Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας κανόνες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 18 Μαρτίου 2018.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δηλαδή σταματάει το M/s και ακολουθεί περίοδος συζητήσεων. τι πήγε τι δεν πήγε κλπ. κρατάει όσο χρειαστεί.
     
  2. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Αφού το νήμα ζητάει τοποθέτηση επί προσωπικού, θα απαντήσω επί προσωπικού. Εάν κάποιος μου έθετε κανόνα ότι θα πρέπει να τον αγαπάω απλώς θα την έκανα με ελαφρά.
    Καταλαβαίνω ότι μπορεί να θέλει να δημιουργήσει ένα γενικότερο feeling, δεκτόν αλλά "κανόνας";
    Οι κανόνες κατ'εμέ μπορεί να κυμαίνονται από πρακτικού περιεχομένου (όπως πχ αναφέρθηκε ο @Dom M σε δουλειές του σπιτιού μέχρι σε επιτόπιους κανόνες που θέλει ο Κ από την υ γιατί τον ευχαριστούν.

    Και πάλι εκφράζω προσωπική άποψη.
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2018
  3. -Volt-

    -Volt- Contributor

    αυτό όμως καταλαβαίνω ότι αντιπροσωπεύει εσένα ενώ οι απαντήσεις του νηματοθέτη σε 'μενα και στον Arioch δε δείχνουν να επιτρέπουν την παράλειψη ή τροποποίηση κάποιων απ' αυτούς τους κανόνες σε περίπτωση που δεν ταιριάξουν.

    Ρωτάω εσένα τώρα αλλά και γενικά αν κάποιος θέλει να απαντήσει που το βλέπει όπως εσύ ( δεν κριτικάρω, ούτε τοποθετούμαι υπέρ ή κατά ): αν οι κανόνες δεν τραβήξουν και υπάρξει αυτή η περίοδος ''διαβουλεύσεων'' τι συνεπάγεται η πρόσκαιρη παύση του M/s κατά τη διάρκεια της;
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το βρίσκω εξαιρετικά σκληρό από τη μεριά του υ αλλά ταυτόχρονα το βρίσκω εξαιρετικά λογικό από τη μεριά του Κ. Να υποθέσω ότι αυτό συμβαίνει σε περίπτωση ύπαρξης ευρυμάτων σε core ζητήματα μόνο;
     
  5. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit


    σαφώς και θέλω μέσα απο τους κανονες να περάσω ενα feeling και εννοείτε οτι όλα κερδίζονται με εμπιστοσύνη ασφάλεια και χρόνο .
    υπέροχη η τοποθέτηση σου.! σε ευχαριστώ!
     
  6. tithon

    tithon Contributor



    αν επιτρέπετε, θα το απενοχοποιήσω λίγο για να 'ρθει στα μέτρα μου:

    1 Ο κύριος ειναι δίπλα μου γιατί το διάλεξε.

    2 με προσέχει όσο χρειάζεται για να του είμαι χρήσιμη.

    3 αν με μαλώνει δεν το κάνει γιατι δεν με αγαπάει άλλα γιατι θέλει να με κατευθύνει να γίνω αυτό που θέλει.

    4 φροντίζει τα πράγματά του , είναι, δεν είναι, παρών, ελέγχει, όταν θέλει ή κρίνει, μεταξύ άλλων, τα εξής

    α) αν και πότε βγαίνω .
    β) με ποιούς και γιατί βγαίνω
    γ) τι κάνω, είτε βγήκα είτε όχι
    δ) σε τι κατάσταση γύρισα, αν βγήκα

    5 ειναι παρών ακόμη κι αν λείπει, και αποφασίζω για λογαριασμό του, ανάλογα με τις οδηγίες του.
    5) ο Κύριος φροντίζει να με κατευθύνει να ταιριάζω στα μέτρα του, αξιοποιώντας τις δυνατότητές μου. αν δεν είχα δεν θα του χρησίμευα.

