Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η υποτακτική-παιδί

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Sumisa, στις 8 Νοεμβρίου 2009.

  1. Αρχικά, δε θα ήθελα να γράψω πολλά. Θα με ενδιέφερε να διαβάσω απόψεις σχετικά με την ύπαρξη, τη φύση και τη συμπεριφορά της "υποτακτικής-παιδί", είτε αυτή αποτελεί μια υποκατηγορία του συνόλου των υποτακτικών γυναικών είτε μια (βέβαιη ή πιθανή) πτυχή της ψυχοσύνθεσης όλων.

    Για να είμαι ελαφρώς πιο συγκεκριμένη, δύο αρχικά ερωτήματα θα μπορούσαν να είναι τα εξής:

    1. Ποιά μπορεί να είναι τα βασικά γνωρίσματά της "υποτακτικής-παιδί";
    2. Ποιές βασικές συνέπειες μπορεί να έχουν τα γνωρίσματα αυτά στη σχέση D/s;
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Ίσως θα έπρεπε να μας δώσεις τα χαρακτηριστικά της "υποτακτικής-παιδί" γιατί εγώ δεν ξέρω για ποιό πράγμα ακριβώς να μιλήσω  

    υγ: το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον θέμα!
     
  3. Συμφωνώ με την Georgia... Πολύ ενδιαφέρον θέμα!

    Η υποτακτική -παιδί ορίζεται έτσι από άποψη ηλικίας ή συμπεριφοράς;
    Κάποια σχέση με daddy's girl υπάρχει ή όχι;
     
  4. VicTor

    VicTor Regular Member

    χμμ αν και απειρος πιστευω οτι η υποτακτικη παιδι πρεπει να ειναι σαν μια κανονικη υποτακτικη,μονο που θα θελει την προσοχη του dom συνεχεια και γενικα να ειναι σαν slut princess?δηλαδη και αχουτο χαδακια παρα πολλα και μπραβο,αλλα και το D/s να υπαρχει.Δεν ξερω εμενα στο μυαλο μου αυτα τα δυο δεν συνδυαζονται ευκολα γιατι το κομμάτι παιδί θολωνει το D/s.Δηλαδη αν σου κανει ο Dom tease/denial αλλα το παιδι θελει αυτο που θελει?:/ η τιμωρια απλα θα το τσαντισει αντι για να το συνετισει.Δεν ξερω πειτε και εσεις  
     
  5. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Η υποτακτική-παιδί

    υποτακτικη-παιδι 
     
  6. Απάντηση: Re: Η υποτακτική-παιδί

    Έχετε δίκιο να αναρωτιέστε, γιατί το έθεσα πολύ γενικά.  

    Δεν εννοώ σε καμία περίπτωση την ηλικία της ή τη διαφορά ηλικίας με τον Κυρίαρχο. Αναφέρομαι στην τάση προς ένα τρόπο συμπεριφοράς της απέναντί σε εκείνον και όχι απέναντι σε όλους. Θα γράψω και περισσότερα στη συνέχεια.

    @sorriso: νομίζω πως σχετίζεται άμεσα
     
  7. anchor

    anchor Regular Member

    Διαβάζοντας τον τίτλο, το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν η πρώτη φάση της σχέσης μου, στη διάρκεια της οποίας η εξάρτησή μου επικεντρωνόταν στην παρουσία του Κ μου κοντά μου και στη συνεχή ενασχόλησή του μαζί μου, ενώ στην επόμενη φάση, όλη μου η εξάρτηση επικεντρώθηκε στη θέλησή του και στην εκτέλεση των εντολών του. Την πρώτη φάση τη θεωρώ ως την παιδική ηλικία της σχέσης μου.
     
  8. Animator

    Animator Regular Member

  9. evey hammond

    evey hammond New Member

    Απάντηση: Η υποτακτική-παιδί

    Δηλαδή?? Ένα "μετατοπισμένο" οιδιπόδειο?
     
  10. Απάντηση: Η υποτακτική-παιδί

    1. Η υποτακτική-παιδί τα θέλει όλα και τα θέλει τώρα. Αποζητά συνεχώς την προσοχή του Κυρίαρχου και η επιβεβαίωση του ενδιαφέροντός του δεν της είναι ποτέ αρκετή. Όταν δεν ικανοποιούνται οι ανάγκες της, τότε γίνεται σκληρή και εκδικητική. Η κατανόηση δε χωράει στην εγωιστική ματιά της. Μπορεί να γίνει αντιδραστική. Μπορεί να πληγώσει και μπορεί να καταστρέψει.

    2. Η υποτακτική-παιδί είναι πρόθυμη να μάθει, διψάει για γνώση και εκπαίδευση σε όλους τους τομείς. Είναι γεμάτη ενέργεια και μπορεί να δώσει ζωντάνια στο χώρο. Της αρέσουν οι κανόνες, γιατί τη βοηθούν να γνωρίζει τα όριά της. Αποζητά τις τιμωρίες, γιατί της προσφέρουν ασφάλεια. Θαυμάζει τον Κυρίαρχο, γιατί αποτελεί το ίνδαλμά της. Εξαρτάται από εκείνον, γιατί χωρίς την καθοδήγησή του δεν μπορεί να προχωρήσει.

    Προσωπικά, παλεύω για να περιορίσω το 1, ωστε να απολαύσω το 2.  
     
    Last edited: 9 Νοεμβρίου 2009
  11. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Η υποτακτική-παιδί

    Στο 1 απλός μας περιγραφείς πώς είναι γενικά όλες οι γυναίκες
    Στο 2 μας περιγραφείς κάτι το όπιο καμία γυναίκα σε αυτόν τον κόσμο δεν θα μπορούσε να γίνει .
    Όποτε δεν έχω άποψη
     
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Εμένα πάλι κάτι μου θυμίζει.
    Θα το επεξεργαστώ και αν προλάβω θα postαρω 

    υγ: πολύ ενδιαφέρον θέμα!!(το ξαναείπα ε; )