Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 30 Μαϊου 2006.

  1. Novac4

    Novac4 New Member

    Forniphilia

    Forniphilia. Το έχω κάνει και μου το έχουν κάνει μερικές φορές και το βρίσκω πολύ συναρπαστικό. Για εμένα τουλάχιστον. Να μπορείς να μετατρέπεις έναν άνθρωπο σε αντικείμενο. Καρέκλα, σκαμνάκι, τραπέζι κλπ ...
    Ποιά η άποψή σας;

    To exo kanei kai mou to exoun kanei merikes fores kai to vrisko poli sinarpastiko. Gia emena toulaxisston. To na mporis, na metatrepis ena anthropo se antikimeno. Chair, foot stool, table etc....
    Poia I apopsi sas???
     
    Last edited by a moderator: 27 Ιανουαρίου 2014
  2. Novac4

    Novac4 New Member

  3. Διώνη

    Διώνη New Member

    Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    δεν ξερω γιατι αλλα εμενα μου φαινεται ανοητο αυτο το ειδος επιπλωσης..δεν μπορω να καταλαβω τι ευχαριστηση μπορει να προσφερει οταν μια σκλαβα η μια υποτακτικη παριστανει ενα επιπλο η ενα ζωο??
     
  4. Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

     
     
     

    @i wanna be a slave
    Μία σκλάβα γίνεται οτιδήποτε είναι χρήσιμο, ή ευχάριστο στον Κύριο της.
    Επίσης μπορεί να χρησιμοποιηθούν και οι δυο τρόποι που αναφέρεις για λόγους εκπαιδευτικούς ή και για τιμωρία  
     
  5. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    Να μην ξεχνάμε πως πολλές φωτογραφίες είναι απλά "στημένες" πόζες και τίποτα παραπάνω.
     
  6. Novac4

    Novac4 New Member

    Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    Caramel

    Μία σκλάβα γίνεται οτιδήποτε είναι χρήσιμο, ή ευχάριστο στον Κύριο της.
    Επίσης μπορεί να χρησιμοποιηθούν και οι δυο τρόποι που αναφέρεις για λόγους εκπαιδευτικούς ή και για τιμωρία
    ==============================================================
    Σωστος
     
  7. Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    Δεν σου κρύβω πως με έκανες να ψάχνομαι μήπως βρω πάνω μου τίποτα που δεν είχα προσέξει, αλλά οκ, όλα είναι όπως τα ήξερα!  
     
  8. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Forniphilia

    Και πάσης φύσεως υλικά... Τουαλέτα, σταχτοδοχείο και πολλές άλλες ιδέες. Από μόνο του ίσως δεν λέει κάτι, αλλά αποτελεί μέρος ενός γενικότερου περίγυρου, την μετατροπή του ανθρώπου σε αντικείμενο. Δεν θα ξεχάσω την έμπνευση τη θείου Μαρκήσιου, που είχε γράψει κάπου ότι τα γυναικεία βυζιά χρησιμεύουν μόνο για να σκουπιζόμαστε μετά την τουαλέτα...  
     
  9. Novac4

    Novac4 New Member

    Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    Caramel


    Σωστο-(ς)X

    Δεν σου κρύβω πως με έκανες να ψάχνομαι μήπως βρω πάνω μου τίποτα που δεν είχα προσέξει, αλλά οκ, όλα είναι όπως τα ήξερα!
    =======================================================================
    Το ς σε φοβησε? Ναι κοριτσι μου, ΔΕΝN ΤΟ ΕΧΕΙΣ!! και το ξερεις καλα.
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    επίσης είναι ένας ωραίος τρόπος για να συστήσεις τον την σκλάβο σου σε φιλικά πρόσωπα.
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    Όχι απλά μου αρέσει, το αγαπώ. Η πεμπτουσία της έννοιας "χρήση". Μου αρέσει τόσο στις περιπτώσεις όπου ο χρήστης "αδιαφορεί" για το έπιπλο όσο και όταν υπάρχει επικοινωνία. Αν και γίνομαι κακό έπιπλο. Μπορώ να σταθώ απολύτως ακίνητη για λίγο. Τουλάχιστον είμαι σε θέση να κρατήσω ένα τασάκι όπως πρέπει, επί πολύ, και ... μερικά άλλα πράγματα  

    Δεν είναι τόσο αυτονόητα άνετο παιχνίδι η σωματική ταλαιπωρία που διαρκεί, μετατρέπεται σύντομα σε στατικό πόνο. Κάτι που σπάνια βλέπω να αναφέρεται σε σχέση με το θέμα, σε αντίθεση με την αεί, φευγαλέα ταπείνωση.

    Ελάχιστα ταπεινωμένη νιώθω όταν γίνομαι έπιπλο. Νιώθω δυσάρεστα μερικές φορές επειδή θα ήθελα να είμαι έτσι, εκεί, για το υπόλοιπο της ζωής μου, όμως το σώμα μου έχει πολύ διαφορετική γνώμη επί του θέματος, όσο και να το ελέγχω  
     
  12. Απάντηση: Ιδέες ... επίπλωσης ή αλλοιώς forniphilia

    Προσωπικά αισθάνομαι ταπείνωση,αμηχανία,άβολα και σε συνδιασμό με την προσπάθεια να καταφέρω να σταθώ όσο επιθυμεί για να Τον ικανοποιήσω μάαααλλον τα κάνω σαλάτα..      


    Κατόπιν αδείας Του Κυρίου μου.