Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η πρώτη μου προσπάθεια να δημιουργήσω μια αφέντρα και η άσχημη κατάληξη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος nikos_35_, στις 27 Νοεμβρίου 2005.

  1. alkis_sub

    alkis_sub New Member

    Αν μου επιτρεπεις, οταν καποιος διψαει δεν τον αναγκαζεις να πιει μια ολοκληρη λιμνη. Η τυπισα εκανε αυτο ακριβως επειδη ηθελε να σου αποδειξει οτι μια σχεση 24/7 δεν ειναι οπως τη φανταζεσαι. Θα μπορουσατε να ειχατε θεσει απο κοινου καποιους κανονες ωστε ολα αυτα να ειχαν αποφευχθει...
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    βασικα δεν αντεξες σε αυτα που πστευες οτι αντεχεις δηλαδη αποδειχτηκες ακτωτερος απο οτι πιστευες οτι εισαι

    και το δευτερο ειναι οτι η κοπελα ηταν για ακομη λιγοτερα πραγματα δηλαδη για απλα kinky games απο τη στιγμη που ηθελες πιο προχωρημενα απογοητευτικε αυτη..

    πιστυω η zinnia απαντησε πιο ορθα  
     
  3. enslaveme

    enslaveme Regular Member

    Νικο,αλλο φαντασια αλλο πραγματικοτητα,το ενα συμπληρωνει το αλλο,οταν ομως πανε να γινουμε ενα τοτε εχουμε μεγαλο προβλημα,

    τελικα εσενα τι σε χαλασε πιο πολυ,το οτι δεν ηταν η αφεντρα που φανταζοσουν η το οτι αρχισε να σε χαλαει η ολη φαση οταν ξεπερασε καποια ορια ?
     
  4. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    RE: RE: Η πρώτη μου προσπάθεια να δημιουργήσω μια αφέντρα και η άσχημη κατάληξη

    Απλα θελω να πω οτι μια πραγματικη mistress θελει να εχει σκλαβο κι ετσι ασχολειτε πιο πολυ μαζι του και φροντιζει ωστε να του κανει και καποια πραγματα που να ικανοποιουν και εκεινον ωστε να συνεχισει να τον εχει σκλαβο
    Η συγκεκριμενη βαρεθηκε δεν ηθελε να παιζει αλλο την αφεντρα και προσπαθησε να μου αποδειξει οτι δεν κανω για σκλαβος κατι που νομιζω ειναι πολυ ευκολο να το πετυχει η καθεμια
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Διάβασα και ξαναδιάβασα την εμπειρία που μοιράστηκες μαζί Μ/μας nikos 35 καθώς και τα ποστ που τη σχολίαζαν και θα ήθελα να σταθώ σε ορισμένα πράγματα που μου έκαναν εντύπωση.

    Ομολογώ ότι έχεις ένα προτέρημα που δεν έχω, αν και θα το ήθελα πολύ, ότι είσαι πραγματιστής. Κοίταξες την πρακτική πλευρά του θέματος από την αρχή, είχες εικόνα για το πώς θα ήθελες να είναι, δεν είδες ιδιαίτερα συναισθηματικά την όλη κατάσταση και προσπάθησες να περάσεις όσο γινόταν καλύτερα με τον τρόπο που ήθελες.

    Από κει και πέρα, γιατί βρίσκεις τόσο άσχημη την κατάληξη; Λίγο πολύ αναμενόμενη δεν ήταν; Είχες ένα αξιόλογο συνολικό βίωμα, με την Αλεξάνδρα, που δεν ήταν Αφέντρα μεν στην ψυχή, αλλά σε νοιαζόταν και σε ήθελε αρκετά, ώστε να προσπαθήσει και να μην αρνηθεί από την αρχή.

    Από την άλλη πλευρά, τόσο στη διήγησή σου, όσο και στα επόμενα ποστ που απαντάς σε σχόλια, δίχνεις να δίνεις υπερβολική σημασία στη γνώμη των τρίτων.

    Αυτό μπορεί να είναι η καταστροφή μίας σχέσης γιατί βγάζει μία έλλειψη εμπιστοσύνης, τόσο στην Αλεξάνδρα, όσο και στις ίδιες τις επιλογές σου. Και μοιραία, αλλοίωνε τη στάση σου προς την ίδια την Αλεξάνδρα, που σίγουρα δεν τη βοηθούσε πολύ να νιώθει ότι δεν απευθυνόσουν 100% σε αυτήν αλλά και στους τρίτους μέσω αυτής.

