Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Χώρος για υποβολή ερωτημάτων και όχι για ανάπτυξη ή απάντηση τους..Η ανάπτυξη ή απάντηση τους ας γίνει από οποιοδήποτε μέλος σε νέο thread..
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Υπάρχει σεξουαλική κυκλοθυμία..;Επιζητούμε διαφορετικά πράγματα σε διαφορετικές στιγμές;Συγκρούονται με τη θέση μας,το ρόλο μας ή με το status μας;Απο που πηγάζουν;Πόσο τα εξωτερικεύουμε ή τα εκτονώνουμε;Πόσο τα αποδεχόμαστε;Δημιουργουν ενοχές;Τα γνωστοποιούμε;Διατηρούμε ρόλο ή status ή βρίσκουμε εσωτερικές δικλείδες για να μην τα αλλάξουμε;Αλλάξουμε,αλλοιώσουμε ή επηρεάσουμε;
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Όταν ο Αφέντης ή η Αφέντρα ταπεινώνουν το σκλάβο ή τη σκλαβα,ταπεινώνουν το σκλάβο ή τη σκλάβα,τον άνθρωπο ή το φύλο;
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Σε τι διαφέρουνε οι αμφισεξουαλικοί από τους πανσεξουαλικούς lifestylers ή BDSMers ;
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Οι πανσεξουαλικοί δεν απορρίπτουν τους ευνούχους.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    να παντρευτω (δευτερος γυρος..) να κανω και ΄γω οικογενεια ή οχι ? ......
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Τι κάνει ή τι πρέπει να κάνει ο/η σκλάβος/α όταν το βλέμμα του.της Αφέντη/τρας είναι θλιμμένο και τι όταν είναι χαρούμενο;
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Λίγο πολύ ότι θα έκανε έτσι και αλλιώς, νομίζω. Στην πρώτη περίπτωση μάλλον η σκλάβα θα προσπαθήσει περισσότερο να δώσει τον πιό υπάκουο και υποτακτικό εαυτό της.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Dolmance, tender_lilly

     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Για ποιο λόγο μεταφέρουμε τη γνώση;Πότε αυτό αγγίζει τον ιδεαλισμό;Ποια τότε η διαφορά της γνώσης και στο περιεχόμενο και στον τρόπο μεταλαμπάδευσης;
     
    Last edited: 28 Απριλίου 2007
  11. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Πως γίνεται να αντικρίζω τόσο αληθινά ως Κυρίαρχο Κάποιον που δηλώνει σκλάβος;;
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Η ερώτηση σου μου γέννησε διάφορα ερωτήματα.Θα τα καταθέσω μόλις τα σκεφτώ λίγο..Ευχαριστώ magda37