Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καθρέφτη Καθρεφτάκι Μου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος noC, στις 20 Ιουνίου 2015.

  1. lotus

    lotus Silence

    Το παραμύθι της Χιονάτης είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα ναρκισσισμού επίσης !!!!
    Συμπέρασμα: κανένας ναρκισσιστής της ιστορίας δεν είχε και πολύ καλό τέλος!!!
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ζέστη ε?   
     
  3. lotus

    lotus Silence

    Ναι μεν αλλά ....
     
  4. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

  5. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Δεν ξέρω γιατί αυτό το νήμα κατέληξε να είναι μόνο φωτογραφιών. Βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το αρχικό ερώτημα της νηματοθέτριας. Όλοι εδώ μέσα είναι τόσο άνετοι και ερωτικοί με την προβολή τους;;;; Εγώ δηλώνω ευθαρσώς,πως δεν είμαι, αν θελήσει κάποιος να μου κόψει τη καύλα μαχαίρι, γίνετε εύκολα μ έναν καθρέφτη μπροστά μου!   Αλλού είναι το ζουμάκι όμως για μένα! Καμία εξίσωση του καθρέφτη με βιντεάκια ή φωτογραφίες. Ο καθρέφτης είναι αντανάκλαση, ότι υπάρχει, χωρίς ωραιοποίηση, μόνο πραγματικότητα. Οι φώτο στην εποχή των σέλφις, είναι πολύ διαφορετικό. Κομμάτια μας, ωραιοποιημένα, που κάποιες φορές κρύβουν δυστυχία. Η επανάπαυση του εαυτού μας με τη προβολή ενός ψεύτικου κόσμου.
    Τελικά νάρκισος είναι αυτός που αντιμετωπίζει την πραγματικότητα, κι αποδέχεται την αλήθεια του;;;;; ή αυτός που κρύβεται πίσω απο κάποιο φανταστικό φαίνεσθαι;;;;
    Θα μπορούσε το ταξίδι στο βδσμόκοσμο να προάγει τη φωτογραφία σε καθρέφτη; ή είναι απαραίτητη εδώ η αυτοεξέλιξη σαν την τεχνική της παλίρροιας στην έναρξη των ταξιδιών των πλοίων;
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @charlotte

    Κάτι απορίες που εχεις πρωΐ πρωΐ.  
    Προσωπικά με τον καθρέφτη μου τα έχω καλά, ερωτική σχέση εδώ και χρόνια.
     
  8. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Χαχαχα!!!!! Μετά από τέσσερις μέρες με ψηλό πυρετό, δεν φέρω ευθύνη για τις αναζητήσεις του καμένου μου εγκεφάλου!! Χαχα!!!! @Μαντλιν είσαι από τα ελάχιστα άτομα που, έστω, ιντερνετογνωρίζω  όντας κατηγορία απο μόνη σου!!!! Είσαι η πραγμάτωση κι εγώ αναζητω το δρόμο!!!!
    υ.γ. ξεβράκωτες καλημέρες!!!!!      
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2017
  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ο καθρέπτης και οποιαδήποτε επιφάνεια αντανάκλασης λειτουργεί μαγνητικά για μένα.
    Τι θέλω να πω.

    Όταν βλέπω το είδωλό μου σε μία τέτοια επιφάνεια δε σταματώ να το κοιτάω. Δε μπορώ να πάρω τα μάτια μου από πάνω μου.

    Όχι δεν είμαι η κλασική καλλονή.
    Ούτε κατά διάνοια.
    Μα κάτι με τραβάει στο είδωλό μου.

    Είναι που στις αρχές των σεξουαλικών περιπτιξεων πηγαίναμε μπροστά σε καθρέφτη;
    Είναι που μου άρεσε να παίζω τον εαυτό μου και να βλέπω;
    Είναι που πάντα ήθελα μία δίδυμη αδερφή κ είχα πολλές αιμομικτικες φαντασιώσεις μαζί της;

    Δε ξέρω τι. Πάντως βοηθάει πολύ στο να νιώθω σεξουαλική και να αυξάνει η αυτοπεποίθηση μου .

    Καυλώνω με τον εαυτό μου, κι όχι με τον/ην άλλο/η .

    Βοηθάει επίσης και τις μέρες που κοιτάζομαι στον καθρέφτη , να μην με κρίνω πολύ αυστηρά.

    Τώρα για το νάρκισσο τι να σου πω αγαπητή Σαρλότ!
    Έχω τα ίδια ερωτηματικά με εσένα.
    Πιθανόν να ναι κ έτσι, μάλλον όμως χρυσωνουμε το χαπακι του .


    Όλο το υπόλοιπο πάλι, ούτε με δύο καφέδες δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.  
     
  10. lotus

    lotus Silence

     

    Μέσα από τα ερείπια λοιπόν,
    ανοίγει η ψυχή καινούργιο δρόμο...
    Ν. Καζαντζάκης
     
  11. lotus

    lotus Silence

     


    Ότι έχεις εσύ που αγαπώ ...το έχω κ εγώ
    Ότι έχεις που με ενοχλεί ... χρειάζεται να το αγαπήσω σε εμένα !!!
     
  12. sapphire

    sapphire ☙❀❧

    Λειτουργικό τονωτικό αυτοπεποίθησης ο καθρέφτης. Ένα μέσο μιας κάποιας επιβεβαίωσης των επαίνων που απο μικρή μ' έκαναν να νιώθω επιφυλακτικά αμήχανα κι όσο μεγάλωνα περισσότερο άβολα.
    Παρατηρώ τις κοκκινωπές ανταύγειες που δίνουν στα μαλλιά μου οι ηλιαχτίδες, το πως περνούν τα μάτια μου απ το γαλάζιο ως το μαβί, πως ροδίζουνε τα μάγουλα με σκέψεις αχνές, που με γεμίζουν ντροπή.
    Σπάνια κοιτάζω το σώμα μου με λεπτομέρεια. Γυρίζω τον μεγάλο καθρέφτη προς τη μπανιέρα και διασκεδάζω με τις πορείες που διαγράφουν οι σταγόνες καθώς αποκαλύπτουν αποσπασματικά το σώμα μου πάνω στην θολωμένη και ζεστή απ' τους ατμούς, επιφάνεια.
    Κάθομαι και συλλογίζομαι πως χωρίς τον καθρέφτη, θα έπρεπε τελείως να μαντεύω την εικόνα μου στα βλέμματα των άλλων, πράγμα επίσης θολό εν μέρει. Οπότε, μου διευρύνει την οπτική ο καθαρός καθρέφτης, με κάνει κάπως αυτοδύναμη, δηλαδή..όσο με μέλει.

    View attachment 137297