Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗ, ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΙ....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 11 Νοεμβρίου 2016.

  1. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Προσφάτως όλους αυτούς που περιγράφεις
    τους ονόμασα εραστές του πληκτρολογίου..
    Η εμπειρία τους αρχίζει και τελειώνει με το να καυλώνουν και να ξεκαυλώνουν με το πληκτρολόγιο σα να είναι ομοίωμα πέους.. Τεσπα..

    Σε αυτό που ρωτάς..
    Να μιλάμε για την πορεία της σχέσης μας και εκείνη να δακρίζει να κατεβάζει την ματιά και το κεφάλι σαν ένα κουτάβι, το δικό μου κουτάβι.. Το μαστίφ μου, όπως την αποκαλώ, διότι έχει τέτοια στοιχεία και χαρακτηριστικά..
    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ηδονή και καύλα να της γλείφεις τα δάκρυα, να νοιώθεις την γεύση τους και να της ψιθυρίζεις είσαι το κορίτσι μου.. Να περνάς στην βάση του σβέρκου και για επισφράγισμα να την «μαρκάρεις» με τα δόντια σου..
     
  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Εποχή άνοιξη.. Της δίνω οδηγία να
    βάλει παπούτσι για κακοτράχαλο
    έδαφος και να έρθει από το σπίτι..
    Έρχεται, αλλάζει θέση και με εμένα
    στο τιμόνι την πηγαίνω σε ένα μέρος,
    πιάτο το λεκανοπέδιο Αττικής σχεδόν
    από άκρο σε άκρο.. Μέσα στο αμάξι
    κουβεντούλα χαλαρή.. Φτάνουμε..
    Αποβιβαζόμαστε.. Την βάζω στο μονοπάτι μπροστά μου και της
    υπαγορεύω την διαδρομή και πού και
    τί να προσέχει.. Χωρίς λουρί.. Χωρίς
    κολάρο.. Όλα εγκεφαλικά.. Φτάνουμε..
    Στο σημείο ένα ξύλινο παγκάκι
    τραπέζι από αυτά που υπάρχουν σε διάφορα σημεία σε πλαγιές βουνών..
    Την ακινητοποιώ επάνω στην τάβλα
    μετά πήρε τον λόγο η βέργα μου..
    Το απόγευμα είχε περάσει.. Το δειλινό είχε πάρει θέση.. Μετά από όσα κάναμε κοιτούσαμε τα αστέρια με το να της δείχνω τους αστερισμούς, όσοι φαίνονται βασικά πάνω από φώτα πόλης, και της περιοχές της Αττικής..

    Το φεγγάρι αριστερά μας ανέτειλε στον ορίζοντα του Σαρωνικού..

    Βία.. Έρωτας.. Σε ένα ειδυλλιακό μέρος..
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Το θέμα με τις αποψάρες μου έχει κάνει και μένα εντύπωση.Μπαίνεις σε έναν κόσμο που δεν ξέρεις και προσπαθείς να δεις τι είναι όλο αυτό..μαζεύεις πληροφορίες για να καταλάβεις. Όταν λοιπόν ένας "παλιούρας" μπαίνει στην διαδικασία να δώσει μία πληροφορία..το "εκμεταλλεύεσαι"..αρπάζεις την ευκαιρία.. επεξεργάζεσαι την πληροφορία αυτή, την δουλεύεις μέσα σου, την δοκιμάζεις και έτσι χτίζεις την απάντηση, όποια και αν είναι..αυτή είναι η αντίδραση ενός ανθρώπου με απλή κοινή λογική. το μυαλό είναι μυς.. αν δεν γυμνάζεται δεν ανοίγει

    η αντίδραση κάποιων είναι να πάρουν τον εύκολο δρόμο, μια έτοιμη απαντησουλα τρίτο ράφι δεξιά .. τύπου "δεν κρίνω".. " ελα μωρέ ταμπέλες" "ωχ αδερφε εγώ έτσι το νιώθω ..." κτλ κτλ.. η κλασσική μπακαλοελληναρίστικη νοοτροπία. ανετίλα και ποζερια.
    αλλά ο εχθρός της ελεύθερης σκέψης είναι η ασυδοσία, ούτε καν ο φασισμός!
    Σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω ακόμα την δυνατότητα να επιλέξω ανάμεσα σε πληροφορία και αποψάρα αν και πολλές φορές έχω μπερδευτεί. Στο μέλλον για τους επόμενους καινούριους ... θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

