Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος camera_obscura, στις 3 Ιουλίου 2010.

  1. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Μια μόνο ήξερε τη ήθελε (ένα κωλομήλο) και από τότε τρέχουμε πανικόβλητοι!
     
  2. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Όχι μόνο μια
    2 ήταν που ήξεραν τη ήθελαν
    Μην ξεχνάς και τη Σαλώμη 
     
  3. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Μπα, η Σαλώμη "χάλασε" μόνο τον άμεσα ενδιαφερόμενο που έχασε το κεφαλάκι του 

    Η άλλη η παλαβή, χάθηκε ο κόσμος να ζητήσει ένα πορτοκάλι που έχει και βιταμίνη C; 
     
  4. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Η άλλη απ ότι φημολογείτο έφαγε το μήλο επίτηδες για να εκδικηθεί τον Αδάμ επειδή την είχε μικρή:scared: , πρωτίστως όμως είχε ψάξει να βρει μπανάνα 
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Η μία ήθελε αυτό που δεν έπρεπε να θέλει, ασχέτως του τί ήταν και η Σαλώμη ήξερε τί δεν ήθελε, τον Ιωάννη ζωντανό.

    Πάλι στα ίδια πέφτουμε  

    Όταν ξέρω τί θέλω συνήθως το πετυχαίνω, σημαίνει ότι εγώ και αυτό έχουμε μια εκ των προτέρων καλή σχέση και θέλουμε ο ένας τον άλλον.

    Με αυτόν τον τρόπο στερώ από τον εαυτό μου τις απολαύσεις που δεν γνώριζα και μειώνω κατά πολύ τους βαθμούς ελευθερίας μου χωρίς λόγο. Εισάγω στο ατομικό μου σύστημα αθέλητων αποφάσεων μια ισχυρή μεροληψία - αυτό που γνωρίζω ότι θέλω και που μπορεί να είναι εξίσου τίποτα μ εμένα.
     
  6. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    *Θέλω* να έχω όλους τους βαθμούς ελευθερίας και να μου τους στερεί έναν προς έναν ο Αφέντης μου ...
    "Σαν το ήπαρ του Προμηθέως" είπε ένα μέλος του φόρουμ {douze points, μπράβο, το πετύχατε!}.

    Κάθε πρωί να ξυπνάω με τις ελευθερίες μου όλες στη σειρά {ίσως με περισσότερες ακόμα, στο βαθμό που μαθαίνω περισσότερα για τη ζωή και τις ηδονές της, και άρα, διευρύνονται οι πιθανότητες} και κάθε βράδυ να κοιμάμαι έχοντας λιγότερες από το προηγούμενο.

    {Π.χ. τα πρωινά να "θέλω" ... και τα βράδια να μη "θέλω" ο,τιδήποτε πλην αυτού που επιθυμεί Εκείνος.}
     
    Last edited: 6 Αυγούστου 2010
  7. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Tα τελευταια χρονια, καλως η κακως,τυχαια η οχι, η θεα τυχη με οδηγουσε σε γνωριμιες σε κοπελες ανω των 32ετων, καποιας σχετικα καλης εμφανησης, αλλα οι οποιες ειχαν χωρησει απο γαμο, κ ειχαν 1 η 2 μωρακια, η μεγαλυτερα τεκνα!
    1)Μου εκανε παρα πολυ κακη εντυπωση, η ενασχοληση τους,η το κολλημα τους με τα τεκνα τους για καποιες, (ασχετου ηλικιας), κ "απαγορευση" σχεδον της επικοινωνιας μας, (αντε 1,2 τηλεφωνα κ 5,6 εσεμεσε ημερησιως)!
    κ αφου στο φιναλε, ηθελαν μια *σοβαρη* σχεση, με εξοδο καθε Σαββατο 20:00 με 23:00, ισως κ καθε δευτερο Σαββατο που περνει ο μπαμπας τα τεκνα, ας ηταν πιο χαλαρες σε θεματα ερωτα!! Αν κ εξοδο καθε τοσο δεν ειναι σοβαρη σχεση , ουτε σχεση για πηδημα, ειναι αντε να γαμηθουμε μια στο τοσο(μηνα  να μην ξεχναμε τι σχημα εχει το τσουτσουνι...

