Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιεράρχηση των υ και σ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 27 Απριλίου 2017.

  1. skia

    skia Contributor

    απαραιτητα συστατικα για την επιτυχια ενος τετοιου ''σχηματος'' ...
    1. και το πιο σημαντικο.... ικανοτητα του Κ να κρατησει μια τετοια σχεση
    2. συμβατοτητα των σκλαβων
    3. να μην υπαρχουν ιεραρχιες
    4. τα μυαλα στο κεφαλι
    5. απολυτη συνειδητοτητα στο λογο που ειναι εκει τα μελη μιας τετοιας σχεσης
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Ένα τέτοιο σχήμα δεν είναι απαραίτητο να είναι πολυερωτικό.

    Εφόσον ένας Κ αποφασίζει και αναλαμβάνει κάποιο υ, αναλαμβάνει πλήρως την ευθύνη για την υλοποίηση αυτού που έχει συμφωνηθεί (το οποίο, ότι κι αν είναι, πρέπει να είναι ξεκάθαρο).

    Η ιεραρχία δεν έχει να κάνει με το πόσο ασχολείται ή νοιάζεται ένας Κ για τα υ του, αλλά με την ταξινόμηση που μπορεί να κάνει ο Κ όσον αφορά τις λειτουργίες του καθενός υ.
     
  3. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Θα συμφωνήσω με την ex-αδέρφη, αν και νομίζω πως μπορεί να λειτουργήσει και χωρίς να είναι συμβατά τα υ, απλά δε χρειάζεται να έρχονται σε επαφή..
    Θεωρώ πως είναι κακό να υπάρχει ιεραρχία γιατί είναι πιθανό να προκαλέσει ανταγωνισμό μεταξύ των υ.
     
    Last edited: 28 Απριλίου 2017
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δύσκολο πολύ να μην είναι συμβατά τα υπό μεταξύ τους, το άλλο ότι δεν χρειάζεται να έρχονται σε
    επαφή, τι εννοείς καμία επαφή, να μην γνωρίζουν την ύπαρξη τους;
     
  5. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Όχι βέβαια, φυσικά και θα γνωρίζουν η μία την άλλη, απλά δεν είναι απαραίτητο να είναι φίλες μεταξύ τους, οι σχέσεις μπορούν να είναι τυπικές.
     
  6. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Νομιζω οτι εννοει να μην ειναι στον ιδιο χωρο την ιδια ωρα...
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ΑΑαα τυπικές, μάλιστα.

    Ναι, βολεύει, μουχαχαχα έτσι ναι όλα γίνονται!  
     
  8. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    @Μαντλίν
    Είμαι σαφής, είπα να μην είναι φίλες μεταξύ τους, όχι να μην χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα ή να μην είναι στον ίδιο χώρο την ίδια ώρα.  
     
  9. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Τι να πω κοριτσια.... τα καλυτερα sisterhood τα ειχα οταν τα πραγματα ηταν πολυ ξεκαθαρα, δηλαδη οταν πραγματικα δε συνεβαινε τιποτα! Οπου λαλουν πολλα κοκκορια αργει να ξημερωσει, εγω αυτο ξερω...

    Αν δεν ειναι για παιχνιδι τι να την κανω την αλλη μεσα στα ποδια μου ωρε;;
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Okay, τότε πως υφίσταται το σιστερχουντ;
     
  11. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Το ζητούμενο και για τις δύο ή όσες είναι, είναι η ικανοποίηση του Κ. Αν υπάρχει συμβατότητα και μπορούν να γίνουν φίλες, μια χαρά, αλλά αν δεν υπάρχει αρκεί ο κοινός στόχος.
    Είπα πως μπορεί να λειτουργήσει και χωρίς να είναι συμβατές, όχι ότι είναι απαραίτητο να μην έχουν σχέσεις.
     
  12. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    πραγματικα και εγω δε μπορω να καταλαβω πως θα επελθει η ικανοποιηση του Κ, αν οι υ/σ δεν μιλανε και δεν συμπαθιουνται μεταξυ τους. Μιλω για την ωρα που ειναι μαζι. Αν βλεπεις την αλλη και σου γυριζουν τα εντερα, λογικο δεν ειναι αυτο να φαινεται;

    αν μιλαμε για ξεχωριστη χρηση τοτε ναι δεν ειναι απαραιτητο ουτε καν να βρεθουν στον ιδιο χωρο.