Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θηλυκό κι Αρσενικό κομμάτι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 19 Απριλίου 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sub

    sub Regular Member

    Νομιζα ότι μιλάμε για το "δισυπόστατο" ΄...αν μιλάμε για αντρογυναικες και θυληπρεπής άντρες... τότε ειμαι εκτός θεματος συγχωρέστε με!!

    απλά προσπαθησα να δώσω μια "διαδρομή " στη θέση που αποτέλεσε έναυσμα για το thread:


    και ταυτόχρονα μια ' πιθανή ' απάντηση στο ερώτημα:


    Πάντως αυτό που εχει επαναλάβει η zinnia συχνά και ας με διορθώσει αν κάνω λάθος είναι ότι στη φύση του καθενός μας (όπως και στις ορμόνες μας) υπάρχουν και οι δυο "υποστάσεις" με αναλογία φυσικά.
    Πώς λεμε το καλό και το κακο συνυπάρχουν στην ψυχή μας ? πως λεμε υποτακτικός στη σχέση μα δυναμικός και αυτάρκης στην κοινωνική ζωή και στη συναλλαγή με τους τρίτους? Εγω αυτο αντελήφθην...Δεν νομίζω ότι μιλησε πουθενά (και κανείς) για Α/άντρες που κάνουν περμανάντ ή που βάζουν lip gloss, ; ή για γυναίκες που να καπνίζουν και να φτύνουν στο δρόμο, βρίζοντας.

    Λυπαμαι αν έκανα λάθος. Οπότε μπορείτε να συνεχίσετε εφοσον το θεμα ειναι

    "Αντρογυναικες και Θυληπρεπής άντρες" σαφώς με αλλη εντελώς κατευθυνση.

      

    λυπάμαι που το ξεστράτισα!!!

    sub
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν υπάρχει λόγος να λυπάσαι. Απλά είπα πως αλλιώς το ξεκίνησα, αλλά κανείς δεν μας απαγορεύει να το δούμε από διάφορες πλευρές έτσι δεν είναι?  
    Πραγματικά είναι απίστευτα ενδιαφέρουσα η τροπή που έχει πάρει και τα άρθρα είναι καταπληκτικά.

    Ακριβώς δίνουν απάντηση σ΄ αυτό που είπε η zinnia και καθόρισαν το ανυπόστατο, στη αλόγιστη χρήση που γίνεται στους ορισμούς αυτούς και που θα μπορούσαν να οδηγήσουν.
    Γι΄ αυτό εξάλλου και σε ρώτησα για να δούμε ίσως και μια άλλη πλευρά.

    Όπως είπες ας μη μένουμε σε στεγανά όρια, ας διατηρήσουμε το πνεύμα μας ευρύ! Πολλά ενδιαφέροντα πράγματα μπορεί να αναβλύσουν  
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Moυ φαίνετε παράξενο και αδιανόητο αυτό που συμβαίνει, το πως δηλαδή ορισμένοι άνθρωποι καταδικάζουν τον ίδιο τους τον εαυτό.
    Αρνούνται να δουν μια πραγματικότητα και κρύβονται πίσω από στερεότυπα και κλισέ, είτε γυναίκες (θηλυκά) ειναι, είτε άντρες (αρσενικά) κατά την γενετήσια ύπαρξη τους.

    Το open mind εδω δεν ισχύει?

    Η προσπάθεια απόδειξης της έκφρασης του υπαρκτού τους οργάνου και της λειτουργίας του σε αυτά που ονομάζουμε "φυσιολογικά" λένε ότι καθιερώνει σαν αρσενικά η και θηλυκά.
    Αυτό το υπαρκτό όργανο ενίοτε γίνεται κρεμάλα και πνίγει στραγγαλίζοντας τα θέλω και τις επιθυμίες.
    Καταφέρνει να ευνουχίζει τους ίδιους να περιορίζει την φαντασία και την απόλαυση.

    Συμβουλή μου ειναι να αφεθείτε σε ότι η επιθυμία σας προστάζει.
    Ζήσετε γυναίκες και άντρες απελευθερωνοντας είτε την αντρική σας πλευρά, είτε την γυναικεία σας πλευρά. (Όσοι έχετε ή καλυτερα θα έλεγα όσοι έχετε εντοπίσει ότι έχετε)
    Το μόνο πρόβλημα για εσάς να ειναι το πως θα βρείτε τον/την κατάλληλη/ο παρτενέρ.
    Εκεί να εστιάσετε το ενδιαφέρον σας.
    Εκφρασθείτε! Έτσι θα νοιώσετε καλύτερα με ότι εσείς κουβαλάτε μέσα σας.
    Συμβιβαστείτε με τους εαυτούς σας. Ψαχτείτε και δεχθείτε τον εαυτό σας.
    Βγάλτε αυτό που καταπιέζετε και κρύβεται, αν ειναι αυτό που σας γεμίζει και σας ολοκληρώνει.
    Έτσι θα είσαστε ψυχικά υγιείς Έτσι θα νοιώσετε ελεύθεροι.
    Τα υπόλοιπα ειναι αμπελοφιλοσοφίες που δίνουν λαβή για σχόλια κριτικές και παραινέσεις, για τα καφενεία, τις λέσχες της γειτονιάς και τα ΜΜΕ.
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    * γελα..
    Θα βόλευε να ασπαζόμασταν όλοι τις ίδιες απόψεις, αλλά δεν είναι έτσι.
    Και καλό είναι που διαφωνούμε.
    Τώρα το τι φαντάζει αμπελοφιλοσοφίες στον καθένα και πάλι είναι θέμα άποψης.

    Για κάποιους φαντάζει το ένα σαν αμπελοφιλοσοφία, σε κάποιους άλλους ακριβώς το αντίθετο...

    Αν αρχίσουμε να δίνουμε έτσι "απλόχερα" χαρακτηρισμούς δεν νομίζω να πάμε και πολύ μακρυά...
     
Thread Status:
Not open for further replies.