Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα παντρευόσασταν ποτέ τον-ην σκλάβο-α σας ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Artemis, στις 23 Οκτωβρίου 2008.

  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    If you don't..."we wont be just the 2 of us for long, dear"...

    ...TARGET APPROACHING...
     
  2. Νομίζω πως ναι. .I totally get it. Ειδικά για την συγκεκριμένη που μιλάω.. το καταλαβαινω απολυτα. Ηταν μια μέτριας εμφάνισης γυναίκα με εξαιρετικά χαμηλή αυτοπεποίθηση που κατά τύχη βρήκε ένα πολύ ωραίο άντρα, έξυπνο.. και που για τους δικούς του λόγους έμεινε μαζί της.. μέχρι που την παντρεύτηκε.. τώρα συμπεριφέρεται αλλιώς.. έχει τουπε..θάρρος κάνει γκρινιες και έχει απαιτήσεις που πιο παλια δεν τολμούσε καν να σκεφτει..
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Καλό για την ίδια αγαπητή. Αρκεί να μην το παρακάνει τώρα που άνοικε η σπηλιά του Αλαντίν και της φύγει το ταίρι.

    Ξέρεις, όλα θέλουν μέτρο και τέχνη.
     
  4. akalypth

    akalypth New Member

    Διαβάζοντας το νήμα έθεσα την ερώτηση, και έλαβα αρνητική απάντηση, κάτι που το περίμενα.
     
  5. Που έκανες ερώτηση και πήρες αρνητική απάντηση??
     
  6. akalypth

    akalypth New Member

    Συγνώμη, μάλλον πετάχτηκα λίγο απότομα στην συζήτηση. Ρώτησα τον άνθρωπο που θεωρώ ότι ανοίκω.
     
  7. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Ρε παιδια..σορρυ δλδ. Ο γαμος τι ακριβως αλλαζει;; αν συγκατοικω με το ταιρι μου θεωρουμε παντρεμενη. Ενα χαρτι ειναι κ μια υπογραφη. Και ενας λιγοτερο οικονομικος τροπος χωρισμου γιατι θελω διαζυγια, δικηγορους κλπ. Κατα τα αλλα ο γαμος δεν ειναι κατι αλλο. ( προσωπικη αποψη παντα). Απ τη στιγμη δε που κανεις οικογενεια...ναι αλλαζει. Αλλαζουν οι υποχρεωσεις. Αλλα αφορα και τους δυο. Και το ιδιο θα συνεβαινε ειτε ηταν παντρεμενοι ειτε οχι. Υποχρεωση προς τα παιδια λοιπον εχουν και οι δυο. Αρα ;;;;

    Και για να απαντησω...ναι. Θα τον παντρευομουν. Γιατι δεσμευομαι με το ατομο πρωτιστωςκ μετα με την ιδιοτητα αυτου.
     
  8. Εγώ συγνώμη που ρώτησα περαιτέρω εξηγήσεις ενώ είχα καταλάβει αλλά ηθελα μια επιβεβαίωση
     
  9. akalypth

    akalypth New Member

    Κανένα πρόβλημα. Επίσης απέφυγα να χρησιμοποιήσω την λέξη του τίτλου (σκλάβο-α) γιατί ποτέ δεν έχω αυτοπροσδιοριστεί έτσι, αλλά ούτε και με έχουν προσδιορίσει.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Άσχετο ίσως λίγο με το θέμα αλλά ας πω 1-2 πραγματάκια που θεωρώ σημαντικά  

    Να πω ότι ως προς την ουσία, συμφωνώ απολύτως μαζί σου  
    Όταν δυο άνθρωποι αισθάνονται committed ο ένας απέναντι στον άλλο, τότε και ας μην έχουν την παραμικρή νομική - πολιτειακή - θεσμική αναγνώριση του δεσμού τους, ο δεσμός είναι πανίσχυρος. Και το αντίστροφο βέβαια: ας έχουν παντρευτεί με παπά, κουμπάρο και 30000 καλεσμένους παρόντες, δεσμός δεν υπάρχει αν δεν νιώθουν αυτοί δεσμευμένοι ο ένας απέναντι στον άλλο.

    Όμως, η σχέση δυο ανθρώπων υπάρχει και στο πλαίσιο μιας κοινωνίας. Και κάποιες φορές αυτοί οι άνθρωποι χρειάζονται μια τυπική επικύρωση της σχέσης τους.
    Π.χ. Αν δυο άνθρωποι ζουν μαζί, χωρίς να έχουν κάποιο γάμο, σύμφωνο κλπ και ο ένας (ω μη γένοιτο) πάθει κάτι (βλ. ένα χειρουργείο σοβαρό), τότε ο άλλος δεν έχει κανένα δικαίωμα να πάρει αποφάσεις για τον άνθρωπο του.
    Ο ένας δεν έχει δικαίωμα σε κάποια κληρονομιά από τον άλλο. Θα μου πει κανείς "το χρήμα μας νοιάζει;". Θα απαντήσω "αν ας πούμε υπάρχει ένα παιδί στη μέση και το χρήμα δε ρέει άφθονο, ναι έχεις ανάγκη μερίδιο σύνταξης του έτερου γονέα για να το μεγαλώσεις".
    Ένα ακόμη παράδειγμα είναι αυτό που σχετικά πρόσφατα συνέβη, μετά το θάνατο του Μηνά Χατζησάββα, που ο επί κάποιες δεκαετίες σύντροφος της ζωής του δεν μπορούσε να πάρει τη σορό του ανθρώπου του να την αποτεφρώσει.

    Δυστυχώς, δυστυχέστατα, για όλα τα παραπάνω χρειάζεται κάποιο έγγραφο που να πιστοποιεί τη σχέση τους.
    Χωρίς βέβαια αυτό να κάνει τη σχέση  
     
  11. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    οκ στο γαμησι κολησες αγαπημου?
     
  12. stratos83

    stratos83 Regular Member


    Ενα εχω να πω! Σαρδελλες ΚαλλΟνης!!!
    Ο νοων νοειτω