Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καθοδήγηση αρχάριου Κ απο έμπειρο Κ;;;!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Viron, στις 10 Ιουνίου 2017.

  1. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Για να κάνεις (ως Κ) mindfuck πρέπει το έτερο μέλος (το υ) να σε έχει πρώτα αποδεχθει. Αλλιώς νομίζεις ότι κανεις mindfuck μέχρι το έτερο μέλος να σε σουταρει.
     
  2. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Εντάξει, νομίζω ή ελπίζω να μην έχω καταλάβει κάτι εγώ καλά, θα το αποδώσω στο ότι είναι περασμένη η ώρα  
     
  3. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Μια χαρά κατάλαβες ότι καταλαβες.
     
  4. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση  
     
  5. Lykan

    Lykan Broken Soul of Lust

    Μπορούμε να πούμε τι σημαίνει mindfuck σε μια σχέση Κ/υ; Απλά το σπάω τα νεύρα του υ με οποιονδήποτε τρόπο βρω; Ο καθένας μπορεί να εννοεί κάτι τελείως διαφορετικό.

    Επίσης ποια είναι τα βασικά στάδια μιας σχέσης Κ/υ; Γνωριμία, καθορισμός ρόλων, δοκιμαστική περίοδος, συμβόλαιο, "επίσημη έναρξη" Κ/υ σχέσης;

    Συγχωρέστε με αν είναι χαζές οι απορίες μου αλλά είμαι αρχάριος. Διαβάζω κάθε μέρα διάφορα νήματα στο φόρουμ. Μου προτείνετε να διαβάσω κάποιο βιβλίο; Να βρώ μέντορα να με συμβουλεύσει; Δεν ξέρω πώς να προχωρήσω και να εξελιχθώ.
     
  6. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Σου προτείνω να κάνεις γνωριμίες από το χώρο στην πραγματική ζωη.

    Και να πιστεύεις μόνο ότι βλέπεις να γίνεται στην πράξη κ όχι ότι λεγεται στη θεωρια.

    Επίσης κρατα κλειστο το πορτοφολι σου..
     
  7. Elric m

    Elric m Leave No Cross Unturned

    Έκλαψα.
     
  8. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ο καθοδηγητής που καθοδηγούσε τον μέντορα που εκπαίδευε τον κυρίαρχο που έστειλε την σκλάβα σε άλλον κυρίαρχο να την εκπαιδεύσει ...Ας μάθει και κανεις μόνος του και από τα λάθη του ρε παιδιά ,δεν ειναι κακό ...
     
  9. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Αρκεί τα λάθη αυτά να μην θεσουν σε κίνδυνο το υ άτομο.   Δεν μπορούμε να αποκλεισουμε το ενδεχόμενο.
    Εγώ θα έδινα βάση κυρίως στο πρακτικό κομμάτι, εκεί όντως, ίσως χρειάζεται καθοδήγηση αλλά και συμβουλές, διάβασμα σίγουρα. Για να ξέρεις που, πως και πόσο, ναι εμπιστεύεσαι το ένστικτο μα το ένστικτο δεν μπορεί να σου πει "μην βαρας τόσο στα πλάγια, μπορεί να προκληθεί ζημιά".
     
  10. Και μόνο που έγραψες το Υ με κεφαλαιο είσαι έτοιμος άρχοντα .Μην το σκέφτεσαι καθόλου . Απόφοιτος σχολής σοκο.εντάξει κάνει μπαμ από μακριά ..
     
  11. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Εμένα πάλι αυτό το "της κάνω mindfuck" πολύ με άρεσε  
     
  12. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Σε περισσότερο πρακτικά θέματα συμφωνώ ,απλα μερικές φορές νιώθω πως το bdsm έχει γίνει ένα τεράστιο γραφειοκρατικό κτήριο σε κάποιο μυθιστόρημα του Κάφκα ...
     
  13. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Συμφωνώ, καλοί οι κανόνες μα ο καθένας φτιάχνει τους δικούς του. Είμαστε όλοι διαφορετικές οντοτητες άλλωστε, διαφωνούμε, και διαφέρει το πως αντιλαμβανομαστε και το Bdsm.