Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα συμμετείχατε ποτέ σε κλειστή BDSMοswing "συνάθροιση" ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 13 Ιουνίου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το λοιπόν, οι περισσότεροι/ες θα γνωρίζουν τις σκηνές του "οργίου" από την ταινία Eyes wide shut...
    Κατά τις οποίες ένας αριθμός μασκοφορεμένων αντρών και γυναικών...
    Επιδιδόντουσαν σ' ερωτικές περιπτύξεις, αλλάζοντας παρτενέρ και χώρους...

    Ας υποθέσουμε, ότι θα σας δινόταν η ευκαιρία να συμμετάσχετε σε μια τέτοια "συνάθροιση"...
    Αλλά θα έπρεπε να αποδεχτείτε κάποιους κανόνες (και μου φαίνεται λογικό), ως προς την προστασία τόσο της υγείας, όσο και της ταυτότητας των εμπλεκομένων...

    Σαν ελάχιστες προϋποθέσεις για να μπορούσε κάποιος/α να μετάσχει στον "κύκλο"...
    Εγώ θα θεωρούσα αναγκαίες τις ακόλουθες...

    1. Ιατρική γνωμάτευση ότι ο/η υποψήφιος/α δεν φέρει αφροδίσια/μεταδοτικά νοσήματα...

    2. Εξυπακούεται χρήση προφυλακτικού (δια ροπάλου θα έλεγα)...

    3. Ανακοίνωση από τους διοργανωτές του είδους των BDSMικών πρακτικών καθώς και των "εργαλείων" που θα επιτρέπονταν στην συνάντηση...

    4. Έν' άτομο τ' οποίο θα γνώριζε την ταυτότητα και το πρόσωπο όλων των συμμετεχόντων...
    Που θα σημείωνε τα στοιχεία τους (με την συναίνεση τους πάντα) πριν την έναρξη του δρώμενου...
    Και θα τα διατηρούσε για ένα εύλογο χρονικό διάστημα από την ημερομηνία της "συναντήσεως"...
    Σαν ανατρεπτικός παράγοντας για πιθανές "εκτροπές" που θα μπορούσαν να συμβούν τόσο κατά την διάρκεια όσο και μετά...
    Οι υπόλοιποι/ες θα εισερχόντουσαν στον χώρο με τρόπο τέτοιο, που να μην γνώριζε κανείς το πρόσωπο του άλλου...
    Και καθ' όλη την παραμονή τους στο οίκημα, θα είχαν την υποχρέωση, να φορούν πάντα την μάσκα τους...

    5. Μικρός αριθμός ατόμων ( το πολύ 12 ) με ίσο καταμερισμό ανάμεσα σε άντρες και γυναίκες...
    Καθώς και σε status, όντας αναγκαία 6 άτομα Κυριαρχικής φύσεως και 6 υποτακτικής...
    Αλλά που θα ήταν διατεθειμένοι/ες για κείνη την βραδιά, να επιδοθούν και στο switching ( εγώ με κάθε ειλικρίνεια αυτό το τελευταίο δεν νομίζω ότι θα το κατάφερνα )...
    Καθώς και χρονικό περιορισμό στην επαφή ανά "ζεύγος", ούτως ώστε όλοι να συνευρεθούν με όλες ( η τούμπαλιν )...

    Υπό αυτές τις προϋποθέσεις θα ήσασταν περισσότερο η λιγότερο αρνητικοί/ες, στο να κάνετε την εμπειρία?
    Αν βέβαια την συγκεκριμένη εμπειρία θα ήσασταν διατεθειμένοι/ες, περίεργοι/ες, να την κάνετε/επαναλάβετε...
    Εννοείται, ότι μπορείτε να προσθέστε και άλλους κανόνες/προϋποθέσεις, η να διορθώστε/εμπλουτίσετε εκείνους που παρέθεσα...