    Τελικά έμαθαν κάτι οι τρίτοι; Υπήρξε κοινωνική επίπτωση του μήνα που περάσατε μαζί, εξερευνόντας τα όρια, τα θέλω και τις αντοχές σας; Επειδή η Αλεξάνδρα, Αφέντρα ή όχι, δείχνει να σου φέρθηκε μάλλον εξηγημένα και να σεβάστηκε, με τον τρόπο της, την προσωπικότητά σου.

    Όπως πολύ σωστά λέει και ο john slave96, η πάρακάτω άποψή σου δεν οδηγεί απαραίτητα σε σωστά συμπεράσματα.

    Δεν ξέρω βέβαια την περίπτωση που ο άντρας είναι ο υποτακτικός και η γυναίκα η Αφέντρα, αλλά το υπογραμμισμένο σημείο μου φωνάζει πολύ έντονα topping from the bottom. Και δε νομίζω ότι ο/η Κυρίαρχος είναι σκλάβος/α του σκλάβου/ας του/της. Στον/ην Κυρίαρχο παραδίδεσαι, αφήνεσαι και μαθαίνεις να σου αρέσουν αυτά που Τον/Την ικανοποιούν. Αν χρειαστεί, ζητάς τη βοήθειά Του/Της για να γίνει αυτό, αλλά σίγουρα δεν ποντάρεις στο ότι θα "φροντίσει τις ανάγκες σου για να μη σε χάσει". Σίγουρα θα φροντίσει τις ανάγκες σου ο/η Κυρίαρχος, και η Αλεξάνδρα, όσο μπορούσε τις φρόντισε, εδώ που τα λέμε, αλλά όχι για να μη σε χάσει. Αν λειτουργήσει έτσι, τότε δεν είναι Κυρίαρχος.

    Γενικά όμως, μου φάνηκε μία αξιόλογη εμπειρία που πρέπει να σου έδωσε πολλά και εύχομαι και άλλες με κατάληξη που να σε ικανοποιεί περισσότερο  
     
  6. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    RE: RE: Η πρώτη μου προσπάθεια να δημιουργήσω μια αφέντρα και η άσχημη κατάληξη

    Εγω τουλαχιστον δεν εμαθα ποτε αν εμαθαν κατι οι τριτοι
    Με ενδιαφερει η γνωμη των αλλων εδω μεσα γιατι εγω δεν γνωρισα ποτε μια mistress αλλα παντα προσπαθουσα να κανω την εκαστοτε σχεση μου
    Μετα την Αλεξανδρα εκανα αρκετες σχεσεις , τωρα ειμαι παντρεμενος και σε ολες τις περιπτωσεις ξεκιναγαμε καλα και με ενδιαφερον, και καταληγαμε στο να βαριουντε αυτα τα πραγματα
    Γι αυτο ηθελα να μαθω απο αλλους αν καταφεραν να κανουν με επιτυχια ενα vanilla συντροφο master η mistress η slave
    Οσο αφορα το topping from the bottom πιστευω οτι ισως εχεις δικιο αλλα φταιει το οτι προσπαθουσα εγω να τις εκπαιδευσω να γινουν Αφεντρες
    Δυστυχως δεν καταφερα να συναντησω ποτε καποια που να το εχει μεσα της
     
  7. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    RE: RE: Η πρώτη μου προσπάθεια να δημιουργήσω μια αφέντρα και η άσχημη κατάληξη

    Με χαλασε το οτι επειδη ειδε οτι με εκανε οτι ηθελε σταματησε να με βλεπει σαν αντρα που θα μπορουσε να συνεχισει μαζι του την υπολοιπη ζωη της
    Και δεν ειναι η μονη που μου το εχει πει οτι απο τη στιγμη που σε κανω οτι θελω και σε εχω σηκω-σηκω κατσε-κατσε χανεις πολυ στα ματια μου και δεν μπορω να σε δω σοβαρα
     
  8. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    RE: RE: Η πρώτη μου προσπάθεια να δημιουργήσω μια αφέντρα και η άσχημη κατάληξη

