Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλετε να παντρευτείτε ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 12 Μαϊου 2011.

?

Θέλετε να παντρευτείτε ?

  1. Ναι

    132 vote(s)
    41,1%
  2. Όχι

    111 vote(s)
    34,6%
  3. Ναι (Ξανά)

    15 vote(s)
    4,7%
  4. Ποτέ (Ξανά)

    63 vote(s)
    19,6%
  1. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Μετά το διαζύγιο υπήρξε κάποια που οι κώδικες και η άλαλη επικοινωνία ήταν κάτι που δεν είχα ξαναζήσει. Πέρασε όμως ο καιρός και αντί για εμείς κι ο κόσμος, γίναμε εμείς μέσα στον κόσμο και μετά εσύ, εγώ, αυτοί και κάπου στην άκρη ένα παραπονεμένο εμείς για τις συζητήσεις που βόλευε. Δεν ήταν συμβιβασμός, ήταν δειλία από πλευράς της, ήταν καριέρα από πλευράς μου. Ήταν τελικά αυτή η ποσότητα που μας αναλογούσε. Αν με ρωτούσες τότε θα το είχα κάνει, πάλι. Κι ύστερα αντί να βαφτίσουμε ο ένας τον άλλο, καταβροχθίσαμε ο ένας τον άλλο, όχι όμως σε κάποια ενσωμάτωση για την οποία χαζοπαίζαμε, αλλά με άλλο τρόπο, άσκημο.

    Δεν ξέρω ποιές είναι οι κατάλληλες ώρες και ηλικίες, ξέρω πως μπορείς να έχεις γάμο πραγματικό χωρίς χαρτιά. Κρατάει λιγότερο, αλλά έχει μια ποιότητα διαφορετική. Και μετά υπάρχουν πάντα τα Μεγάλα Ναι και τα Μεγάλα Όχι του Καβάφη και τότε μαθαίνεις πως η δέσμευση δεν είναι μέρος του εις γάμου κοινωνία, ούτε ανήκει στη χώρα με το ροζ μαλλί της γριάς, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό που απαιτεί δεσμεύσεις πρωτίστως προς τον εαυτό σου.

    Σε μερικά χρόνια μπορεί να καταλάβεις τι εννοώ, ή να βγεις το απόγευμα απ' το σπίτι και να συμβεί αυτό το κάτι που θα αλλάξει τα πάντα. Και μπορεί απ' την άλλη να καταλήξεις πως ομφαλοσκοπώ ( ξεμπροστιάζομαι μόνος μου cadmpc ακόμα κι αν δεν αναφερόσουν σε 'μενα ) κι εκλογικεύω και η δική σου χώρα να είναι εντελώς διαφορετική.
     
  2. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Ναι θελω... 

    Ονειρο ζωης ειναι αυτο... 

    Κριμα να πεθανει τοσο αδοξα 
     
  3. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

      


    το πρόβλημα που προκύπτει όταν πρέπει να συγκεράσεις ετερόκλητα γούστα και να ικανοποιήσεις ένα ετερόκλητο κοινό... Έτσι το ξεκινάνε και οι καημένες καφετέριες της επαρχίας, να το πάνε λίγο ethnic, λίγο indie rock-pop, λίγο rock, λίγο industrial, λίγο swing-blues-jazz και καταλήγουν σε ένα συμβατό μονόδρομο τουρκο-λαϊκών 
     
  4. lotus

    lotus Silence

    Ναι μωρέ I do είναι και καλοκαίρι  
    Έχω και τα διαδικαστικά πρόσφατα χε χε  
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    μετα απο δυο μερες το αποφασησες ? το σκεφτηκες καλα δλδ ?  
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Μπα είναι Αύγουστος όπως όλες οι τρέλες δεν θέλουν σκέψη θέλουν βουτιά, be alive
     
  7. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Καθε επανασταση, απο τη. επομενη μερα της επικρατησης της, αρχιζει να εξελισσεται σε καθεστως.

    Καθε γαμος, απο την επομενη μερα, ακολουθει την ιδια πορεια.

    Νομοτελεια. Με λαχιστες εξαιρεσεις, που απλως επιβεβαιωνουν τον κανονα.

    Ο γαμος ειναι πιο καταλληλη μορφη σχεσης για τη Σκανδιναυια και τις λοιπες Βορειες χωρες, που εχει 9 μηνες το χρονο πουτσοκρυο. Γι αυτο κι οι γαμοι εκει εχουν διαρκεια που μετριεται σε χειμωνες μαζι.

    Εδω δεν υπαρχει τετοιο ευγενες κινητρο, αν εξαιρεσει κανεις τη φορολογια στο πετρελαιο θερμανσης.
     
  8. Jemme53

    Jemme53 Regular Member

    Συμφωνώ απόλυτα. Και υπάρχει ένας άλλος παράγοντας: με όλο μου το σεβασμό προς τους και τοις συζύγους, στης νοτιες χώρες είναι πολύ δύσκολο να είσαι πιστός σύζυγος. Ήλιος...κλίμα...τόσες όμορφες ημηγυμνες γυναίκες, που γουστάρουν παιχνίδια από μόνες τους, γι'αυτο και ηρθανε - που να κρατηθεις.
     
  9. Dapom

    Dapom Contributor

    Θέλετε να παντρευτείτε ...θέλετε να χωρίσετε ...Θέλετε να φάτε...θέλετε να κοιμηθείτε ...Αυτό δεν είναι BDSM φόρουμ...λεύκωμα έκτης δημοτικού της δεκαετίας 70-80 είναι
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Αν ήσουν χρώμα, τι χρώμα θα ήσουν?
    Αν ήσουν ζώο, τι ζώο θα ήσουν?
    Καυτά bdsmικά ερωτήματα ταλανίζουν τα μέλη του φόρουμ... 
     
  11. Jemme53

    Jemme53 Regular Member

    Μα, σαν πως γίνεται και αλλιώς ?
    Επειδή είναι Bdsm φόρουμ, μιλάς κατευθείαν για bdsm-ικα θέματα - σε θεωρούν ανωμαλο, γιατί εκδηλωνεσαι κατευθείαν, χωρίς να γνωρίσεις κάποιον πρώτα. Ειρονευωνται , τρολλαρουν κλπ.
    Μιλάς για διάφορα θέματα πρώτα - διαβάζεις αυτά, όπως πιο πάνω. Υπάρχει κάποια λύση ?))))))))))
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Εδω να πω την αληθεια με βρισκετε λιγο αντιθετο ....

    Ναι μεν μπορει να μην ειανι Καυτα βδσμικα ερωτηματα ή να μοιαζουν με λευκωμα

    Αλλα μεσα σε αυτες τις γραμμες μπορεις να βρεις πολλα στοιχεια για τον χαρακτηρα του αρθρωπου που θελεις να μιλησεις ....

    ΥΓ. οπως και σε νηματα που εχουν θεμα την μουσικη