Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η υποταγη ξεκιναει οπου τα φετιχ του Υ σταματουν.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος VasilisDraper, στις 5 Νοεμβρίου 2016.

  1. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Για μένα δεν ξεκινά εκεί που τελειώνουν, αλλά κατά έναν τρόπο από την στιγμή που παραμερίζονται και δεν αποτελούν κριτήριο επιλογής ή κρίσης ενός/μιας Κ. Ναι, γιατί τις περισσότερες φορές αυτό συμβαίνει.
    Εξού και ο λόγος ύπαρξης αυτής της λίστας. Ουσιαστικά ξεκινάνε με το "θέλω να μου κάνεις..." ακόμη και αν δεν το λένε ευθέως. Αναφορικά με τα όρια, δεν πιστεύω στο σπάσιμό τους, για μένα έχει αρνητική χροιά, αλλά στην διεύρυνσή τους. (χωρίς να κολλάω βέβαια ιδιαίτερα στις λέξεις.)
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Nαι, ακριβώς εκεί ξεκινά  
    Εξαιρετικό θέμα @VasilisDraper
     
  3. Ο ορισμος καθε λεξης ειναι μια ολοκληρη κουβεντα απο μονος του. Απο εκει ερχεται καθε ελλειψη συνενοησης.
     
  4. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Όχι κάθε. Αλλά πολλές φορές ναι.
    Εδώ ας πούμε για ποια λέξη υπάρχει πρόβλημα με τον ορισμό της;
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Θα έλεγα ότι όλοι μπορούν να είναι φετιχιστές. Και πως όλοι είμαστε με κάποιο τρόπο και με κάποιο φετίχ  

    Το θέμα είναι πόσο ψηλά ιεραρχείς το φετίχ σου και αν και τι μπορείς να απολαύσεις χωρίς αυτό.
     
  6. Το τι ακριβως ειναι "οριο".Εκανα παντως ενα γενικοτερο συνειρμο στο κεφαλι μου γενικα πανω στην επικοινωνια (του bdsm η οχι).
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Έχεις κάποιον ορισμό που να υποστηρίζει αυτό που θα έλεγες;
     
  8. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Τον γενικό συνειρμό, τον έπιασα.
    Όσον αφορά τον ορισμό της λέξης όριο, για εμένα είναι "κάτι που κάποιος αρνείται να κάνει, το θέτει σαν όριο σε μια δεδομένη χρονική στιγμή/περίοδο και υπό συγκεκριμένες συνθήκες".
    Πάντως, προσωπικά, θεωρώ ότι υπάρχουν soft και hard limits. Το τι είναι το κάθε όριο, το χαρακτηρίζεις στην αρχή μιας D/s σχέσης αλλά το επαναπροσδιορίζεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Μπορεί να παραμείνει αμετάβλητο, μπορεί και να διευρυνθεί.
     
  9. Υπαρχουν
    τωρα που το σκεφτομαι συνειδητοποιω οτι υπαρχουν πραγματα που εγγεφαλικα ειναι "ΝΟ ΝΟ" ...αλλα αν συμβουν ειναι πολυ πιθανο να μου σηκωθει. Σε τι κατηγοια μπαινουν αυτα;
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Όχι πχ εγώ δεν είμαι φετιχίστρια.
    Τίποτα γενικά δεν με καυλώνει απο μόνο του σαν ιδέα.

    Γίνομαι φετιχίστρια με τον Αλλον και τι θα μου χτίσει στο κεφάλι ειδικά πχ έχω πάθει μια παράκρουση με το αιμα και το λαχταράω και φαντάζομαι δεν ξέρω και εγώ τι.. επειδή το έχω ταυτίσει και κολλήσει και τερματίσει..στο κεφάλι μου, με Εκείνον συγκεκριμένα και το πως είμαστε και τι λέμε ( ακόμη και σαν αστεία)
    ή όπως είχα πει στην ποδολατρεία..το πως καυλώνω να Του γλείφω τα πόδια, δεν το φανταζόμουν.
    Δείξε μου πόδι γενικά και θα σου λεγα " α οκ, να και το δικό μου, τωρα;"

    Δεν με θεωρώ φετιχίστρια, αν είχα ενα τσεκ λιστ με φετιχ πριν μπω σε ντι/ες πχ θα τα χα όλα κενά..τίποτα οφφ, τίποτα ον..μπλανκ!
    Καλό κακό δεν ξέρω, αλλά έτσι είναι.

    Τώρα αν κάποιοι θεωρούν φετιχ την υποταγή ( για να πιάσω και αυτούς)..εκεί πάμε αλλού, και δεν είμαι γενικά υπερ αυτής της ταύτισης.
     
  11. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Στην βαράτε με κι ας κλαίω  
    Το λες και μόνος σου, είναι πολύ πιθανό, δεν ξέρεις αν θα συμβεί. Γιατί στο δικό σου μυαλό τα σκέφτεσαι κάπως, αλλιώς θα τα βιώσεις με την Κ όμως...Δεν θα δράσει όπως το έχεις φανταστεί στο μυαλό σου απαραίτητα.
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    χμμμ... και τι γίνεται με αυτά τα εγκεφαλικά πράματα που είναι YES YES YES (τρία γιές) αλλά αν συμβούν είναι πολύ πιθανό να σου πέσει;
    ...τι, δεν συμβαίνει αυτό;