    6) μου μαθαίνει τον τρόπο που θέλει να φέρομαι όταν είμαι μαζί του αλλα και όταν είμαι μόνη μου ή με παρέα

    7) η εντός και εκτός σπιτιού απόλαυσή μου είναι να υπηρετώ τον κύριο.

    8) σε περίπτωση που παραβώ τους κανόνες του τότε ξέρει αυτός πώς θα με χειριστεί.

    9) φροντίζει για την διατήρηση και βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης όπως και την σωστή διατροφή μου, όταν διαπιστώνει πως περέκλινα απ τους κανόνες του.

    10) όλη η ερωτική μου έκφραση κατευθύνεται προς τον κύριο, ο οποίος βρίσκεται δίπλα μου για να μάθω να τον ικανοποιώ και να ανακαλύπτω τον ερωτισμό και την ηδονή όπως ο ίδιος κρίνει και θεωρεί ότι πρέπει να απολαμβάνω όταν με χρησιμοποιεί.

    όλα τα άνωθεν ελέγχονται απο τον ίδιο και ο κύριος ξέρει τι πραγματικα θέλει να χρειάζομαι κάθε στιγμη, και σίγουρα δεν τα κατεβάζει απ' το κεφάλι του.

    ...................................................................................
    πώς θα ζητήσω κάτι απο τον κύριο

    πάντα με τον πιο ανεπιφύλακτο, ειλικρινή και χαρούμενο τρόπο, δείχνω την διαθεσιμότητά μου, κι αν κάτι επιθυμώ ο κύριος αποφασίζει αν θέλει ή όχι να το έχω.
    ...................................................................................

    Ο ενας και απαράβατος κανόνας του κυρίου

    1) είναι χαζός, το λιγότερο, όποιος δεν φροντίζει τα πράγματά του.
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2018
  7. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    η αυτοκριτικη και το ριβιου πάντα γινετε. σε αυτην διορθώνονται τα όποια λάθοι προκειμένου οι κανόνες να γινουν ο πυλώνας της σχέσης.
     
  8. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Η ερώτηση που προκύπτει απ' την παρούσα παράθεση αφορά κυρίως το νηματοθέτη: εφ' όσον υπάρχει η εν λόγω λίστα κανόνων υπαρχει περιθώριο αυθορμητισμού με κανόνες της στιγμής που αφορούν τη φάση κι όχι το πλαίσιο;
     
  9. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit


    θα έλεγα ότι ειναι ακόμα καλύτερη τοπεθέτηση απο την δική μου!!!!
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Παίζει να είναι το αγαπημένο μου ποστ σου.

    Εντιτ: @Dom M Όπως κατάλαβες συντάσσομαι. Εγώ έτσι τα χω στο μυαλό μου. Τώρα.. απο χαζομάρα τι παίζει, μην με ρωτήσεις  
     
  11. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    όλοι οι κανόνες έχουν ένα κοινό παρονομαστή . την συνεχής βελτίωση της D/s σχέσης . οι κανόνες δεν αλλάζουν ως προς την κατεύθυνση ( σκοπό )
    σαφώς σε ένα καινούργιο περιβάλλον μπορεί να χρειαστεί να τεθεί κάποιον κανόνας ο οποίος όμως δεν θα έρχεται σε αντίθεση με τους ήδη υπάρχοντας

    προσωπική άποψη μου πάντα
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Να σου πω την μαύρη μου αλήθεια; Οι πολλοί κανόνες για μεγάλο χρονικό διάστημα με κουράζουν. Θα τους κάνω φυσικά αλλά όταν κινδυνεύουν να γίνουν ρουτίνα ευτυχώς βάζει φρένο ο Κ.
    Προτιμώ να μου λέει και να κάνω. Επί τόπου. Οπότε κανόνας 1. Όταν σου λέω, ό,τι σου λέω κάνεις.