Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η φωνή σου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος θάλασσα, στις 10 Φεβρουαρίου 2012.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Η φωνη ειναι ενα ιδιαιτερο χαρακτηριστικο που με απωθει η με κατακτα ευχαριστα.
    Και σαν το συμπαν να ξερει το βιτσιο μου, ημουν παντα κατω απο Καποιον με θαυμασια βαθια φωνη!!!!!
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    τα μεγαλητερα κολληματα τα εχω φαει απο φωνη στο ραδιοφωνο οχι απο την τηλεοραση
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Συνήθως οι γυναίκες ασχολούνται με τον τόνο, χρώμα κλπ. τη φωνής του άνδρα. Αντίθετα οι άνδρες θα διακρίνουν απλά αν μια γυναίκα έχει καυλοφωνή ή όχι. Σα να λέμε αν έχει μεγάλα ή μικρά βυζιά.
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    αχ αυτες οι καυλοφωνες χεχεχεχεχε
     
  5. yannouli

    yannouli busy mind

    Λατρεύω την φωνή σου...οταν αλλάζει...γινεται πιο αυστηρη, κυριαρχεί...και μου δινει εντολές .
     
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Παίζει κι αυτή το ρόλο της... δε λέω. Όμως με γνώμονα ότι πολλές φορές καλή φωνή δε σημαίνει και αντίστοιχα καλή εμφάνιση, έχω κάνει μία πολύ μεγάλη γκάφα.

    Πριν χρόνια έρχεται μία συνάδελφος και μου λέει: "Θέλεις να ακούσεις μία ωραία φωνή; Πάρε στο τάδε νούμερο"... και στέκεται πλάι μου.
    Καλώ λοιπόν και ήταν όντως ωραία. Της απάντησα όμως ότι συχνά όσες έχουν καλή φωνή είναι άστα να πάνε. Τι τόθελα... με στόλισε κανονικά. "Ηλίθιεεεεε, εγώ είμαι".

    Αυτό ήταν. Δεν ήξερα πού να κρυφτώ μετά.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    @brenda
    Κοίτα τι νήμα ανακάλυψα    
     
  8. Barry White: Η απόλυτη καυλοφωνή...
     
  9. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

  10. yannouli

    yannouli busy mind

    Sivert φωνάρα...
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Η φωνή του...Η πρώτη μου μεγάλη ανακάλυψη...΄Οταν την πρωτοάκουσα ήταν σε μία συνομιλία δευτερολέπτων...παρόλ' αυτά με τάραξε...την θυμόμουν μέρες μετά...ήθελα να την ξανακούσω... Και την ξανάκουσα....
    Αντρική, βαριά, με προσωπικό στίγμα, συναισθηματικά φορτισμένη, όσο πρέπει αυστηρή κι άλλο τόσο πονεμένα ανθρώπινη...
    Δεν ξέρω αν το καταλαβαίνει ο ίδιος ότι την φωνή του την ερωτεύτηκα, με υπέβαλλε, με ταξίδευε, με έκανε ανυπόμονη να γνωρίσω τον φέροντα, ακόμη κι αν τα λεγόμενά του ένιωθα ότι με τάραζαν....
    Χτίζουμε τοίχους από λέξεις, κουβέντες, άλλοτε με νόημα και ενίοτε όχι και τόσο, αλλά η αίσθηση που μένει, πέρα από το ρεζουμέ μιας κουβέντας είναι η αίσθηση της φωνής...Κι αυτή η αίσθηση βαθαίνει μέσα μου...
    Οι δονήσεις της φωνής του με ηρεμούν...μου αρέσει να μου μιλάει και γω να έχω το κεφάλι ακουμπισμένο στο στέρνο του και να την ακούω, ενώ την ''νιώθω'' ταυτόχρονα...μου αρέσει όταν μου μιλάει γλυκά και μου χαϊδεύει τα μαλλιά, με υποτάσσει με τα κοφτά του παραγγέλματα όταν σκληραίνει και μου δίνει εντολές, ακολουθώ σαν μαγεμένο κουτάβι τον Αφέντη του...η χροιά και ο ήχος της με τρελαίνουν, είμαι σε θέση να κάνω ότι μου ζητήσει, αγαπώ να την ακούω...
    Πιο πολύ απ΄όλα όμως, πέρα από την επιβολή επάνω μου και την τρυφερή έκφραση της φωνής του, λατρεύω το γέλιο του...
    Όταν ξεχειλίζει γάργαρο και φυσικό, όταν ζωγραφίζει χαμόγελο στα χείλη του κι όταν του γλυκαίνει το πρόσωπο, του δίνει άλλη όψη...
    Πεθαίνω για το γέλιο του, θέλω να τον ακούω να γελάει, τότε νιώθω ότι η φωνή του αγαλλιάζει την ύπαρξή μου ολόκληρη....
    Γι΄αυτό το γέλιο αξίζει να μάχομαι, έτσι νιώθω...

    Του αφιερώνω έναν στίχο από ένα πολυαγαπημένο ποίημα (και όλο φυσικά το ποίημα, απλά δεν θέλω να σας κουράσω κι άλλο), που πήρε άλλη διάσταση μαζί του, -κάποια στιγμή σου το ψιθύρισα μάτια μου ενώ γελούσες-, δεν ξέρω αν τ΄άκουσες, 'tu risa'....


    Το γέλιο σου
    Πάρε μου το ψωμί, αν θες, πάρε μου τον αγέρα, μα μη μου παίρνεις το γέλιο σου γιατί θα πεθάνω... Πάμπλο Νερούντα
     
  12. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    δεν ειναι δικος μου, αλλα δεν εχει σημασια.
    εχει απιστευτη καυλα αυτος ο ανδρας οταν χυνει...
    εκει μου αρεσει να ακουω την φωνη του.
    για αυτο, τον παιρνω ενα τηλεφωνακι οταν θελω και ευχαριστιεμαι την μελωδικη του φωνουλα...  

    επισης εχω φανταστει και αλλες καυλοφωνουλες πως θα κανουν οταν χυνουν , αλλα δεν αποκαλυπτω ονοματα