Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλετε να παντρευτείτε ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 12 Μαϊου 2011.

?

Θέλετε να παντρευτείτε ?

  1. Ναι

    132 vote(s)
    41,1%
  2. Όχι

    111 vote(s)
    34,6%
  3. Ναι (Ξανά)

    15 vote(s)
    4,7%
  4. Ποτέ (Ξανά)

    63 vote(s)
    19,6%
  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Εγω που ειμαι στα βουνα μηπως να παω σε καμια παραλια ? !!!   
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Δεν σώζεσαι με τίποτα !
     
  3. centcool

    centcool Guest

    Ο φόβος του σχετίζεσθαι με το λάθος για σένα πρόσωπο είναι αυτό που αποτρέπει τους περισσότερους /ες.

    Κατανοώ την @Lady Afrodyte. Σωστά το λέει.. Έτσι είναι, μιας και η δέσμευση του γάμου προορίζεται να είναι ισοβίως.
     
  4. γιατί τα φοβάστε; μιπως υπήρξε κάποια τραυματική εμπειρία;
     
  5. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Καταλαβαίνω απόλυτα!
    Αν και πιστεύω πως εξαρτάται κι από τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου..
     
  6. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Σε περίπτωση που είσαι με κάποιον/α και σου λέει μέσα στο χρόνο να αρραβωνιαστείτε/ παντρευτείτε, φεύγα μακριά!!
    Standard, δεν πάει κάτι καλά!
    Από προσωπική εμπειρία, μιλώντας......
     
  7. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Μερικοί/ές νομίζουν ότι με τον γάμο "δένουν" κάποιον/α κι αυτός/ ή γίνεται τότε αυτόματα δικός/ές τους...
    Αμ δε!
    Ο γάμος λειτουργεί σαν "κάλυμμα" βαθύτατης ανασφάλειας εδώ.
     
  8. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Από βετεράνους του αθλήματος, αξιώματα περί γαμου:

    - Ο γάμος κρατάει συνήθως λίγο. Η διατροφή, πολύ περισσότερο.

    - Το δύσκολο δεν είναι να παντρευτείς. Το δύσκολο είναι να παραμεινεις παντρεμένος. Συμφωνούν όλοι οι έμπειροι.

    - Ο γάμος δεν ειναι λαχείο Μέγιστη βλακεια. Στα λαχεία υπάρχουν και μεγάλοι κερδισμένοι.

    - Η διάρκεια του γάμου είναι κατά κανόνα αντιστρόφως ανάλογη με το κόστος της τελετής.

    - Κάθε άντρας πρέπει να παντρευεται. Αν δεν γίνει ευτυχισμένος, θα γίνει φιλόσοφος (Σωκράτης)


    Τελικα, όπως είπε και καποιος που δεν μπορώ να θυμηθώ, ο γάμος μοιάζει με κάστρο υπό πολιορκία: όσιι είναι μέσα θέλουν να φύγουν τρέχοντας ή ψάχνουν για χαραμάδα να το σκάσουν, κι όσοι είναι έξω δε βλέπουν την ώρα να μπούνε μεσα...
    -
     
  9. lotus

    lotus Silence

    Δηλαδή κανείς είτε μέσα, είτε έξω δεν είναι συνειδητοποιημένος  
     
  10. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Μπα, απλώς καθένας ονειρεύεται αυτό δεν έχει ή αυτό που έχασε.
    Κανένας δεν μπορεί να εξιδανικέυσει κατι που ήδη κατέχει ή μια κατάσταση στην οποία ήδη βρίσκεται.
    Όλοι μας ψάχνουμε το καλύτερο από την άλλη μεριά του φράχτη.
     
  11. Jemme53

    Jemme53 Regular Member

    Εγώ είμαι ήδη παντρεμένος, και τα πάμε μια χαρά. Σε γενικές γραμμές . Αν, όμως, ήμουν πλήρης ευτυχισμένος , δεν θα ήμουν εδώ. Άρα, υπάρχει κάτι που μου λείπει στην παντρεμένη μου ζωή.
    Προς το παρόν δεν σκοπεύω, δεν περνά από το μυαλό μου καν να χωρίσω. Αν, όμως, κάποτε και τυχαία θα γίνει αυτό, δεν θα παντρευτω ποτέ μια vanilla. Αλλά, η μια γυναίκα με δυνατό χαρακτήρα, για να είναι η Αφεντρα μου, η μια κοπέλα πολύ απελευθερωμενη , για να είναι η αγαπημένη μου sexwife . Να έχει μόνιμο φίλο, ερωμένο, έως μόνιμο αφέντη της, όπως θελήσει αυτή. Και η δουλειά μου θα είναι να την προσέχω, να την περιπιουμε και να την ετοιμάζω γι'αυτον.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τι καλός!