Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Την γαμησω..Την κανει αυτο λιγοτερο Αφεντρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 31 Ιανουαρίου 2012.

  1. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Αν εισαι δεμενος και απλα δε καβαλησει μονο και μονο για να το ευχαριστηθει ; ναι μεν τη γαμας , αλλα με το να εχει εκεινη τον ελεγχο.
    Τωρα αμα θελει να την παρεις και στα 4 δεν ξερω...
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στο έργο παίζουν όλα διαρκώς και κυλιόμενα ανάλογα με την πλοκή του κάθε φορά...
    Κανένα από τα μυαλό/συναίσθημα/κορμί δεν πρωταγωνιστεί...
    Το κορμί είναι σημείο και προβολή και αφορμή και μέσο, άχρηστο αν τα άλλα δυο δεν μπορούν να λειτουργήσουν έστω και στοιχειωδέστατα...
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Βρε παιδιά, συγνώμη. Μία γυναίκα, είναι δεν είναι Αφέντρα, φυσικά και θα θέλει να τη γαμήσουν. Αφού γυναίκα είναι.

    Και ας παραμένει Αφέντρα ή ό,τι τέλος πάντων θέλει ή νομίζει ή είναι πραγματικά σαν συμπεριφορικός ρόλος.


    Μια γυναίκα πρώτ' απ΄ όλα είναι γυναίκα κι ένας άντρας πρώτ' απ΄ όλα άντρας, βιολογικά και νομοτελειακά.

    Και μετά και μαζί και πίσω από αυτό, και ό,τι άλλο επιλέξει συνειδητά ή ασυνειδήτως συνειδητά.


    Οπότε, για μένα, αν μία γυναίκα που αυτοπροσδιορίζεται ως Αφέντρα θέλει και να τη γαμάνε, όχι, αυτό δεν την κάνει λιγότερο Αφέντρα. Καμία σχέση.
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Να θέλει να μαμηθεί, η λογική λέει ότι θέλει. Αλλά δεν αποκλείεται, να μην γουστάρει να την μαμήσει ο σκλάβος της. Θα την μαμήσει κάποιος άλλος.
    Τώρα πόσοι θα πέσουν σε μια Αφέντρα του είδους και θα συνεχίσουν να θέλουν, σκλάβοι να είναι. Αυτό το ξέρουν μόνο εκείνοι. Ο κόσμος είναι ωραίος, γιατί είναι ποικίλος.
    Βέβαια, υπάρχει και η περίπτωση η Αφέντρα να θέλει ο σκλάβος της, να της βάλει τη μήτρα στο κομοδίνο. Τότε, μάλλον παύει να είναι Αφέντρα και γίνεται μπετονιέρα.
    Άντρας, γυναίκα? Σε παρακαλώ στείλε μου link, γιατί δεν ξέρω τι είναι αυτά τα δυο, τρώγονται? ( Εννοείται πως κάνω χούμορ χαχα ).  
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Σόρρυ, είχα δουλειά. Λοιπόν, πάνω σε αυτό που λες:

    Ίσα-ίσα, αν μία γυναίκα πει ότι δεν θέλει να τη γαμάνε, εγώ προσωπικά δεν θα την πιστέψω.

    Ό,τι και να είναι και άσχετα αν για δικούς της λόγους το κάνει σπανιότερα απ΄ ό,τι της έρχεται η όρεξη, ή θέλει και οτιδήποτε άλλο να κάνει ή να της κάνουν, ή θέλει να πηδιέται υπό δικές της πολύ προσωπικές προϋποθέσεις.
     
  6. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Δε θέλω να σοκαριστείτε όλοι όσοι έχετε σαν δεδομένο ότι οι γυναίκες σώνει και ντε θέλουν να γαμηθούν είτε με το σκλάβο τους είτε με τη βανιλοσχέση τους, είτε με το περιπτερά αλλά υπάρχουν και εκείνες που δε γουστάρουν τη διείσδυση, τέλος. Το σεξ είναι προσωπική υπόθεση και το πώς το αντιλαμβάνεται ο καθένας επίσης, σεξ είναι και να στραπονάρεις τον/την παρτενέρ σου αλλά να μη γουστάρεις να κάτσεις να σε γαμήσει εκείνος/η ποτέ, τώρα γιατί αδυνατούμε να κατανοήσουμε ό,τι δε μας κάνει είναι ένα άλλο ζήτημα.
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Καμία συγνώμη αγαπητέ.

    Στα γραφόμενα σου, εγώ θα την πιστέψω, κολοκυθόπιτα της. Ή για να σου πω την αλήθεια μου, δεν θα δώσω καμία σημασία, που να πει ότι γουστάρει να την μαμάνε ή όχι ( πόσο μάλλον, αν δεν μ' ενδιαφέρει να την μαμήσω εγώ ).
    Δικό της το γουνί ότι θέλει το κάνει. Από κει και πέρα, συμφωνώ απολύτως μαζί σου, το αν και πότε μαμιέται, το υπό ποιες προϋποθέσεις μαμιέται, το ξέρει μονάχα εκείνη και όποιος/α μαζί της θα είχε πάρε-δώσε.
    Βέβαια, υπάρχει και τ' άλλο "αστείο" - συγνώμη, αλλά για μένα "αστείο" είναι -, δηλαδή ότι όποια Αφέντρα θα γούσταρε να πηδιέται με τον/την σκλάβο/α της, θα ήταν σώνει και καλά επαγγελματίας.
    Λες και οι σκλάβοι/ες δεν είναι άνθρωπες και δεν έχουν την παραμικρή ορμή ( άλλο αν επέλεξαν έναν δρόμο, που ίσως και να τους ωθούσε να τις καταπιέσουν ).

    Ένιγουεϊ, τα περί Αφεντιλικίου και σκλαβιάς είναι θέματα, που όσο και να προσπαθώ να καταλάβω, ομολογώ ότι είναι τόσο μακριά απ' την ψυχοσύνθεση μου ( ιδιαιτέρως το δεύτερο ), που δυσκολεύομαι τα μάλα.
    Αυτό δεν σημαίνει, ότι δεν σέβομαι εκείνους/ες, που τους/τις γεμίζουν. Κολοκυθόπιτα δική μου και όλοι/ες μας είμαστε καλά.  
     
    Last edited: 11 Αυγούστου 2016
  8. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Αααααααα δηλαδη το θεμα ειναι οτι δε γινεται καθολου σεξ;εγω νομιζα σα τροπο....δηλαδη οτι ηθελε να γινει αλλαγη τροπου πχ να χει το κατω χερι αυτη στο σεξ...το χα παρει λαθος
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γιατί δε γουστάρουν διείσδυση;
     
  10. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Μη ρωτάς εμένα, δεν ανήκω σε αυτήν την κατηγορία, ξέρω ότι υπάρχει όμως και τη σέβομαι  
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν ρωτάω απαραίτητα, εσένα, απλά είναι ένα αιώνιο ερώτημα για πολλούς...
     
  12. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Αγάπησα την έκφραση.