    Υ.Γ. Την ιδέα γι' αυτό το νήμα την πήρα από μια συζήτηση, που είχα κάνει πριν κάποιους μήνες με δυο Κυρίους (και όχι μόνο Βουδουσουμικώς)...
    Πλέον δεν πιστεύω ότι θα ήταν δυνατό, να πραγματοποιηθεί κάτι παρόμοιο...
    Για διάφορους λόγους...
    Κουβέντα να γίνετε...
    Αλλά ποτέ δεν ξέρεις... 

    Το παρόν προσφέρεται για χιούμορ...και μάλιστα ελεεινό...
    Που και να μην προσφερόταν, αργά η γρήγορα εκεί θα πάει...
    Μα αν δεν σας "χαλάει", δώστε και καμία (ημι)σοβαρή απάντηση χαχαχα... 

    Καλή σας διασκέδαση... 

    * Ο όρος BDSMoswing είναι τελείως άκυρος/αδόκιμος...
    Μα τον χρησιμοποίησα εσκεμμένα, για να υπογραμμίσω την "υποχρέωση" που θ' αναλάμβαναν οι συμμετέχοντες/ούσες...
    Να "συνευρεθούν" ανεξαιρέτως με όλους τους "παρευρισκόμενους" αλλόφυλους τους και ανεξαρτήτως status...
     
    Last edited: 13 Ιουνίου 2015
  2. Vasilis

    Vasilis One in a Million

    "Θέλω πάντα την σκλάβα μου
    για την πάρτη μου"
    Αυτό σε γενικές γραμμές
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    -1 λοιπόν... 

    Το swing έγραψα ότι σαν όρος σε αυτή την περίπτωση είναι αδόκιμος...
    Δεν σημαίνει ότι θα γινόταν με έξι ζευγάρια...
    Αλλά με 12 άτομα ( 6 + 6 ) που θα συνευρισκόντουσαν δίχως τον/την σύντροφο τους, αν δεν θα τον/την ήθελαν παρών/ουσα...

    Τεσπα, κουβέντα να γίνετε...
    Όπως έγραψα και στο νήμα...
    Πιο πιθανό είναι να μας επισκεφθούν οι εξωγήινοι και να μας ζητήσουν μέλι με καρύδια...
    Παρά να γίνει κάτι παρόμοιο στα μέρη μας...
    Και δεν είμαι καθόλου ξενόφιλος...
    Απλά το συγκεκριμένο "δρώμενο", το κόβω χλωμό έως κορεάτικο να γίνει στην καθ' ημάς Ανατολή... 
     
  4. conner

    conner Contributor


    Θα ερχόμουνα για να δω τι παίζει καταρχάς...
     
  5. conner

    conner Contributor

    Ωραία ιδέα, θα μπορούσε να έχει κα ιδιάφορα events...
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Και ιδέα θα μείνει...Τουλάχιστον για μένα...Ευτυχώς την εμπειρία την έχω ήδη κάνει έξω...
    Και μου έφυγε η περιέργεια...Δεν είναι καθόλου εύκολο να γίνει...
    No events...Δεν θα ήταν γιορτή...Αλλά κλειστός "κύκλος" δίχως επανάληψη...
    Θα υπήρχε dress code (πάντα μάσκα όμως)...Μια αρχική επαφή/κουβεντούλα/ποτό μεταξύ όλων για να σπάσει ο πάγος...
    Μετά...Χώροι διαφορετικοί...Δεν θα ήταν gang bang, δεν θα ήταν πάρτυ με ούζα...
    Και μπορώ να σου πω, ότι για να γινόταν σωστά...
    Οι κανόνες, πόσο μάλλον ως προς την εχεμύθεια και τη ασφάλεια θα έπρεπε να είναι πολύ αυστηροί...
    Καθώς και η διαλογή των ατόμων αρκετά αυστηρή επίσης...
    Και όχι τόσο ως προς την εμφάνιση...Αλλά ως προς τις προθέσεις/σοβαρότητα τους...
    Κάποια "παιχνίδια" είναι ενδιαφέροντα, αλλά πρέπει να "θεμελιώνονται" καταλλήλως και να τηρούνται μ' ευλάβεια τα προσυμφωνηθέντα, για να είναι ικανοποιητικά και αβλαβή για όλους... 
     
