Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η κυριαρχία του Πέους

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mikra_Psemata, στις 16 Αυγούστου 2007.

  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Αρκετα νήματα κ συζητησεις επί συζητήσεων έχουν ασχοληθεί επί μακρόν με την διεισδυση ταυτιζοντας την αυτόματα με την κυριαρχία..

    Ειδα αρκετες - όχι όλες- Μιστρες να αποφευγουν το σεξ με τον υπο τους.. για τον ίδιο λόγο.. μη γινουν έκπτωτες ..

    Παροτι λοιπόν έχει συζητηθεί το θέμα, εγώ ως αργοστροφη δεν μπορώ να καταλάβω ακόμη, γιατι ενα μέρος του ανθρωπινου σωματος να καθοριζει το ποιος κυριαρχει σε μια σχέση κ όχι μόνο..



    υγ: θα λειψω λίγες μερουλες- εξτρα διακοπες ένεκα- μη πτοειθειτε θα επιστρέψω δριμύτερη, ανανεωμένη κ εμφανως πιο μαυρισμενη ... 
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    αυτα τα περι αποφυγης της διεισδυσης απο τον ερωτικο συντροφο-σκλαβο απο καποιες μιστρες ειναι τουλαχιστον βλακειες και κομπλεξ..με την ιδια εννοια και οι Dom, Masters, Top δεν θα πρεπει να διεισδύουν (για να μην πω τη σωστη λεξη) στις υπο (σκλαβες οτι θετε πειτε)..δηλ. εμεις ειμαστε παρακατιανοι?
     
  3. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Η κυριαρχία του Πέους


    Αλλος ο συμβολισμος τού να τον δινεις κι αλλος τού να τον τρως..οπως και να το κανουμε.Ειναι στην αντιληψη του καθενος...αλλοι το ξεπερνουν και γνωριζουν καινουριες ηδονες και αλλοι δε το διανοουνται.Ξερεις ποσους γκεη ξερω που θα ηθελαν να δοκιμασουν παθητικο ερωτα αλλα δε το επιτρεπουν στον εαυτο τους επειδη πιστευουν οτι αυτο θα τους χαρακτηρισει?(στον ιδιο τους τον εαυτο περισσοτερο)
     
  4. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    Δεν είμαι mistress για να απαντήσω ακριβώς στο ερώτημα σου. Το πέος, από τα βασικά μέρη των γεννητικών οργάνων ενός άντρα, είναι αυτό που όταν είναι σε στύση δηλώνει ότι ο άντρας είναι έτοιμος για να δεχθεί και να προσφέρει ηδονή. Είναι η βασική έκφραση του ανδρισμού του. Αν λοιπόν κάποια mistress επιθυμεί να έχει τον έλεγχο του υποτακτικού της τότε μάλλον θα είναι αυτό το βασικό μέρος που θα πρέπει να έλενξει πρώτα. Να το περιορίσει. Η αξία μιας αφέντρας δεν εξαφανίζεται με κάποια υποχώρηση της, που την κάνει κιόλας όποτε αυτή το κρίνει απαράιτητο.


    Αργόστροφη δεν είσαι σε καμιά περίπτωση. Μια αρίδα τρυπάει καλλίτερα το μέταλλο στις αργές στροφές.  

    Καλές διακοπές, καλή ξεκούραση και .... καλό μαύρισμα. Το καλοκαιράκι καλά κρατεί. 
     
  5. female

    female Contributor



    Μήπως η ενεργητικότητα συγχέεται με την κυριαρχία, και η παθητικότητα με την αποδοχή της κυριαρχίας;



    Μήπως κυριαρχεί στις αντιλήψεις μας ακόμα η άποψη οτι ο άρρην είναι ο κατ' εξοχήν ενεργητικός και η θηλυκή η κατ΄εξοχήν παθητική;



    Μήπως το ότι τα σπερματοζωάρια κολυμπούν λυσσαλέα αναζητώντας το ωάριο αποτελεί τη… βιολογική απόδειξη της αρσενικής κυριαρχίας; Αυτό σίγουρα όχι.