    κάποιοι άνθρωποι κουράστηκαν για να δώσουν μια δομή στο bdsm..για να είναι αποτελεσματικό και απολαυστικό, για να έχει ουσία... δεν είναι γαμιόμαστε κακούλικα και έξω από την πόρτα.. έχει πριν - κατά - μετά.. μέχρι και εγώ το έχω καταλάβει αυτό. Όποιος θέλει λοιπόν να γνωρίσει πραγματικά το bdsm - ότι και αν είναι αυτό-πρέπει να το κάνει σωστά και υπεύθυνα..να πάρει αυτό που υπάρχει και να το εξελίξει, όχι να το ακυρώσει. δεν υπάρχει άλλος δρόμος. Να σεβαστεί αυτή τη δομή και να προχωρήσει ή να αποχωρήσει..όπως μας βγει.

    έτσι το βλέπω μέχρι στιγμής ...και πιστεύω πως το κάθε καινούριο μέλος του φόρουμ που ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει για το bdsm .. θα δυσκολευτεί πολύ, όσο και εγώ, μέχρι να ξεχωρίσει το χάος από την πραγματικότητα. την ασυδοσία από την ελευθερία.. το bdsm από το... δεν ξέρω... οτιδήποτε άλλο...
     
  4. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    20 ημέρες φυλακή έτσι επειδή έχεις
    στρατοκαυλέ νοοτροπία..
    Το βδςμ έχει δομηθεί κυρίως από την
    γκέυ κοινότητα και όχι από κάποιους
    οι οποίοι κουράστηκαν..
    Στο προσεχές μέλλον με την πρώτη
    ευκαιρία θα γράψω μερικά πράγματα..
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Κάποιοι άνθρωποι κουράστηκαν για να δώσουν μια δομή στο bdsm ΤΟΥΣ  
    Δεν υπάρχει ιερατείο του βδσμ  
    Ωστόσο, οι άνθρωποι που δεν σέβονται τους άλλους, που στο βίωμα και την εμπειρία τους αντιλέγουν με μπαλαφάρες, ιδεοληψίες και δογματισμούς, δεν είναι καλό δείγμα ανθρώπου εντός τε και εκτός...
    Εύχομαι από καρδιάς να βρεις αυτά που αναζητάς  
     