    Last edited: 13 Ιουνίου 2015
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν ξερω κατα ποσο ασφαλες σε ολους τους τομεις θα ηταν μια τετοια συνευρεση, αλλα ειναι μια φαντασιωση μου 

    Στο μονο που κλωτσαω ειναι το switch

    Κατα τα αλλα εφοσον ημουνα απολυτως πεπεισμενη οτι πρωτα απο ολα η υγεια μου δεν θα ειχε καποιες επιπτωσεις, δευτερον η σωματικη μου ακεραιοτητα και τριτον η προσωπικη μου ζωη, θα το εκανα με μεγαλη μου χαρα    

    Κανονισε το και ενημερωσε με  
    Μου εφτιαξες το Σαββατοβραδο.....
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Οχι. Δεν θα μπορούσα να προσαρμοστώ- αποδεχτώ το κομμάτι του switch ως προς το στάτους.
    Και επίσης κρατώ μια επιφύλαξη για το πως θα ''αντιδρούσα'' με κάποιο άτομο που ''δεν το χω καθόλου'' που δεν με τραβάει, δεν μου αρεσει κτλ. Πιθανότατα να έκανα διάφορα αλλα στάνταρ θα το σκεφτόμουν μετά ως κάτι αρνητικό και δεν μου αρέσουν οι αρνητισμοί.
    Αν βέβαια μέσα σε όλο αυτό ήταν και ο Κ μου, όλο το βράδυ περνούσαμε απο τους υπόλοιπους και καταλήγαμε οι δυο μας να τα ''λέμε'', δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο απολαυστικό!
    ( με την προυπόθεση πάντα οτι δεν αλλάζω το στάτους μου )
     
  9. Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για ερωτικές συνευρεσεις μεταξύ των συμμετεχόντων και όχι τύπου session (με απλές τεχνικές bdsm)για πολλούς σωστά?! Εννοώ θα ήταν απαραίτητη προϋπόθεση η ερωτική συνεύρεση?! Αν πάρουμε αυτό ως προϋπόθεση εγώ σίγουρα όχι δεν θα ήθελα να είμαι σε ένα τέτοιο event.

    ΣΕΝΆΡΙΟ Β '…Αν υποθέσουμε ότι δεν είναι προϋπόθεση το σεξ (και πόσο μάλλον με πολλούς αν όχι με όλους! ) και πάλι θα ήμουν πάρα πολύ διστακτικη μιας και είμαι ρομαντική βανιλα (λάθος ψευδώνυμο έχω γαμωτο...!βανιλια έπρεπε να βάλω.. ) και θέλω τα έτσι μου τα αλλιώς μου, επικοινωνία λογακια,βλέμματα, διεκδικηση και αλλα τετοια ποταπα πραγματακια..!!
    Το όλο σκηνικό με κάνει να Φοβάμαι και δεν μου δημιουργεί κανέναν ερεθισμό ούτε εγκεφαλικό ούτε σωματικό. θέλω να βλέπω ποιον έχω απέναντι μου ωστε η επιλογή να είναι απόλυτα συνειδητη. Κρίνοντας όλο το πακέτο. Πέρα δηλαδή από την επικοινωνία, χημεία κοινά γούστα θέλω να με ερεθιζει και η εικονα..(και οταν λεω εικόνα δεν θέλω κανέναν σφιχτερμαν δυο μετρα με φετες κοιλιακους ξανθο γαλανοματη..!! Απλα να είναι στα γούστα μου! )

