Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Amazona, στις 3 Απριλίου 2006.

  1. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Καλά ξεκίνησες αναφερόμενη σε 'αρσενικά' στο νήμα, μην αρχίζομε πάλι τα ίδια.
    Όντε μάθεις να ξεχωρίζεις αρσενικά, αγόρια και άνδρες το ξανασυζητάμε.

    ΥΓ: Οι λέξεις υποτακτικός και άνδρας δεν μπαίνουν σε ίδια πρόταση αν δεν υπάρχει αρνητικός σύνδεσμος ή στερητικό μόριο.
    Για υποστατικούς, ισοστατικούς και υπερστατικούς δεν κατέχω μα θα χαρώ να με διαφωτήσεις.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Mavrobasilis μη μου συγχύζεσαι.
    Δεν προσπαθώ να πείσω κανένα με τις απόψεις μου ...
    Δεν το καταλαβαίνεις Mavrobasilis ?
    Έχω απόψεις δικές μου πια. Ωρίμασα μέσα σε αυτές.

    Φυσικά και συ τις δικές σου που με τίποτε δεν τις θεωρώ κάπως,
    είτε παράλογες, είτε ανόητες. Δεν τις κρίνω καν.
    Ούτε φυσικά τις θεωρώ εμμονές σου.
    Όχι ότι με αντιπροσωπεύουν τα όσα γράφεις
    αλλά δεν με ενοχλεί να είμαστε διαφορετικοί.

    Αντίθετα μου αρέσει και θαυμάζω την ποικιλία που έχουν οι ανθρώπινες θέσεις.

    Το σέβομαι. Αλλά θέλω να σέβεσαι και συ άλλους,...
    Εμένα εν προκειμένω.
    Διότι σα και εμένα εδω μέσα ειναι και άλλες Κύριες και Κύριοι
    που έχουν αν όχι τις ίδιες ακριβώς απόψεις τουλάχιστον παρόμοιες
    με τις δικές μου.

    Θα ήθελα (επιθυμώ) να σέβεσαι την διαφορετικότητα τουλάχιστον
    σε αυτό τον ιδιαίτερο χώρο.
    Γιατί πρέπει να μου προσάπτεις ότι έχω εμμονές...Δεν το καταλαβαίνω.
    Αυτό σε ικανοποιεί? Εμένα προσωπικά ΟΧΙ.

    Ε, μα πια...Με έπρηξες.

    Υ.Γ. έχω την αίσθηση ότι κάποτε πρέπει να επεμβαίνουν και οι moderators
    και να λενε και του στραβού το δίκιο.
     
  3. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    RE: RE: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    Έχεις δίκιο, καλή μου.
    Δε θα ξανανοίξω θέμα για εννομή σου.

    Τους χαιρετισμούς μου!
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Παρατηρώ μηνύματα επί μηνυμάτων σε θέματα επί θεμάτων : τι είναι άντρας,πως είναι ο άντρας ,γιατί είναι ο άντρας ,πως μιλάει-πως κλ@νει ο άντρας,πως χ@ζει ο άντρας κτλ κτλ κτλ
    Μήπως είμαι στο forum της Madam Figarro;

    Να σας πω ένα μυστικό;Ο άντρας είναι αυτός που έχει αντρικό όργανο .Είναι αυτός που η ταυτότητα του γράφει αρρεν.Έληξε!

    Όλες οι άλλες οι ιδανικές και απόκλισης υποστάσεις εξυπηρετούν ασόβαρες καταστάσεις.Η ιδανική υπόσταση εξυπηρετεί εκείνους που θέλουν να υπερπροβληθούν ,αλλά έναντι ποιου;Των υπολοίπων σε μια ανταγωνιστική κοινωνία που επικρατούσε ο αρρενωπότερος;Παλιά σε κάποιες ελληνικές επαρχίες οι έφηβοι κάναν τρενάκια ,βάζοντας μπροστά το μαλθακότερο και στο τέλος τον δυνατότερο.Δλδ,όλοι οι ενδιάμεσοι τον δίναν και τον παίρναν,αλλά τα τελευταία "βαγόνια" Ρ) ήταν πιο αρρένωποί!Και έτσι γεννήθηκε το παιχνίδι της μακριάς γαιδούραααααας....!
    Και επανέρχομαι.Έχει σημασία αν υπάρχει διαβάθμιση στον αντρισμό;Μεμπτοί οι νταλικέρηδες,μεμπτοί και οι χαριτωμένοι που επικαλούνται διαρκώς πληρότητα και χαότητα στην περίφημη αντρική ορμόνη!Μεμπτοί και ανασφαλείς όσοι δημιουργούνε διαβαθμίσεις;Γιατί ρε παιδιά;Έχετε τόση ανάγκη να εδραιώσετε την υπόσταση σας στις υψηλές και χαμηλές κλίμακες;Δεν ξέρουν οι σύντροφοι σας τι είσαστε;Δεν βλέπουν όλοι πως κατουράτε όρθιοι;Τι παραπάνω πρέπει να προβάλετε δλδ;

    Σας αφήνω να κεντήσετε τα αντρικά εγκώμια σας.

    Προσωπικά,θα κοιτάξω να βρω ανθρώπους που να με κάνουν χαρούμενο,ευτυχισμένο όσο γίνεται ,που θα με κοιτάξουν σαν άνθρωπο όταν δε θα υπάρχει ο ερωτισμός στον αέρα.Θα ψάξω να κάνω διαλόγους,να τσακωθώ γιατί θα με πουν μαλάκα,να χαρώ που θα μου πουν μια καλή κουβέντα,θα παίξουν με τις ανασφάλεις μου,θα με έχουν σε εγρήγορση(να μου θυμίζουν πως υπάρχει ζωή εκεί έξω ή εδώ μέσα).

