Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η φωνή σου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος θάλασσα, στις 10 Φεβρουαρίου 2012.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    @brenda
    Λίγο άσχετο με τη φωνή αλλά διάβασα αυτά που γράφεις περί γέλιου κι επειδή σήμερα το διάβασα, το θυμήθηκα και είπα να το βάλω
    Το γέλιο ανήκει σε μια σειρά καταστάσεων, οι οποίες περιγράφονται στη γλώσσα της ελληνικής φιλοσοφικής ανθρωπολογία ως – όχι εκείνο το οποίο κάνω, αλλά εκείνο το οποίο μου συμβαίνει. Κατ’ αυτόν τον τρόπο η μετάβαση από την ανελευθερία στην ελευθερία εμπεριέχει ένα στοιχείο μιας ορισμένης νέας ανελευθερίας. Πολύ πιο σημαντικό όμως είναι κάτι άλλο: το γέλιο εξ ορισμού προϋποθέτει την ανελευθερία ως σημείο εκκίνησής και ως προϋπόθεση του.
    Σεργκέι Αβέριντσεφ


    Δεν ξέρω αν συμφωνώ με αυτό, νομίζω δε συμφωνώ αλλά είναι ωραία διατύπωση όπως και να έχει  

    Επί του θέματος...
    Κάποια στιγμή λοιπόν συζητάμε με μια φίλη και ψάχνουμε να βρούμε τι κοινό έχουν οι άνδρες που αρέσουν στη μια και τι κοινό έχουν οι άνδρες που αρέσουν στην άλλη. Εκείνη βρήκε για τα δικά της: ήταν τα μεγάλα και δυνατά χέρια. Μάλιστα... εγώ δεν έβρισκα! Με τίποτα! Το αφήσαμε το θέμα. Είπαμε 1000 άλλα πράγματα και λίγο πριν φύγω της λέω "Η ΦΩΝΗ"!
    Συνειδητοποίησα ότι το μόνο κοινό που είχαν οι άνδρες που κατά καιρούς πέρασαν από τη ζωή μου ή έστω μου άρεσαν ήταν η φωνή τους. Όλοι είχαν υπέροχες φωνές!!!  

    Χρόνια μετά αρχίζω να καταλαβαίνω και γιατί έχει τόση σημασία η φωνή για μένα: γιατί δηλώνει την αποφασιστικότητα ενός ανθρώπου και τη βεβαιότητα του και γιατί είναι το βέβαιο κλειδί προς το trance-subspace-submode!!!  
     
  2. episkeptis

    episkeptis New Member

    Πολύ σημαντικό στοιχείο η φωνή, τρως μεγάλο άκυρο αν δεις ένα καυλωτικο θυληκο και σου μιλήσει σαν τον Μήτσο τον σουβλατζη.
    Αντίθετα μια πολύ καλή φωνή που δεν συνοδεύεται από το αντίστοιχο κορμί μπορεί να παίξει και θετικό ρόλο για να σου αρέσει το πακέτο.
    Στο σεξ δεν είναι η φωνή που με ξενερωνει αλλά κάποιοι ήχοι που πλέον μπορεί να μου προκαλέσουν μέχρι και γέλιο
     
  3. Χμμμ... η φωνή. Εντάξει, αλλά όχι μόνο.
    Η φωνή έχει βάθος, μέταλλο και ηχόχρωμα. Είναι όμως και εκφραστικό μέσο. Μαρτυρά πολλά για τον "κάτοχό" της.
    Επειτα είναι η εκφορά του λόγου. Καθαρή άρθρωση, σωστή αναπνοή, φωνή δυνατή ή χαμηλή, αργόσυρτη ή στακάτη, που υπηρετεί το μήνυμα.
    Φωνή συνδεδεμένη με το συναίσθημα. Οχι επίπεδη και μονότονη, όταν την ακούς βλέπεις χρώματα.
    Φωνή που σε παρασύρει, σε διαπερνά, σε παραλύει.
    Φωνή που σε ξεσηκώνει, σε ηρεμεί, σε δονεί.