     
  6. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Η κυριαρχία του Πέους

    Οταν επιστρέψεις πέσμου να απαντήσω. Δεν ζητάς από κάποιον μια "ταπεινή" γνώμη όταν εσύ βρίσκεσαι σε μια "εξέχουσα" θέση (άκου extra διακοπές). 
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ας μην γελιομαστε!
    Καθε Αφεντρα κρυβει μεσα της μια σκλαβα, και καθε σκλαβος εναν Αφεντη!
    Αυτα συνυπαρχουν!!
    Οταν τον ταπεινωνω, οταν τον ξευτιλιζω, οταν του αρνουμαι καθε επαφη, στο πισω μερος του μυαλου μου εχω την σκεψη: "αν τοσο πολυ το θελεις ορμα και παρτο με το ζορι".
    Το εχω ξαναπει! Το ψαρι ειναι νοστιμο τηγανισμενο και απο τις δυο πλευρες!
    Οχι δεν θα θεωρουσα τον εαυτον μου εκπτωτο εαν "τον ετρωγα"
    Απλα ενας αορατος φοβος μην γυρισει μετα αλλου η κατασταση, και "αγαπες και λουλουδια" μπουν στην μεση.
    Αν και αυτο ειναι πλεον στο χερι της καθε μιας να το εμποδισει!!
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    -Κυρία είναι στάση αυτή για εσάς;;; Στα τέσσερα;;;;
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ε, καλα!
    Ας μην τον "φαει" στα 4!
    Ουτε και εμενα θα μου αρεσε! Το διετυπωσα σαφως οσον αφορα εμενα!
    Εκεινος δεμενος και ανασκελα, και εγω καβαλα να ελεγχω την κατασταση!
     
  10. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Η κυριαρχία του Πέους

    Κι απο κάτω να είσαι αν έχεις τον έλεγχο τον έχεις.-
     
  11. Eri

    Eri

    Συμφωνω με τη zofia.Τον ελεγχο η τον εχεις η δεν τον εχεις.
    Δεν ειναι αναγκη να στερεισαι κατι τοσο ωραιο οσο το σεξ η πηδημα η ερωτα οπως θελετε πειτε το,σε οποιαδηποτε σταση σου αρεσει μονο κ μονο για να υπερασπιστεις κ καλα εναν τιτλο.
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    “Δε θα αλλάξουμε τώρα την προπαίδεια για να τα κονομήσουμε” που έλεγε και ο Βέγγος. Η διείσδυση είναι πράξη ενεργητική και Κυριαρχική από όποια σκοπιά κι αν τη δει κανείς. Όταν τον τρώει κάποια, απλά τον τρώει.

    Όταν διαθέτεις Πέος είσαι ο ενεργητικός, αυτός που διεισδύει και που «παίρνει», είτε σκλάβος είσαι, είτε Αφέντης.
    Τώρα αν οι Κυρίαρχες θέλουν να έχουν τον έλεγχο (δηλαδή να ελέγχουν πως θα τις πηδούν), θα σκαρφιστούν τα πάντα. Θα τον δέσουν χειροπόδαρα, θα τον μουμιοποιήσουν, θα τον κάνουν ανθρώπινο δονητή (σιγά μην του το κόψουν κιόλας) κι όλα αυτά για να μην αισθανθούν ντροπή κι ενοχές που τις γάμησε ο σκλάβος. Η πράξη όμως δεν αλλάζει. Ο υπό μπήκε μέσα τους και τις πήδηξε.
    Ποίος έχει τον έλεγχο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, αλλά ποίος Κυριάρχησε στον άλλο μπαίνοντας μέσα του.

    Φάτον με καμάρι, φάτον με ενοχές, φάτον αισθανόμενη ντροπή.... το Πέος απλά γαμάει.... κι ενίοτε δέρνει.