Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κάνει καλό σέξ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 17 Ιανουαρίου 2017.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Συγγνώμη αλλά το "πάω μαζί σου για το σεξ" από το "είσαι αντικείμενο να ξεκαυλωνω" απέχει πολύ.
    Το δεύτερο είναι σεξιστικό. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη διαφορά.
    Επίσης δεν δέχομαι την ελεύθερη μετάφραση σου ως γενίκευση. Δικό σου συμπέρασμα.
    όσο για αυτά που ακούστηκαν περί αντικειμένου της γυναίκας, βλακιες θα πω.
    Αν δεν είναι Αυτός που θα με αποκαλέσει έτσι και θα ξέρω καλά πως με βλέπει, όποιος άλλος το πει θα γίνει ένα με το τσιμέντο.
     
  2. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Το συμπέρασμά μου (ξέρεις οτι στην τοποθέτησή σου είμαι σύμφωνος), βγαίνει απ τη συνολική σχεδόν τοποθέτηση και τα σχόλια ή όχι, που ακολούθησαν  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι οκ αλλιώς είναι να το ακούς από το Κ, από την άλλη το 2ο γτ να είναι σεξιστικό, καυλώνω προσωπικά με τέτοια.
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αν σου το πει ένας άσχετος θα καυλωσεις;
    Αν ναι, θα πω ότι εγώ το βλέπω σεξιστικό και απαξιωτικο. Υποκριπτει στοιχεία μέσα και άλλα πράγματα
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχμ εξαρτάται τον άγνωστο!   δεν είμαι 13 για να σκέφτομαι συνέχεια γτ το είπε αυτό, με έθιξε κ άλλα κουλά, πολλά λέγονται στην καύλα μας.
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Καλά σίγουρα ποιος θα είναι ο άγνωστος!!!!!
     
  7. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Έπεσε πάλι η λογοκρισία!!!!!!!!!!!!! . Πόσο πιο αστείοι , κωμικοί άραγε; Κρίμα, να ζούμε σε ια κοινωνία (και φόρουμ) που εκφράζεται(ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ) ο καθένας ελεύθερα!!!
    Η ανάρτηση "χάθηκε" , χαχαχα
    Ενώ στην περίπτωση του "... τελειώσαμε, έξω απ την πόρτα...", τ΄είναι για σένα; Εδώ μέσα γράφτηκε. Καμμιά "ευαισθησία" επ αυτού. Πολλή αντικειμενικότητα βλέπω στις θέσεις. Αυτό θα πει να έχεις άποψη 
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Λοιπόν θα στο αναλύσω λίγο.
    Σεξιστικό να βλέπεις τη γυναίκα ως αντικείμενο, αν υποκριπτει και άλλα στοιχεία μέσα.
    Υποτιμητικό να είναι ο άλλος μόνο για σεξουαλικη χρήση. Μπορεί να είναι και σεξιστικό; μπορεί!
    Μπορεί όμως να μην είναι και τίποτε; μπορεί!
    Δεν αποτελεί γενίκευση. Είναι σχετικά με το πως θα ειπωθεί, υπό ποιες συνθήκες.

    Όσο για τη λογοκρισία που ανέφερες και εσύ εγινες αφοριστικος.
     
  9. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Ενώ το να βλέπει η γυναίκα τον άντρα έτσι δεν είναι; Αφοριστικός; Ποσέβλα καέναν, μίλησα άσχημα;
     
  10. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δεν είναι λίγο περίεργο αυτό;
     
  11. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Είναι. Δεν διαχωρίζω. Εσύ έβγαλες λόγο για την υποκρισία των γυναικών.
    Δεν συμφωνώ με κανενός είδους υποτίμηση. Αλλά δεν είναι από μόνο του υποτιμητικό να θέλω να κάνω σεξ με κάποιον και μόνο.
    Είναι καυλα. Και είναι και απόλυτα υγιές.
    Υποτιμητικό όπως προείπα, γίνεται υπό συνθήκες.
    Έγινα αντιληπτή;
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Διάβασε την τελευταία απάντηση μου στον αεναο. Αν ακόμη έχεις την απορία, να το συζητησουμε.