Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η απόλυτη υποταγή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος cassie, στις 9 Ιουνίου 2010.

  1. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Η απολυτη υποταγη είναι μια στιγμιαια φαση οπου το υποτακτικο μελος το νιωθει να συμβαινει μεσα του. Είναι η στιγμη οπου το κυριαρχο μελος του εχει αφαιρεσει κάθε ιχνος του εγω του, του το εχει συνθιψει η και ποδοπατησει, είναι η στιγμη οπου το υποτακτικο μελος δεν είναι απλα ξεγυμνωμενο σωματικα αλλα πανω απ' όλα εχει ξεγυνωθει ψυχικα. είναι η στιγμη οπου δεν τολμα να σηκωσει τα ματια να κοιταξει οποιονδηποτε στα ματια, είναι η στιγμη οπου το υποτακτικο μελος νιωθει την αναγκη να σταθει στα γονατα με το βλεμα στο εδαφος. Το μυαλο εχει σχεδόν σταματησει να λειτουργει, υπαρχει μοναχα συαισθηματικη φορτιση, ανακατη με ντροπη πολλες φορες ( εχει κυριως να κανει με την διαδικασια που εφερε το υποτακτικο μελος σε αυτην την κατασταση), νιωθει ευαλωτο ,τοτε είναι οπου το υποτακτικο μελος μετατρεπεται σε ένα υποχειριο του Κυριαρχου. Εκεινη την στιγμη ο,τι και να του ζητηθεί θα το κανει χωρις αντιρρηση, δεν εχει εγω, αυτό εχει χαθει και αντικατασταθεί από το εγω του Κυριαρχου. Ετσι τουλάχιστον προσωπικα το βιωσα όταν ο Αφεντης μου με παρουσιασε σε ένα παρτυ , οπου όταν μπήκαμε στο σαλονι με ολο τον κοσμο, με εγδυσε μπροστα τους εντελως ώστε ολοι ειδαν ότι κατω από τα σεξυ γυναικεια ρουχα κρυβωταν ένα λεπτοκαμωμενο αγορι. Όταν προσπαθησα να αντισταθω ( δεν ημουν ενημερος για αυτό) σχεδόν μου εσκισε το φορεμα, με πηγε στο κεντρο του σαλονιού οπου εκει για αρκετη ωρα εμενα γονατιστος και δεχομουν κάθε είδους εξεφτελιστικης συμπεριφορας από ολους. Ενιωσα όπως πιο πανω περιγραφω, εκεινη την στιγμη ενιωσα οντως την απολυτη υποταγη
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν υπάρχει ''απόλυτη'' υποταγή, δεν πιστεύω σε αυτά.
     
  3. Yπαρχει αλλα πλεον μιλαμε για ακραιες καταστασεις οπως π.χ. μονιμη αιχμαλωσια κτλ.