    Φωνές ψυχοκαυλωτικές:
    Μάνος Κατράκης, Γιάννης Φέρτης, Χρήστος Πάρλας, Γρηγόρης Βαλτινός
    Ειρήνη Παπά, Αννα Συνοδινού, Καρυοφιλιά Καραμπέτη, Μελίνα Μερκούρη
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η φωνή της...Αλμύρα και λευκό...Σαν τον τόπο της...Ζεστή, εκφραστική, ευμετάβλητη...
    Η φωνή της δεν κρύβει εκείνο που νιώθει, δεν το καλύπτει, δεν το αλλοιώνει...
    "Καθαρή" σαν κι εκείνη...Κάποιες φορές παιχνιδιάρα, άλλες βαθιά ( όχι βαριά, δεν τρελαίνομαι για "βαριά" φωνή σε μια γυναίκα )...
    Πάντα σταθερή...γλυκιά...αισθησιακή...Κάποιες φορές την άκουσα αυστηρή ( Σου θυμίζει κάτι η περασμένη 25η Ιανουαρίου? Χαχαχα...Σε είχα ακούσει να τα "σούρνεις" σε κάποιους στο κέντρο σου )...

    Η φωνή της με ηρεμεί...με "ανάβει"...
    Με κάνει να νιώθω λιγότερο μόνος, ακόμα και όταν βρίσκομαι στη μέση του "πουθενά"...
    Αν όμως θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω μονάχα ένα επίθετο για την φωνή της....
    Θα έλεγα για μένα πια απαραίτητη...Όπως εκείνη...
     
  5. kazolin

    kazolin Guest

    η φωνή Της..
    τα δακτυλικά αποτυπώματα του σήματος της ψυχής Της
    η μετουσίωση του ηλεκτρικού φορτίου που δονεί την ύπαρξή μου
    σε κάθε ήχο,κάθε λέξη,κάθε παύση
     
  6. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Η φωνή σου...
    συνδετικός κρίκος τις ατέλειωτες μέρες που ζούμε μακριά...
    σίδερο και φωτιά στην ψυχή μου, κάθε φορά που ηχεί στα αυτιά μου...
    αληθινή σε κάθε της λέξη...
    βαθιά, όσο χρειάζεται για να ξυπνάει το κορμί μου...
    Ακόμη και τις φορές που την έχω ακούσει επιβλητική..ακόμη και τις φορές που έχω νιώσει τον πόνο ή την θλίψη σε αυτή...κάθε στιγμή είναι η δική σου φωνή...
    Εκείνη η φωνή που μιλάει στην ψυχή μου...εκείνη η φωνή που ηχεί στα αυτιά μου και τις ώρες που δεν την ακούω...η δική σου φωνή!
     
  7. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Καθε φορά που ακούω τη φωνη σου,
    Λες και ξεθαρρευει η δική μου
    Και να που τώρα
    Θέλει να στολισει με ήχο
    Αυτα που σκέφτομαι για σένα,
    Αλήθεια,
    Τι ήχο έχει το ερωτευμένη ?
    Γιατί ξέρεις,
    Καθε φορά που ακούω τη φωνή σου,
    Συγκεντρώνω τις αισθήσεις μου
    Σε μια και μονον λέξη...
     
  8.  
     
  9. πολυ! ΣΩΣΤΑ!....
     
  10. ΕΙΝΑΙ σημαντικο η φωνη μιαs ΓΥΝΑΙΚΑΣ να ταιριαζει με το στυλ! τηs και την προσωπικοτητα τηs! π.χ. να ειναι αισθησιακη! τρυφερη! παιχνιδιαρα! αυστηρη!! και ερωτικη! συνδυασμοs!!! σε εναν ΑΝΤΡΑ μου αρεσει να εχει ωραια! καθαρη! φωνη! και να νιωθω την αισθηση τηs ανασαs του ταυτοχρονα! 
     
  11. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Μα πού το ανακάλυψες αυτό ??? Εξήμισυ χρόνια μετά !!!!
    Σ' ευχαριστώ και χαίρομαι που σου άρεσε ! Όμορφο υπόλοιπο Σ/Κ σου εύχομαι ...   
     
  12. ΠΑΝΤΑ! ανακαλυπτω τα ωραια! πραγματα! ΚΑΛΟ! ΜΗΝΑ!.....