Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα σεβαστώ εγώ ο/η Κ τη θρησκεία σου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 8 Νοεμβρίου 2018.

  1. katerina

    katerina Regular Member

    Ανθρωπος που συμφωνει να προσβαλουν τα ιερα και όσια του, ειτε νομιζει οτι ειναι (ενω σαφεστατα δεν ειναι ) θρησκευομενος , ειτε ειναι ηλιθιος.
    Μη χαίρεστε λοιπον τοσο ευκολα, δεν ειναι και τοσο εκλεκτη απολαυση.  
     
  2. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    οτι πιο σωστο εχει δωθει σαν απαντηση μεχρι τωρα...
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    οι ανθρωποι που δεν επιτρεπουν να παιζουν με τα ιερα και τα οσια της πιστης τους..αλλα κατα τα αλλα καθε μερα ποδοπατανε τους περισσοτερους κανονες της πιστης αυτης, αλλα και δε συμμετεχουν ενεργα στο θρησκευμα, ειναι θρησκευομενοι ή οχι ?
     
  4. whisperer

    whisperer Regular Member

    αν ειναι της βαζεις εμφανιση Ολυμπιακου στη διαρκεια του σεσσιον
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δύο ερωτήσεις:
    1. Τι αποκλείει να είναι και θρησκευόμενος και ηλίθιος;
    2. Τι ποιεί προσβολή προς τα ιερά και όσια;
     
  6. katerina

    katerina Regular Member

    Απαντάς μονος σου στο ερωτημα σου.
     
  7. katerina

    katerina Regular Member

    1. Τιποτα. Οτι χειροτερο...
    2. Η πιστη του θρησκευομενου σε αυτα.

    Για να θεωρει εαυτον καποιος θρησκο πρεπει να εχει την στοιχειώδη γνωση του αντικειμενου, και ικανοτητα αντίληψης αυτων που πρεσβευει...
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Γύρω-γύρω όλοι πάει το θέμα με την θρησκεία...
    Και δεν έχει και λιοντάρια, σκέψου και νάχε...
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Αυτό ακριβώς, φετίχ...
    Μού φαίνεται πως είσαι μάλλον ο μοναδικός, που το βλέπει υπό αυτό το πρίσμα, άνευ φιρφιρίκια, παρόλες και φαρμπαλάδες κιετς...
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Οι "μάρτυρες/τι μι κάν'ς" κι από τις δυο μπάντες είναι ποσοστιαία το ίδιο... Φετιχόπουλα..! Έχει την πλάκα του, δεν λέω..
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το διάβασα, το ξαναδιάβασα...ενδιαφέρον νήμα, δεν λέω...Αλλά...κάποια συνάφεια με Valmont? Dangerous liaisons? Δεν θυμάμαι να ήταν Κ ο "διαφθορέας".
    Αφήστε που "σηκώνει" παραπλάνηση η συζήτηση ( όχι αποπλάνηση, "μάτι" ). Τα περί ορίων και κυριαρχίας, τα έχουμε πει και ξαναπεί.
    Δεν λέω - ξανά -, νέο αίμα μπαίνει, παλιό αίμα μένει ( ή έχει βγει/βγαίνει )...παραλλαγές στο ίδιο μοτίβο...αναγκαίες και ενδιαφέρουσες κι αυτές.
     
  12. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Τον ίδιο προβληματισμό/πρόβλημα είχα και εγώ όταν είχα μπεί στο φόρουμ. Η διαφορά Ηλία, είναι οτι εγώ ήμουν η θρησκευόμενη. Ήμουν απο την άλλη μεριά του προβλήματος.

    Άνοιξα ένα νήμα δίχως επιτυχία. Όπου επιτυχία = απαντήσεις. Διάβασα νήματα απο τους "παλιούς" και τελικά κατάλαβα οτι αν δύο δεν συμφωνούν στα ίδια πιστεύω... δεν μπορούν να είναι μαζί.

