Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σκηνοθετική ματιά των φαντασιώσεων.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος Dark_Explorer, στις 29 Δεκεμβρίου 2014.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ευχαριστώ.
    Το θέμα αφορά τον τρόπο με τον οποίο "ζουμάρουμε" στα sessions μας. Σε φαντασιακό και κατ'επέκταση σε πραγματικό πλαίσιο (ενδέχεται και να μην συμπλέουν).
    Δεν έχει να κάνει με ναρκισσιστικές προβολές εαυτού. Αυτό αν συμβαίνει, είναι εξατομικευμένη οπτική. Άρα, να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο άτομό σου και στον τρόπο που εστιάζει;
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    αναφερόμουν σ αυτό ακριβώς το σημείο. Που παρανόησα? Η εικόνα του εαυτού δεν μπορεί να διυλίζεται από ναρκισσιστικές προβολές? Αν είμαι η μόνη που το κάνω, να το κοιτάξω...   
     
    Last edited: 2 Ιανουαρίου 2015
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Να μην το κοιτάξεις. Εδώ μοιραζόμαστε γνώμες και βιώματα. Κανένας δε θέτει θέσφατα. Γι'αυτό ομιλώ για εξατομικευμένα ζητήματα.
    Όπως ανέφερα, το "ζουμάρισμά" μου γίνεται στον/στην παρτενέρ μου και όχι σ'εμένα.
    Άλλο μέλος σε τοποθέτησή του ανέφερε ότι στις φαντασιώσεις του δεν είναι πιο βελτιωμένο αλλά απλά ο εαυτός του.
    Και πάει λέγοντας...

    Σ'ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου.
     
  4. danos

    danos Regular Member

    εγω που φέρω στο κορμί μου την τελειότητα μπορώ να με φανταστώ αναβαθμισμένο ??????
     
  5. Κ εγώ το κάνω και δεν τόλμησα να το πω.  
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    That makes two (at least) of us then darling....
     
  7. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Περισσότερο σωστή δε θα μπορούσες να είσαι. Εννοείται πως τουλάχιστον ωραιοποιείται η εικόνα μας σε αυτές τις περιπτώσεις. Το τελικό αποτέλεσμα είναι να "αναβαθμίζεται" ο εαυτός μας (σωματικά και ψυχολογικά) για την επόμενη εμπειρία. Τουλάχιστον έτσι λειτουργεί σε εμένα.
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εκτος αν η φαντασιωση ειναι τυπου forced... οπου πανε τα καντιλια συνεφο...  
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Άκου δεν τόλμησε  
     
  10. Και νάρκισσος και φλώρος.  
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    three! 
     
  12. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    και κρυψινους