    2)Ακομη η "φαντασιωση" καποιων,οτι ειναι πανεμορφες, κ ολοι τις κοιτανε κ τις πειραζουν στον δρομο, εγινε μαλλον μοδα απο τα χειλη των περισοτερων!! Δεν λεω πανεμορφες οι ελληνιδες τελευταια χρονια, καλη η φαντασιωση μερικων, αλλα να μην ξεφευγουμε απο τα ορια, εχουμε κ αλλα θεματα συζητησης, πχ το ΔΝΤ, κ το μνημονιο:lol2:!
    Αλλο ειναι φοραμε ενα χαμηλοκαβαλο ξεκολο, ξοβυζο, κ μας κοιτανε ολοι η μας λυπουντε ολοι, εαν δεν μας ταιριαζει , εχουμε ματακια κ βλεπουμε.. κ ελεος πια, ας μην ειμαστε τοσο υπερφιαλοι, εγωιστες,με επαρση, κλπ, ξενερωνουν οι γυρω μας! Εχω την αισθηση οτι πολλες χαιδευονται το βραδυ σπιτι τους, καθως θυμωνται τι συγχηση εχουν προκαλεσει στον αντρικο πληθυσμο, στην διαρκεια της ημερας... 

    3)Ας μαθουμε επιτελους να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, κ ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλακι μας!
    Δεν ειναι κακο κ δεν θα μας παρεξηγησουν πολλοι πλεον, *εφτιαξε η κοινωνια μας*,ας πουμε οτι θελουμε να γαμηθουμε, κ μετα εαν ταιριαξει να κανουμε κ μια σχεση! οχι το αναποδο...
    Aς πουμε οτι εχουμε 2 παιδια, κ δεν θελουμε κατι σοβαρο για 20 χρονια! οχι οπως ακουσα προ διετιας, κατσε μεχρι να παει ο Ανδρεας (16χρ) φανταρος σε (2χρ) κ μετα να προχωρησουμε πιο σοβαρα την σχεση μας! να γαμιομαστε πιο συχνα απο 1 φορα το 2,3μηνο .....
    Με πολυ αγαπη για την συγχρονη ελληνιδα, που ξερει τι θελει, αλλα μας παραμυθιαζει! 
     
  8. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Συγχωρήστε με για την ερώτηση, και παρακαλώ, μην την πάρετε στραβά: είστε σίγουρος ότι ήσασταν ο μοναδικός "παίκτης"; Μήπως οι συγκεκριμένες είχαν κι άλλα, εχμ, ανοιχτά μέτωπα;

    Ομολογώ ότι μου φαίνεται πολύ παράξενο, έως αδύνατο, να αρκείται μία φυσιολογική γυναίκα στο ... άπαξ μηνιαίως.

    Εκτός αν τους είχε πει ο γιατρός ότι παχαίνει, η αστρολόγος τους ότι ο Ερμής είναι ανάδρομος, ή κάτι αντίστοιχης "σοβαρότητας".
     
  9. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Μπορω να πω μετα πληρους,*σχεδον* βεβαιοτητας οτι η περιπτωση με την μαμα του μικρου Ανδρεα, ηταν απο τις πλεον περιεργες! Δεν θελω να μπω σε λεπτομεριες, αλλα η συγκεκριμενη μου,-της τηλεφωνουσε-α, αδιακοπα, κ μιλουσαμε εως κ 9,10 ωρες στο τηλεφωνο! απο το πρωι εως τα ξημερωματα!
    Καποια στιγμη μου ανεφερε , οτι εγω ημουνα ο "πιο καταληλος" απλος,κανονικος ανθρωπος, απο οσους (2,3) ηταν κατα καιρους υποψηφιοι, οπως της ανεφερε ο μικρος!
    Οσο για τις αλλες περιπτωσεις, κανεις δεν ειναι σιγουρος ουτε για τον κωλο του, αλλα θελω να πιστευω οτι ημουνα ο μονος παικτης στο ποκερ!
    Μου φαινεται οτι εισαι παρα πολυ ενεργη σεξουαλικα"καλο", κ δεν γνωριζεις το τι κ πως σκεφτονται κ πραττουν πολλες κ πολλοι!
     
    Last edited: 6 Αυγούστου 2010
  10. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    OTE ... μας ενώνει.  
    Υποθέτω εννοείτε από το βράδυ ως τα ξημερώματα. Μπαίνω στον πειρασμό να ρωτήσω γιατί απλά δεν περνούσατε μαζί το βράδυ, αλλά ξέρω ότι πάντα υπάρχουν λόγοι. Οπότε αποσύρω το ερώτημα.