    Το πρόβλημα δεν δημιουργείτε μόνο στο σέξ, όπως μπορεί κάποιος να πιστεύει αλλά και στην επικοινωνία.
    Καταρχάς να πώ οτι μια θρησκευόμενη υ δεν μπορεί να κάνει εξολοκλήρου bdsm. Δεν έχει να κάνει με τα όρια... Όχι anal, όχι fisthing και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
    Όσο έχει να κάνει με την θρησκευτική ηθική. Μπορεί να κάνει kinky σεξ, όχι όμως BDSM. Μπορεί να έχει επιρροές απο το BDSM. Μόνο σε μια περίπτωση πιστεύω οτι θα μπορούσε να κάνει BDSM. Να έχει θρησκευόμενο Κ. Και γιατί το πιστεύω αυτό; Γιατί εκεί δεν υπάρχει καλό και κακό... επιτρεπτό ή μη... γνωρίζουν και οι δύο και φτιάχνουν το δικό τους BDSM.

    Πάμε τώρα στον προβληματισμό σου.

    Ας υποθέσουμε οτι σχετίζεσαι με μια θρησκευόμενη υ.

    Ερώτηση:

    Μέχρι πότε δεν θα είσαι ο εαυτός σου και θα βάζεις μπροστά την ηθική σου; Για πόσο πιστεύεις οτι θα κρατήσει αυτή η σχέση με εσένα να καταπιέζεις τα θέλω σου χάριν της ηθικής;

    Κατά την αποψή μου... στο τέλος θα σκάσεις ή θα χωρίσεις... αν μιλάμε για σχέση.

    2η ερώτηση:

    Ας υποθέσουμε οτι αποφασίζεις να την διαφθείρεις... έχεις σκεφτεί τι ζημιά μπορεί να της κάνεις;

    Να πώ εδώ κάτι πολύ σημαντικό. Ακόμη και εμείς οι θρησκευόμενες δεν σημαίνει οτι δεν ερεθιζόμαστε αφάνταστα όταν ξέρουμε οτι ένας Κ θέλει να μας διαφθειρεί. Γιατί; Γιατί πολύ απλά απολαμβάνουμε τα ερεθίσματα του Κ. Είναι ένα είδος μαζοχισμού.

    Αν αποφασίσεις να την διαφθείρεις και εκείνη ενδώσει/υπακούσει... πολύ φοβάμαι οτι αν δεν είναι ώριμη μπορεί να της προκαλέσει μέχρι και ψυχικό τραύγμα.
    Οι θρησκευόμενοι σε τέτοιες περιπτώσεις νιώθουν ενοχικοί/βρώμικοι/αμαρτωλοί και δύσκολα τους το βγάζεις απο το μυαλό. Κάποιοι μάλιστα μπερδεύουν την ηδονή με την αμαρτία. Πιστεύω ότι θα έρθει σε μεγάλη φόρτιση και σύγχυση. Πέραν αυτού μιλάμε για BDSM και όχι για ένα απλό σέξ. Θα πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά... ψυχολογόντας την... πώς μπορεί να αντιδράσει. Το μόνο που δεν θέλεις είναι ένα διχασμένο/δυστιχισμό υ που έχει χάσει το δρόμο του.

    Δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να δημιουργηθεί μια τέτοια σχέση.
    Ένας άθεος με μια θρησκευόμενη. 'Η η θρησκευόμενη δεν είναι τόσο πιστή... και θα παρατήσει όσα πιστεύει για έναν Κ. (Κακό του κεφαλιού της).
    Ή ο άθεος είναι αγνωστικιστής και στο τέλος μπορεί να την καταλάβει και να την ακολουθήσει... που αυτό σημαίνει οτι θα σε σεβαστεί την θρησκευτική ηθική... αλλιώς δεν ξέρω πως μπορούμε να παντρεύψουμε δυο ανόμοια πράγματα.

    Και αν θέλεις την γνώμη μου... Μην ρωτάς περί ηθικής σε ένα φόρουμ του σέξ. Εδώ Κυριαρχεί η ηδονή και όχι η ηθική.

    Queen.