Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η τιμωρία (εκτός role play)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 15 Οκτωβρίου 2008.

?

Η τιμωρία...

  1. Έχει εκπαιδευτικό χαρακτήρα.

    78,4%
  2. Εκφράζει σαδισμό.

    13,5%
  3. Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ.

    8,1%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Παρακαλώ τεκμηριώστε την απάντησή σας.
     
  2. απάντησα πως έχει εκπαιδευτικό χαρακτήρα γιατί η τιμωρία από τον Κύριο μου αυτό τον χαρακτήρα θα ήθελα να έχει
    δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι σκλάβα ενός άντρα που θα γουστάρει να με τιμωρεί εκτός role play για να ικανοποιήσει τον σαδισμό του

    ταπεινή μου γνώμη
     
  3. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    η τιμωρία εκτός rp δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει πρωτίστως με έκφραση σαδισμού,καθώς γιαυτό τον λόγο υπάρχουν τα s/m παιχνίδια.
    όταν ενα υ κάνει κάτι που του έχει απαγορευτεί, τότε πρέπει ο Κ να το τιμωρήσει. οχι για να το εκδικηθεί που δεν Τον υπάκουσε, αλλά για να του δείξει οτι από την μία ήταν λάθος αυτό που έκανε και από την άλλη οτι ήταν λάθος που παρέβηκε εντολή. έτσι το υ, θυμούμενο τις συνέπειες της ανυπακοής θα συνετιστεί και δεν θα ξανακάνει το ίδιο λάθος(είτε το συγκεκριμένο είτε το λάθος της ανυπακοής).

    επιλέγω λοιπόν την πρώτη επιλογή, οτι η τιμωρία έχει παιδευτικό χαρακτήρα.

    [τώρα,ο λόγος για τον οποίο θα μπορούσε ενα υ να παραβεί εντολή του Κ,άγνωστος.
    ίσως από αφηρημάδα.οπότε μια τιμωρία θα το έκανε να είναι πιο προσεκτικό σε αυτά που του λέει καθώς και να σκέφτεται πριν κάνει κάτι.
    κάτι άλλο πέρα από αυτό δεν μπορώ να σκεφτώ]
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Η τιμωρία (εκτός role play)

    εννοειται οτι η τιμωρια εκτος role play εχει σωφρονιστικο χαρακτηρα..αλλιως παυει να ειναι τιμωρια..
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Κι εγώ για εκπαιδευτικού χαρακτήρα θα την έβλεπα, τουλάχιστον απο την οπτική του Κυρίαρχου, αμφιβάλλω αν εκφράζει σαδισμό, η διαίσθησή μου μου λέει ότι για να τιμωρήσει Κάποιος, μάλλον φρενάρει το όποιο ορμέμφυτό του, παρά το εκφράζει.

    [Από την άλλη πλευρά, είμαι της γνώμης ότι η αποδοχή της τιμωρίας δεν εκφράζει μεν μαζοχισμό, αν και μπορεί να τον βγάλει στην επιφάνεια, είναι όμως αποτέλεσμα μαζοχισμού. Αν δεν είναι καραμπινάτος ηθικομαζοχιστής ένας ενήλικος, δεν βλέπω γιατί θα αποδεχτεί να του επιβάλλεται η όποια πραγματική, ψυχολογική ή σωματική τιμωρία στο πλαίσιο της σχέσης του.]

    Ψήφισα "Δεν γνωρίζω", επειδή δεν είμαι Κυρίαρχος για να γνωρίζω  
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Μόνο εκτός role play έχει νόημα η τιμωρία. Εντός, είναι στημένο παιχνίδι, με προδιαγεγραμμένη έκφραση και επιπλέον δεν έχει καμιά σχέση με τον σαδομαζοχισμό. Ο οποίος δεν είναι, όπως κι αν τον εξετάσει κανείς, ούτε 'ρόλος' ούτε 'παιχνίδι'.
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Δεν γνωρίζω, δεν απαντώ. Εμένα, πάντως όποτε με τιμώρησαν, αποτέλεσμα γιοκ. Πεισμώνα χειρότερα...(παιδιόθεν)... άρα ο τυχόν παιδευτικός χαρακτήρας της πήγαινε στο βρόντο μαζί με την τιμωρία... .
     
  8. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Η τιμωρία (εκτός role play)

    εγω δεν απαντισα καθολου γιατι εκτος role play η τιμωρια εινε καταπατιση των ανθρωπηνον δικεοματων και διοκετε πινικα
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Εκπαιδευτικό χαρακτήρα.

    Αλήθεια danos όταν μία γυναίκα λέει σήμερα δεν έχει σεξ ύστερα από αυτό που μου έκανες, τι λες να κάνει;
     
  10. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    εδω ηλια θα μπορουσε να ηταν ετσι οποσ τα λες απλα εγω δεν ροταο καμια αν θελει, οταν θελω γεινετε κιολας.αλλα σε πολες τον περιπτοσεων ετσι εινε 
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Αφού δεν της ρωτάς αν θέλουν και το κάνεις, μήπως έτσι καταπατάς τα ανθρώπινα δικαιώματα τους;
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    σταματα να παγιδευεις τον κοσμο