Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η δύναμη μιάς σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 6 Φεβρουαρίου 2007.

  1. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Η δύναμη μιάς σκλάβας

    Εκπληκτικό κείμενο άγριας ομορφιάς μιας διαδρομής που ματώνει στο κάθε βήμα κ καθόλου στρωμένης με ροδοπέταλα!!

    Ακόμη κι εμείς που δεν βρισκόμαστε σε τέτοιους δρόμους, δεν μπορούμε να μη θαυμάσουμε..

    Σκέφτομαι, πόσο διαφορετική διάσταση μπορεί να πάρει η κατάσταση 'σκλαβιάς' από τον καθένα/μια, αναλόγως τι μυαλό κουβαλάει, το δυναμικό που διαθέτει..απύθμενες, πραγματικά διαφορές!!
     
  2. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Η δύναμη μιάς σκλάβας

    ~A slave girl's Prayer~
    by: blazenheart~©
    November 11, 1998

    As she awakes each morning her first thought is of her Master
    To bring to Him all that she can give by being His slave
    To You she pledges her loyalty, love, respect, and honor
    There can be no closer bond then the trust and love she has in You as her Master
    To You she gives all that she is and she gives it to You freely
    To You she dedicates her life of service to cherish and love You as her Master
    she will trust the choices You make for her without question
    she will yield to each of Your desires whether it be pain or pleasure
    Some may ask: "why does she do this?"
    the answer is quite simple really
    It is because You Honor this humble slave girl in allowing her to be Your slave


    cassie
     
  3. Απάντηση: Η δύναμη μιάς σκλάβας



    συγχαρητήρια κοπέλα μου από τα βάθη της καρδιάς μου!
    δεν θα μπορούσες να το έχεις θέσει καλύτερα, είπες ακριβώς αυτό που με αντιπροσωπεύει!
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το ξαναδιάβασα. Το επαναφέρω γιατί πραγματικά είναι εξαιρετικό.
     
  5. giorghs

    giorghs New Member

    οσο πιο δυνατη ειναι μια σκλαβα τοσο πιο ωραια γινεται η υποταγη οταν τη σπασει ο κυριος της ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Το ξαναδιάβασα κι εγώ μαζί σου, ευχαριστώ, θόλωσαν τα μάτια μου σε κάποια σημεία του…
     
  7. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    η οσο πιο ατιθαση.μια γνωστη παλια θεωρουσε το πρωκτικο ανωμαλια.οταν της ειπε ο γκομενος της να γυρισει αρνηθηκε.μολις επεσαν οι σφαλιαρες στηθηκε σαν καλο κοριτσι κ απο τοτε εγινε μια πρωτης ταξεως υποτακτικη
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Σήμερα το πρωί, μίλησα μ΄έναν φίλο Κυρίαρχο, ανταλλάξαμε ευχές και χρόνια πολλά και μου μίλησε για την επιθυμία του να ''παλέψει'' με ένα άγριο άτι, μία γυναίκα δυναμική, νομίζω το κατάλαβα καλά αυτό, πολλές φορές η επιθυμία είναι στοχευμένη και συγκεκριμένη, να μην ξαναβάλω στο παιχνίδι την έννοια της ωριμότητας από κάθε πλευρά.
    Ρεζουμέ, η δύναμη μιας υποτακτικής γυναίκας που μπορεί να είναι σκλάβα, μπορεί και όχι, -μπορεί και να μετουσιωθεί σε σκλάβα όμως-, είναι ένα χαρακτηριστικό που προσμετράται αναπόφευκτα στην φάση της ωρίμανσης, ειδικά από θεωρητικά ''δυνατούς'' Κυρίαρχους.
    Υπάρχει το άθυρμα, υπάρχει και η συμπόρευση, καθείς αποφασίζει το που αισθάνεται πιο άνετα, τι πραγματικά επιθυμεί.
    Εγώ απλά θυμήθηκα ότι δίνω πλέον την πολυτέλεια στον εαυτό μου, εκτός από δυνατή να είμαι και αδύναμη, να μπορώ να αφήνομαι, να ακολουθώ.
    Κι αυτό είναι πολύ στ΄αλήθεια, πολύ λυτρωτικό, μέσα στην αντιφατικότητά του. Και χρειάζεται πολλή εσωτερική δύναμη για να το εξισορροπήσεις, αλλά αξίζει πραγματικά τον κόπο, θαρρώ.
     
  9. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Επαναφορά, λέει μερικά ενδιαφέροντα σχετικά με δύναμη και στάτους.
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Πράγματι, εξαιρετικό.
     
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Το κείμενο είναι καταπληκτικό... Για να φτάσει κάποι@ σε αυτό το επίπεδο ενσυνειδητότητας απαραίτητη προϋπόθεση είναι ένα μακρύ και δύσκολο ταξίδι ενδοσκόπησης και αυτοαποδοχής... Και λυπάμαι που το λέω, αλλά στη fast track & fast fashion εποχή που ζούμε αναρωτιέμαι πόσ@ κάνουν αυτό το ταξίδι...

    Οι περισσότερ@ αναζητούν την ηδονή από τη χαρά -και αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό αρκεί να γνωρίζουν πως η ηδονή είναι παροδική και αφήνει κενό ενώ η χαρά διαρκεί και οδηγεί σε πληρότητα... Η χαρά απαιτεί στρατηγική και δουλειά, η ηδονή γρήγορες και στιγμιαίες αποφάσεις... η χαρά είναι δρόμος και δη μακρύς, η ηδονή είναι το χάπι στον πόνο -στον όποιο πόνο... Η χαρά σου θυμίζει την αξία των πραγμάτων ενώ η ηδονή σε βοηθάει να ξεχνάς...

    Ας αναλογιστούμε λοιπόν τι είναι αυτό που πραγματικά θέλουμε... Και ας πράξουμε ανάλογα...
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Πάντα λόγιζα την χαρά ως μορφή ηδονισμού, δεν το έχω πολυσκεφτεί μπορεί να κάνω και λάθος. Μπορείς να μου εξηγήσεις τον διαχωρισμό?