    Ναι, πάντα όλοι αυτό θέλουν να πιστεύουν ...  

    {Εκτός από εκείνους/-ες που γνωρίζουν πως, στην πραγματικότητα, η μονογαμία είναι σπάνιο πτηνό της Ανταρκτικής.}

    Δε θεωρώ ότι είμαι περισσότερο από το μέσο όρο, αλλά δεν ξέρω κιόλας ποιος είναι ο πραγματικός μέσος όρος ... *αν* υφίσταται.

    Κάποτε είχα πει ότι αν αρχίσω να λέω "έχω πονοκέφαλο" ως δικαιολογία τα βράδια, καλό θα ήταν να με πυροβολήσει κάποιος, να με βγάλει απ' τη μιζέρια μου μια ώρα νωρίτερα. Φαντάζομαι ότι έχει περισσότερο να κάνει με το να βρει κανείς το άτομο που τον εξιτάρει.
     
  11. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    Επειδη δεν εχω πιεμ, κανουμε ενα δημοσιο διαλογο τωρα, αγαπητη deviantsub
    σκλάβα του DeviantLord, αν κ ισως δεν ενδιαφερει κ πολλους, η λογω καλοκαιριου, πολλοι θα βαριουνται να ανιξουν θεματα, νηματα, ας συνεχισουμε κ ας σου λυνω αποριες, κ ας λεω κ προσωπικα μου εδω μεσα, αν κ πολυ σπανια γινεται αυτο εδω,μονο φωτο ανεβαζουν συχνα(πολυ καλο) !
    Απο πολυ μικρουλης(18χρ.) δουλευα σε νυχτερινα μαγαζια, το εχω κανει λιγο απο ολα απο πορτα,σερβιτορος, μπαρμαν κ ακομη ντιτζευ σε ροκαδικο.
    Τα τελευταια χρονια κ μεχρι το 2004 ειχα καποιο δικο μου ξενυχταδικο φαγαδικο κ πολυ λιγο ποταδικο, ετσι δουλευα πολλες φορες εως κ 20, 21 ωρες σχεδον καθημερινα, που εχω κανει ατομικο ρεκορ! οποτε λιγακι δυσκολο να κρατησεις κ να εχεις σχεση "καλη" κ αξιολογη ισως!
    Δυστυχως πληρωνα τρελα ποσα σε οτε, ποσα που δεν λεγονται:icon_no2:!

    Οι γυναικες παντως μπορω να πω οτι εαν σε βρουν σε αδυναμη στιγμη (κουραση), γινονται αδυσωπητες:lol3:! δεν θελω να πω κ αλλα, κ περισοτερες λεπτομεριες!
    Παντως σιγουρα δεν μπορεις να κανεις καλο παιχνιδι ουτε μπιντιεσεμικη ζωη, εαν δουλευεις τρελα ωραρια κ χωρις ρεπω, οπως εγω για καποια χρονια! ! αποψη μου, με χαλαρη διαθεση!
    Οποτε εχω να πω οτι οσοι ειναι καλοι κ καλες σε τετοια σεσσιονς, ειναι κατι, σε δημοσιοι υπαληλοι:rollinglaugh:,με δικο τους μαγαζι,χαλαρο ωραριο:nod:, ισως ανεργοι η εισοδηματιες!
    Ας ανοιξει καποιος κ καποιο τετοιο νημα , εαν δεν υπαρχει ηδη! τα πιο διασημα κ πιο συνηθισμενα επαγγελματα στους ΒΔΣΜερς εν ελλαδι!!!! 

    Α το εχω πονοκεφαλο παιζει πολυ νομιζω σε παντρεμενα ζευγαρια,κ οχι σε ελευθερα!

    Εχω την αισθηση οτι εαν ο ενας παρασυρει τον αλλον, στα ζευγαρια, κ οχι μονο ο ενας να ειναι παντα που θελει, μπορει να γινει παιχνιδι ακομη κ 8 με 10 φορερς την εβδομαδα! αναλογα παντα κ τις ηλικιες! πχ ο φοιτητες φανταζομαι το κανουν πι συχνα, αφου συνηθως κωλοβαρανε μεσα στο 24ωρο! 
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Η δε γυνή να ξέρει τι θέλει

    φαινεται πως κουραστηκαν να καρπαζωνουν εμενα .....
    φτηνα την γλιτωσες εσυ ....