Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 29 Ιουλίου 2005.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Ειλικρίνεια και D/s

    Μήπως εννοείς "υποχρεωτική ομολογία της αλήθειας"?. Ειλικρίνεια δεν ειναι η ομολογία της αλήθειας, αλλά η ιδιότητα του ανθρώπου που προτίθεται οικειοθελώς να ομολογήσει την αλήθεια.
    Αν όμως εννοείς αυτό που γράφεις, πες μου, πώς μπορεί κάποιος να σου προσδόσει μία ιδιότητα όπως η ειλικρίνεια?
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

    ναι
     
  3. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

    ... αυτό με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη,
    ααα και κάτι άλλο.... sapfw μου αρέσει πολύ ο τρόπος, ο τόπος και ο χρόνος που επιλέγεις κάποιες φορές να δίνεις πολύ απλά τέτοιες μονολεκτικές απαντήσεις! 
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

    εισαι σιγουρη ... να πω παραδειγμα ? .... που δεν θα ησουν ειλικρινης ? ...
     
  5. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Καλό θα ήταν πρωτίστως να μάθουμε να λέμε την αλήθεια στον εαυτό μας.
    Να μην μας κοροϊδεύουμε. Έπειτα το να είμαστε "κρυστάλλινα ειλικρινείς" στους
    άλλους είναι αρκετά εύκολο, εφόσον το επιθυμούμε..

    Συμφωνώ κ' γω λοιπόν με την σειρά μου με τους από πάνω ότι είναι πολύ σημαντικό σε μια σχέση. Είτε είναι ΒDSM είτε όχι.

    Γιατί όπως λένε "οι καλοί λογαριασμοί κάνουν και τους καλούς φίλους".
     
  6. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

    ναι, είμαι σίγουρη
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Δεν χρειάζεται παράδειγμα: η σιγουριά ότι θα είσαι ειλικρινής είναι η επιτομή της ανειλικρίνειας - προφανώς, αυτό δεν αφορά μόνον εσένα.
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    isnogood μην μπούμε πάλι στην διαδικασία ποιος βάζει πιο πολλά κέρατα, ο άντρας ή η γυναίκα.
    Κάθε ανθρώπινο ον είναι διαφορετικό από το άλλο.
    Ο σκύλος μου λέει ότι είμαι παλαιών αρχών και ρομαντική.
    Απλά βλεπω που έχουμε φτάσει και λυπάμαι.
    Λυπάμαι όχι για μένα που πλέον έχω κάνει όλα όσα ήθελα και συνεχίζω, αλλά λυπάμαι για τα νέα παιδιά.
    Κοινωνία άχρηστη έχουμε καταντήσει.
    Αλληλοσεβασμός μπορεί να υπάρξει;;;
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    το έχω ήδη κάνει εγώ και μάλιστα είχε θετικά αποτελέσματα... το θέμα είναι με πίο τρόπο θα το πεις  

    ο μονομερής σεβασμός έχει και τα όρια του ...
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    νομιζω blindfold οτι στο αναποδο δηλαδη κριτικη προς την γυναικα , τα πραγματα ειναι διαφορετικα ...
    παντως ταπεινη μου γνωμη , παρα τα θετικα αποτελεσματα της ειλικρινιας σου , επειδη εκεινες πιστευουν οτι εχουν κανει ιδη αρκετη κριτικη στον εαυτο τους , καλυτερα την επομενη φορα να ταχυδρομησεις τα οσα θες να της πεις ....   δεν θα εισαι παντα τοσο τυχερος ... εκτος αν αντιλαμβανομαστε διαφορετικα τα "θετικα αποτελεσματα" ...
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    χεχεχε όχι ειληκρίνα τα θετικά ήταν όσο αφορά την επικοινώνια μεταξύ μας και τη πορεία της σχέσης
    το ότι ειμαι unleased πλέον δεν έγινε επειδή έκανα κάποια κακή κριτική, η γυναίκα θέλει τη κριτική της αλλά με το σωστό τρόπο που είναι πλάγιος και θέλει και υπομονή ,όσες πιστεύουν ότι δεν επιδέχοντε κριτικής κακό του κεφαλιού τους να μένουν στην άγνοια και ακόμα χειρότερα χωρίς εμένα   !!
     
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Πόθεν αυτό το συμπέρασμα;