    θα τα αντεχα και θα τα διασκεδαζα αν ηταν πραγματικες επιθυμιες της. Ομως το οτι τα εκανε για να μου αποδειξει οτι δεν κανω για σκλαβος και μαλιστα 24/7 που το συζηταγα καιρο αυτο με χαλασε
     
  9. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    RE: RE: Η πρώτη μου προσπάθεια να δημιουργήσω μια αφέντρα και η άσχημη κατάληξη

    Η ιστορια ειναι περα για περα αληθινη και αποκλειω να την εχεις δει στο νετ
    οσο για τις κοινωνικες προεκτασεις αν πας σε μια γιορτη, ας πουμε σε ενα φιλικο σπιτι και σου αρεσει μια κοπελα και κανονισεις να βγεις εξω μαζι της
    Για πες μου το ιδιο ειναι να καταληξεις να κανεις απλα ερωτα μαζι της και το ιδιο να της πεις οτι θελεις να γινεις σκλαβος η αφεντης της ?
    Δεν θα φοβηθεις οτι αν το παρει στραβα θα πει σε ολους τους γνωστους σας :Α αυτος ηθελε να τον βαζω να μου γλυφει τα ποδια και να τον μαστιγωνω γι αυτο δεν προχωρησα μαζι του
    Εκτος αν εισαι τοσο προχωρημενος που ξερει ολος σου ο κυκλος τις ερωτικες σου επιθυμιες
     
  10. metalswitch

    metalswitch New Member

    Φίλε Νίκο, αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν χωρίσεις με κάποιον με άσχημο τρόπο, αυτός ή αυτή μπορεί να πει χιλιάδες άσχημα πράγματα για σένα στον κύκλο σου/της, ακόμη και πράγματα που φυσικά δεν ισχύουν.

    Τέλος πάντων, η ουσία της υπόθεσης είναι, για μένα τουλάχιστον, αυτό που είπε παραπάνω και η tenderlilly, δηλαδή να δεις τι θέλεις εσύ να κάνεις και να μην στέκεσαι τόσο στο τι λένε οι άλλοι...

    Όσο αφορά στο μη πραγματικό του θέματος, έχω όντως διαβάσει ιστορίες με καταπληκτικές ομοιότητες με την δική σου, αλλά επεσήμανα επίσης ότι βρίσκω περίεργο το να θέλεις εσύ να δημιουργήσεις μια αφέντρα, αντί να της παραδωθείς, και ουσιαστικά να θέλεις να ορίσεις εσύ την σχέση σύμφωνα με τα δικά σου θέλω...
     