    Για να μην σας τα ζαλιζω παραπάνω λοιπόν.., σημείωσε και ένα όχι δικό μου στην καταμέτρηση
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Χαχαχα, για να το κανονίσω....Πρώτον, χρειάζομαι τουλάχιστον άλλο ένα άτομο (και στο μυαλό μου έχω ήδη κάποιον...Επειδή μόνο εκείνον εμπιστεύομαι...Μόνο που...Αυτά είναι θέματα δικά μου και δικά του)
    Μετά θέλει μήνες...Και πριν τον Οκτώβριο δεν θα μπορούσα να το βάλω μπρος, αφού θα είμαι στο εξωτερικό ακόμα γι' αρκετό καιρό...Και αν...Μα πολύ αν...Πριν τον Ιανουάριο/Φεβρουάριο δεν θα γινόταν τίποτε...
    Στο switch κλωτσάω κι εγώ...Αλλά αν το αποκλείσεις...Το νούμερο μειώνεται ακόμα παραπάνω...Και δεν θα γινόταν σε ξενοδοχείο, αλλά ούτε σ' έπαυλη...Εκτός κι έχεις καμία εύχαιρη χαχαχα... 
    Από την στιγμή που κάποιος θα κρατήσει τα στοιχεία όλων (και θα είναι ο μοναδικός), θα γνωρίζει τα πρόσωπα τους (πάλι ο μοναδικός) και τρίτον, δίχως γνωμάτευση ότι ο/η άλλος/η δεν έχει καμία μεταδοτική ασθένεια...
    Δεν νομίζω να υπήρχαν προβλήματα...
    Πόσο μάλλον αν εκείνος ο ένας που θα ήταν ο "φύλακας" δεν θα ήταν κάποιος τυχάρπαστος, αλλά κάποιος που ίσως και να είχε κάποιες γνώσεις ως προς την προστασία της προσωπικής ζωής/ασφάλειας όλων των παρευρισκομένων...
    Στην αρχική κουβέντα τ' άτομα θα ήταν 13...Ο 13ος θα ήταν ο "επόπτης"...Και τον τύπο τον ξέρω καλά...Θα θυσιαζόταν, αλλά δε γαμενέται   
    Αρκετά σπουδαίο για το εγχείρημα θα ήταν το dress code...Αρκετά επίσημο για όλους...Γιατί και το "σενάριο" έχει το βάρος του...
    Και τέλος...Κι εδώ το μεγαλύτερο μανίκι...Θα γινόντουσαν μεμονωμένες συναντήσεις για καφέ/συζήτηση ανάμεσα στους υποψήφιους/ες και τους "διοργανωτές"...
    Γιατί μπάτε σκύλοι αλέστε, δεν λέει...
    Δεν βάζεις 12 αγνώστους ανθρώπους τόσο εύκολα σ' ένα τέτοιο τριπάκι...
    Αφού έχεις την ευθύνη κυρίως εσύ...

    Τουτέστιν, σαν ιδέα είναι όμορφη...ιντριγκάρει...Αλλά εδώ μετά δυσκολίας συμφωνούμε για ένα καφέ...
    Πόσο μάλλον να γίνει ένα τέτοιο εγχείρημα... 
    Αλλά είπαμε, κουβεντούλα και ποτέ δεν ξέρεις...
    Που στο τέλος ξέρεις ότι δεν παίζει χαχαχα...  

    Υ.Γ. Θα σ' ενημερώσω όταν ξαναγίνει κάτι στο εξωτερικό...
    Αν δεν βαριέσαι τα ταξίδια χαχαχα...  
     
    Last edited: 13 Ιουνίου 2015
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Παιδάκια...Χαχαχα...Μην φοβάστε...εγώ τουλάχιστον κάτι τέτοιο δεν το διοργανώνω ούτε νεκρός...
    Περισσότερους μπελάδες θα έβρισκα, παρά ευχαρίστηση...
    Είπα ν' ανοίξω το νήμα για την κουβέντα απλά...
    Και να πάρω τις γνώμες σας...
    Περί γούστων πάντα κολοκυθόπιτα...

    Υ.Γ. Αν τ' άτομα γνωρίζονται...Συγνώμη, αλλά θα χανόταν εντελώς η ιδέα...
    Μέρος του "σκηνικού" είναι το άγνωστο...Αν κάποιος/α γουστάρει πάρτυ με ουίσκια...
    Παίρνει τον δικό/η του/της...Και το κάνει με άλλο ζευγάρι που γνωρίζει...
    Ουδέν μεμπτό... 
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εμενα γιατι μου αρεσε τρομερα σαν ιδεα;!  
     
    Last edited: 14 Ιουνίου 2015