    Θα λέω στον εαυτό μου πως όλοι όσοι κάνουμε χρήση του οργάνου μας ,έστω και για κατούρημα και δεν έχουμε βυζιά είμαστε άντρες.Όλα αυτά σε μια πλειοψηφία της str8 και gay κοινωνίας που θα με κοιτάζει με συγκατάβαση και θα συμφωνεί μαζί μου μπροστά μου,αλλά από πίσω μου θα αρχίσει τις ίδιες διακρίσεις.Ευτυχώς έχω βρει αρκετούς str8 και gay φίλους και φίλες που δεν έχουν βάλει τις αυξομειώτικες ταμπέλες ανδρισμού στην καθημερινότητα τους...

    Δε βγάζω παράπονο...ούτε οργή...Ίσα ίσα.Ξέφυγαν αρκετά χαμόγελα την ώρα που πληκτρολογούσα : ) Απλά έχει καταντήσει γραφική αυτή η κατάσταση και δε βρίσκω το λόγο.. ;)
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    Δεν ξέρω αν συμφωνώ ή διαφωνώ με τον Incomplete. Κατά πάσα πιθανότητα συμφωνώ αλλά δεν το έχω σκεφτεί. Τώρα συνειδητοποιώ πως ποτέ δε με απασχόλησε σοβαρά το ερώτημα "τι είναι άνδρας?"

    Αντίθετα έχω φάει μια ζωή για να καταλάβω τι είναι, πως σκέφτεται και τελικά πως κουμαντάρεις μια γυναίκα. Αφού έβγαλα το δημοτικό στο θέμα, γυμνάσιο, πανεπιστήμιο, ντοκτορά, διαπίστωσα ότι μόνο η δια βίου εκπαίδευση και το on the job training μπορεί να σε κρατήσει σ’ ένα αξιοπρεπές επίπεδο.

    ΥΓ.
    MasterJp έχεις απόλυτο δίκιο για το Νοβοσιμπιρσκ. Είχα την τύχη να μείνω εκεί για πάνω από ένα χρόνο. Δεν είναι τόπος για καρδιακούς γιατί οι μινι καρδιακές προσβολές καραδοκούν σε κάθε βήμα και εμφανίζονται από κάθε κατεύθυνση.
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    Συμφωνώ απόλυτα. Έξοχη παρατήρηση. Η διακριτικότητα του αρσενικού, στο θέμα της νομισματικής σταθερότητας, είναι και γοητευτική και αναγκαία για τη λειτουργία της κοινωνίας.

    Δε θέλω να σκέφτομαι έναν κόσμο με υποτιμημένη την αξία του μουνιού. Η τέχνη θα ήταν η πρώτη που θα κατέρρεε. Η διανόηση θα ακολουθούσε - δε θα είχε κίνητρο. Ενδεχομένως ο πρωτογενής τομέας της αγροτικής παραγωγής και της αλιείας να άντεχε. Η μεταποίηση θα δεχόταν ισχυρό πλήγμα λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος επιχειρηματικότητας. Ο τριτογενής τομέας θα είχε μεικτές τάσεις. Διαβλέπω διόγκωση του δημόσιου τομέα (που ήδη λειτουργεί στη βάση της μηδενικής αξίας μουνιού), των υπηρεσιών υγείας όλων των κλάδων (πιστεύω στην ψυχοσωματική αιτία των ασθενειών) καθώς και των υπηρεσιών θρησκείας. Από την άλλη διαβλέπω κατάρρευση του τραπεζικού τομέα και μιας σειράς υπηρεσιών όπως οι τηλεπικοινωνίες κλπ.

    Και όλα αυτά σε μια πρώτη ανάγνωση. Αν σκεφτούμε τις αλληλεπιδράσεις και δευτερογενείς επιδράσεις καταλήγουμε σε κατάρρευση του πολιτισμού και είσοδο σε ένα ζοφερό μεσαίωνα.

    Τελικά, δεν είχα συνειδητοποιήσει τι υπηρεσία προσφέρω στην κοινωνία και τον πολιτισμό. Ευχαριστώ Dream Master.
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    "Να ΄ταν το βιολί πούλι" θα...παίζαμε σκάκι
    Παρεμπίπτοντος αν δεν ήσουν "βλαξ ή απολίθωμα" τώρα θα είχαμε παντρευτεί κατ΄ επιθυμία σου.
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    Εχει Oscar μου πως δεν εχει!
    Σταλακτίτης είναι το απολίθωμα ή σταλαγμίτης?
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    Για μένα είναι όσο και σύ
     
  10. Απάντηση: RE: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    Κοιτώντας παλιά νήματα έπεσα επάνω στο παρόν...και θα συμφωνήσω απόλυτα στο ότι έτσι πρέπει κανονικά να είναι G_E αλλά αμφιβάλλω για την τελευταία φράση : ''κανένας...''.Έχω τις αμφιβολίες μου.

    Ωστόσο δεν καταλαβα τον σκοπο αυτού του νήματος... 
     
  11. sensei

    sensei New Member

    Απάντηση: Η διακριτική γοητεία των αρσενικών

    θα ήθελα να απαντήσω αναλυτικά στο αρχικό ποστ αλλά έχουν περάσει χρόνια και το μέλος που το πόσταρε έχει να μπει χρόνια άρα δεν έχει νόημα. ωστόσο με λίγα λόγια: τι μπουρδολογία ήταν αυτή...!!!!