  11. inlx

    inlx Regular Member

    Φίλε Νίκο διάβασα από πρώτη μέρα που την ποστάρισες την ιστορία σου και παρακολουθώ το thread και όλες τις απαντήσεις μέχρι σήμερα. Έχω γράψει ήδη την γνώμη σου σε άλλο thread, πάλι δικό σου (https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=1155&page=3 ) και δεν θα επαναλάβω εδώ αυτά που ήδη είπα. Συμπληρωματικά όμως:
    - Είχα κι εγώ κάποιες αμφιβολίες για το κατά πόσο είναι αληθινή η ιστορία, ιδίως το (ας το πούμε) 2ο μέρος, όπου ζήσατε μαζί στο σπίτι της. Αρκετά προχωρημένα μου φαίνονται όλα όσα σου έκανε η κοπελίτσα. Δεν μπορώ όμως να μη δεχθώ και την διαβεβαίωση σου ότι μας λες αλήθεια. Πάντως, αναρωτιέμαι πόσο αυτή η ιστορία πρέπει να σημάδεψε και την ίδια. Όταν έχεις κάνει τέτοια πράγματα σε κάποια φάση της ζωής σου, βλέπεις το βανίλα σεξ με άλλο μάτι αργότερα και δεν νομίζω ότι τα ξεχνάς εντελώς.
    - Συμφωνώ και με αυτό που σου έγραψε η MsAliki παραπάνω, ότι έκανες το λάθος να επικεντρωθείς απλώς στα S/M παιχνίδια στο κρεβάτι, ίσως επειδή δεν βλεπόσασταν και συνέχεια μαζί, αντί να "περάσεις" πρώτα το μήνυμα ότι θέλεις να έχει το πάνω χέρι στην σχέση σας, έστω και αν δεν σε μαστιγώνει για να στο αποδείξει! Για μένα, το παιχνίδι χάθηκε όταν η κοπέλα σου είπε ότι όλα αυτά σου έχουν γίνει έμμονη ιδέα. Αντί να την διαβεβαιώσεις για το αντίθετο, εν ανάγκη σταματώντας και προσωρινά τα "παιχνίδια" σας, εσύ επέμενες για 24/7. Έτσι, σε μία κρίσιμη στιγμή που πιθανόν να είχε δισταγμούς, εσύ αντί να την καθησυχάσεις, δείχοντας την ότι αυτό που της προσέφερες δεν ήταν κάτι διαφορετικό από μια "φυσιολογική" σχέση αλλά ήταν η ίδια η φυσιολογική σχέση με κάτι παραπάνω που την έκανε ακόμη καλύτερη, με τη στάση σου επιβεβαίωσες τους δισταγμούς της.
    - Από εκεί και πέρα, όπως πολύ σωστά γράφεις, άμα βαλθεί να σου αποδείξει κάποιος ότι ντε και καλά μπορεί να σου κάνει πράγματα που δεν θα σου αρέσουν, ε δεν είναι και δύσκολο να το πετύχει. Ήδη από την πρώτη ημέρα σας σε 24/7 όλα είχαν τελειώσει και το αποτέλεσμα ήταν προδιαγεγραμμένο, έστω και αν δεν το ήξερες.
    - Είπες ότι εκεί που πίστευες ότι όλα πήγαιναν τέλεια, σου έριξε τη "βόμβα" ότι αυτό σου έχει γίνει έμμονη ιδέα. Αυτό δείχνει κατά τη γνώμη μου ότι θα πρέπε να ανησυχεί κανείς όταν όλα δείχνουν να πηγαίνουν ρολόι. Γενικά, η επικοινωνία ανάμεσα στους συντρόφους είναι το Α και το Ω σ΄ αυτή την περίπτωση, όπως και σε πολλές άλλες βέβαια. Εδώ κολλάει κι αυτό που λες, ότι και η αφέντρα πρέπει να φροντίζει τις ανάγκες του σκλάβου της, για να τον έχει. Μία σωστή αφέντρα θέλει τουλάχιστον να ξέρει τις ανάγκες του σκλάβου της, έστω και αν δεν τις ικανοποιήσει και όλες. Άλλωστε, αν τις ικανοποιήσει και όλες, τι σόι αφέντρα θα είναι; Αλλά η κοπελίτσα σου δεν είχε κανένα τέτοιο ζόρι, γιατί απλώς προσπαθούσε να σου αποδείξει ότι μπορεί να σε κάνει να μην σου αρέσει κάτι, όπως είπαμε.
    - Λες ότι απέτυχαν, όχι μόνον η πρώτη αλλά και οι επόμενες προσπάθειες που έκανες να "μετατρέψεις" μία βανίλα σχέση σε Femdom. Αν υποθέσουμε ότι κάτι κάνεις λάθος, νομίζω ότι αυτό είναι ότι προσπαθείς να κατευθύνεις το πού πάνε τα πράγματα, αντί να προσφέρεις την υποταγή σου, όχι (μόνον) στον σεξουαλικό τομέα αλλά (κυρίως) γενικότερα, τουλάχιστον στην αρχή. Με άλλα λόγια, topping from the bottom, που έγραψε ήδη και κάποιος άλλος.
