrazat

    Καταρχάς αυτό ακριβώς που συμπέρανες...

    Από το διαζευτικό της υπόθεσης υπέθεσα ότι θα γινόταν αντιληπτό το πως ,που πότε και γιατί, έστω και μερικώς.Γιατί αν αυτό που ακολουθεί μετά τη διάζευξη εξακολουθεί να υφίσταται ως ερώτημα μετά από καιρό , τότε σίγουρα κάτι τρέχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας.
    Ουδέποτε υποστήριξα πάντως ότι είναι πανάκια για το οτιδήποτε.

    Αρχικά όμως ναι ,είναι καλό για την εξάλειψη της περίπτωσης που προανέφερες.Τα υπόλοιπα στην πορεία ...

    η οποία μπορεί να εμπεριέχει και πάλι το ίδιο χαρακτηριστικό αλλά για τον εντελώς αντίθετο λόγο.  

    @ herculess

    Ελπίζω όχι και σε μένα.
     
    Last edited: 5 Νοεμβρίου 2012
  9. herculess

    herculess Regular Member

    βδσμ κουτσομπολια της πρωην

    το πασχα η πρωην μου ειχε πει μια ιστορια για μια κοπελα

    που αντιμετωπιζε αυτο το προβλημα



    αποφασισε να κανει δεσμο εκτος του χωρου.εκεινος επεμεινε

    ειχε λοιπον να διαλεξει αναμεσα στο βδσμ και σε μια φυσιολογικη σχεση παλι απο πρωην

    τελικα επεστρεψε στο βδσμ το χειροτερο δε ολων γυρισε επειδη τον εμπιστευοταν ως προς

    τα σχοινια τα δεσιματα κλπ

    [μεγαλη ιστορια αυτη πχ γιατι δεν φευγεις αφου ικανοποιειται μονο αυτος?

    του εχω εμπιστοσυνη η απαντηση]



    αλλο που δεν ηθελε ο κυριος της που παραλληλα τσιλιμπουρδιζε με κοπελες εκτος βδσμ

    το τι εγινε μετα δεν εμαθα ποτε
     
  10. herculess

    herculess Regular Member

    ο πρωην της πρωην

    μου λεγε καποτε για τον πρωην της

    ειχανε παει τον αυγουστο 2011 στο πρωτο ποδι,οπου εκεινος ειχε σπιτι


    αυτος κοιμηθηκε στο σπιτι ενος εξαδελφου του που ειχε μια καφετερια επι 2 ημερες

    η πρωην κοιμηθηκε 2 ημερες στο σπιτι του, μονη της....



    επιπροσθετως της ειχε επιβαλλει να πινει τα ποτα της ,τον καφε της στην καφετερια

    του εξαδελφου του
     
  11. Sehrazat

    Sehrazat Regular Member

    Απάντηση: Re: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Ουπςςςςςς!! τώρα μ'έστειλες!! μεταφράζω: ξεκινάς με τεστάκι υποταγής και αντοχών, και συνεχίζεις αφού βεβαιωθείς προκειμένου να ξε-υποτάξεις ?? αυτό εννοείς? 

    Διότι αν είναι αυτό ε τότε σου βγάζω το καπέλο fellow!!
    Είναι ο ορισμός της διαστροφής!!!  

    :uhh:ή μήπως εγώ που το σκέφτηκα έτσι είμαι ο ορισμός της??  
     
  12. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Θες να σου αποκαλύψω όλα μου τα μυστικά ?   Ήδη είπα πολλά.

    Γι' αυτό και θα σου απαντήσω με ένα νήμα.