  6. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    εσυ σιγουρα δε θα μεινεις στη θεωρεια
    κ ακομα πιο σιγουρα οι πραξεις σου θα ειναι συνειδητοποιημενες κ χωρις φρου φρου κ αρωματα
    καλη συνεχεια να εχεις...
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Kάποια παιδιά δω μέσα και γνωρίζουν και έχουν άποψη και (σωστή ή λάθος η προσέγγιση τους, αδιάφορο) μπορούν να τη κάνουν λόγια.
    Αν κάποιοι/ες ακούσουν έναν διάλογό τους, γραπτό ή προφορικό, σίγουρα κάτι, αδιάφορο τι, έχει να κερδίσει...
    Τα παιδιά αυτά ενίοτε ρίχνουν και κάποια ομοβροντία μεταξύ τους...
    Γιατί μπορούν και το κάνουν... Για τους όποιους λόγους...
    Το κόλπο είναι πως αυτά τα παιδιά, ό,τι και νάχουν μεταξύ τους, σέβονται το ένα τό άλλο...
    Πού..? Στα μίνιμα, κι αυτό είναι μεγάαααλο πράμα...
    Ποια είναι αυτά τα ελάχιστα...?
    Το ότι ξέρουν τι τους γίνεται, γνωρίζουν πώς να λειτουργήσουν, μαθαίνουν κι άλλα στην πορεία και διορθώνουν, καλύτερα - λιγότερο καλά, πιο αργά ή γρήγορα, δεν παίζει ρόλο...
    Ρόλο παίζει ότι ,πορούν και ξέρουν να το κάνουν...
    Διαφωνούν σε κάποια ή περισσότερα θέματα ή όχι, δικός τους λογαριασμός...
    Αυτό λοιπόν το επιπλέον μίνιμουμ λέγεται σεβασμός στον συνεπή τρόπο λειτουργίας του άλλου.
    Κι αυτό είναι σημαντικό...
    Και ισχύει ανεξάρτητα από στάτους, βαρομετρικά, πονάει η μέση μου κλπ...
    Αυτό ισχύει για κάποια παιδιά και δω κι αλλού...
    Από τα άλλα παιδιά, λίγα είναι γεγονός, θα γίνουν κάποια, άλλα δεν θα γίνουν, ε και..?
    Δεν έγινε και κάτι... Μια χαρά, αρκεί να σέβονται τον εαυτό τους τουλάχιστον...
    Όχι για τα κάποια παιδιά, μα για την πάρτη τους...
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    μπερδεύεις τα μεγέθη!..κράτα το μέχρι εκεί που το δίνω.. και ευχαριστώ για την ευχή 
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ποτέ δεν λέω το μικρό μεγάλο και το αντίστροφο. Είμαι -αν μη τι άλλω- πολύ φιλήδονη για να το κάνω αυτό  
    Καλή συνέχεια  
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    χαχαχα..καλό!!  
    το "μπέρδεμα" οφείλετε καθαρά και μόνο στην διαφορά οπτικής θέσης . Εσύ έχεις περάσει το κατώφλι και έχεις κάνει μια πορεία σε όλο αυτό..αυτά που βλέπεις εσύ , εγώ δεν μπορώ να τα δω ούτε με τηλεσκόπιο. Εγώ πάλι είμαι στο κατώφλι.. μπορείς να καταλάβεις μέχρι ένα σημείο τι εννοώ .. γιατί τα χεις περάσει και εσύ..αλλά και πάλι αν δεν είσαι εδώ που είμαι- σήμερα- ..δεν μπορείς να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα .. δεν μπορείς να καταλάβεις από πόση σαχλαμάρα μπορείς να προφυλαχτείς με την γνώση και την εμπειρία που έχεις.. ή μπορείς.. δεν ξέρω.. και είναι μια σαχλαμάρα η οποία προέρχεται από την ασυδοσία της αποψάρας..
    Οχι μόνο των άλλων.. αλλά και τις δικές μου αποψάρες ..μέσα μου ..που πρέπει να διαλύσω..

    γενικώς γίνετε της "αποψάρας" το κάγκελο ..εδω στο προαύλιο! Για δόγματα και ιερατεία δεν ξέρω να σου πω...λέω μέχρι εκεί που καταλαβαίνω..
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Δεν έχω και τόσο μεγάλη εμπειρία   Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι με πολύ περισσότερη και πλουσιότερη εμπειρία από τη δική μου.
    Και ό,τι μπορώ να δω εγώ είναι ορατό δια γυμνού από όλους, αλήθεια, δεν είμαι και τόσο μπροστά.
    Ναι, κάποιες κακοτοπιές τις έχω ήδη περάσει και μπορώ να τις ξέρω. Αλλά μέχρι εκεί. Κάποιος άνθρωπος με διαφορετική διαχείριση από τη δική μου, μπορεί να το κάνει και χωρίς να περάσει από εκεί  
    Δεν χρειάζεται πάντως να διαλύσεις κάτι μέσα σου, αλήθεια. Αν όμως κάτι θες να το αλλάξεις, από τη στιγμή που το συνειδητοποιείς έχεις κάνει πάνω από τη μισή προσπάθεια  
     
  12. anmaya

    anmaya Enjoying, learning, living

    Ο Κύριος μου με "δάνεισε".
    Είχα διαβάσει πολλά για το θέμα, είχα στο μυαλό μου τη "θεωρία", και όλες τις διαφορετικές απόψεις που είχα διαβάσει.
    Δεν είχα κατασταλάξει σε μια άποψη γιατί δεν το είχα βιώσει. Δεν είχα την "πράξη".
    Τώρα μπορώ να πώ ότι - προσωπικά πάντα - αυτό που μου έμεινε ήταν να τον κάνω περήφανο.
    Και έτσι νιώθω και εγώ περήφανη που τα κατάφερα.