    - Σημαντικό μου φαίνεται επίσης και αυτό που γράφεις ότι αφού αποκάλυψες τις προτιμήσεις σου και η πρώτη σου φίλη, αλλά μάλλον και οι επόμενες, ξενέρωσαν επειδή δεν μπορούσαν να σε βλέπουν σαν "άντρα". Αυτό είναι ένα από τα πιο δύσκολα σημεία όταν προσπαθεί κανείς να "πουλήσει" μια τέτοια σχέση σε μια γυναίκα, επειδή ακριβώς η κοινωνία μας, ακόμη και σήμερα, περνάει το μήνυμα του δυνατού άντρα, του άντρα προστάτη κλπ. Φυσικά, το γεγονός ότι είναι κανείς sub δεν σημαίνει ούτε ότι είναι αδύναμος ούτε ότι δεν μπορεί να παίξει ΚΑΙ τον ρόλο του προστάτη. Υπάρχουν διάφορα παραδείγματα για να το εξηγήσει κανείς αυτό, εκείνο που εγώ προτιμώ είναι του "καταδρομέα": Υποτίθεται ότι ένας καταδρομέας είναι ο πιο σκληρός, ο πιο "άντρας" από τους στρατιώτες. Από την άλλη, υπόκειται σε μία πολύ σκληρή πειθαρχία, σκληρότερη από ότι ισχύει ούτως ή άλλως στο στρατό, και για την οποία ο καταδρομέας είναι επίσης περήφανος. Λ.χ. ο "σκληρός" καταδρομέας πέφτει και παίρνει κάμψεις όταν τον διατάζει ο επιλοχίας, όσο χαζό ή ταπεινωτικό κι αν φαίνεται αυτό, ακόμη κι αν έχει άδικο ο επιλοχίας. Σημαίνει όλο αυτό ότι ο καταδρομέας δεν είναι "σκληρός άντρας"; Όχι. Η ίδια ιδέα θα μπορούσε να ισχύσει σε μία Femdom σχέση. Εσύ (ο άντρας) είσαι ο καταδρομέας, η γυναίκα σου είναι ο αυστηρός επιλοχίας που σε διατάζει. Δεν παύεις όμως να είσαι άντρας. Αυτός είναι ένας τρόπος να το εξηγήσει κανείς, αλλά δεν παραβλέπω ότι γενικά είναι ένα δύσκολο σημείο.
    - Συμφωνώ κι εγώ για την επιφυλακτικότητα σου μην μαθευτεί κάτι. Βέβαια, από την στιγμή που δημιουργεί κάποιος μία σχέση μπορεί, και πρέπει, να ξανοιχτεί λίγο. Σίγουρα από το πρώτο ραντεβού δεν είναι λογικό να εξηγήσεις στην ανυποψίαστη σύντροφο σου ότι το μόνο που θέλεις είναι να γίνεις ο σκλάβος της, να της γλύφεις τα πόδια κλπ. Εκτός από το ότι μπορεί να σε κράξει σε όλους τους τρίτους, ακόμη και διακριτική να είναι πάλι δεν είναι καλή αυτή η τακτική, γιατί το πιθανότερο είναι να την τρομάξεις και να ξενερώσει.
    - Έχω την αίσθηση ότι κάνεις το λάθος να νομίζεις ότι θα βρεις από το πουθενά μία "γεννημένη" αφέντρα, που την ψάχνεις όπως οι Ιππότες κάποτε το Άγιο Δισκοπότηρο. Δε νομίζω ότι έχεις και μεγάλες πιθανότητες να το πετύχεις και η γνώμη μου θα ήταν να επικεντρωθείς στη γυναίκα σου που θα μπορούσε, με πολλή προσπάθεια και λίγη καλή τύχη, να γίνει η αφέντρα που επιθυμείς. Μπορεί να μην κάνει όλα όσα φαντάζεσαι ή επιθυμείς, αλλά αν μπορείς εσύ να κατευθύνεις το παιχνίδι, τι σόι υποτακτικός θέλεις να είσαι.

    Και για να κλείσω, αναρωτιέμαι αν αυτή η πρώτη σου κοπελιά, όπου κι αν είναι τώρα, όταν βλέπει το σπίτι της σε κακό χάλι και τον άντρα της αραχτό στην τηλεόραση να βλέπει ματς, δεν νοσταλγεί τις στιγμές που αρκούσε να διατάξει τον σκλάβο της για να γίνει το σπίτι κουκλί χωρίς να σηκώσει ούτε το μικρό της δαχτυλάκι.  
     
  12. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    Πολυ καλα τα λες φιλε μου inlx ,απλα επειδη ειναι τοσο δυσκολο να βρεις αφεντρα, κατι που θα εχεις διαπιστωσει , ηθελα να δω αν καταφερε κανεις να δημιουργησει μια αφεντρα
    Και ισως να μου πει καποιος τα λαθη μου οπως μου ειπες εσυ μερικα
    Εσυ ισως εισαι απο τους ελαχιστους τυχερους που καταφερες να βρεις αφεντρα αν θελεις στειλε μου ενα μυνημα να μου πεις πως τα καταφερες