Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Και θέλω και δεν θέλω BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 1 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Ακόμη πιο αξιολάτρευτοι είναι οι βίγκαν που θέλουν να μας μάθουν πώς μαγειρεύεται το τουρνεντό Ροσίνι και να μας πείσουν για το πόσο νόστιμο είναι.
     
  2. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Σκέψου πως σου αρέσει η Μεξικάνικη κουζίνα. Φαντάσου πως γευσιγνωστικά την βρίσκεις ενδιαφέρουσα κι ελκύει τον ουρανίσκο σου μα ο οργανισμός σου δεν συνεργάζεται καλά με το καυτερό. Θες να μασαμπουκιάζεις ό,τι παράγει όμως για να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου και να μην πρέπει να μακρηγορείς επί ματαίω κάθε φορά για το κατά πόσο ΟΝΤΩΣ είναι μεξικάνικο αυτό το mild πράγμα που τρως, θα ήθελες όλος ο κόσμος να το γουστάρει χωρίς πιπεριές. Πρέπει λοιπόν μέσα σου να ισορροπήσεις σε έναν βαθμό, να μετατρέψεις την εικόνα της κουζίνας συνολικά σε κάτι που συμφωνεί με τις ανάγκες σου και γιατί όχι, να εντοπίσεις κι άλλους απαλοκοιλιάδες για να συμφωνείτε και να τα λέτε.

    Κάτι είχε πει ο άνωθεν Κος κάποτε (@espimain θρέψε μας άμεσα) σχετικά με το κατά πόσο η carbonara είναι carbonara όταν δεν εμπεριέχει αυγά. Σε θέμα λειτουργίας σχέσης ας κάνει καθένας ό,τι θέλει. Να αντιλαμβανόμαστε ωστόσο πως αυτό το Χ πράγμα πάνω στο οποίο γίνεται συζήτηση είναι σαφές και συγκεκριμένο και πως γενικά είναι αντιπαραγωγικό να το αλλοιώνουμε θεματικά μόνο και μόνο για να διευκολύνουμε το στομάχι μας.
     
  3. centcool

    centcool Guest

    Εγώ πάντως παιδιά απορώ με το πόσοι/πόσες θέλουν BDSM αλλά στην πραγματικότητα αυτό είναι πέπλο για άλλα θέλω τους.
    BDSM για το BDSM δεν έχω συναντήσει ακόμα... (και μάλλον δεν θα συναντήσω και ποτέ).
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η όποια μάχη ή πόλεμος ( με ή δίχως εισαγωγικά ) θεωρητικά πάντα γίνεται για κάποιο σκοπό ( λέγε με και πόρο/ους ).
    Άλλως, δεν θα είχε κανένα νόημα.
    Μέρος της "δεξαμενής" αποτελείται απ' τους αμφιταλαντευόμενους/αναποφάσιστους ( πιθανότατα και βανίλια ).
    Εκείνοι πού ξέρουν ποιοι θα ήταν και τι θα ζητούσαν, δεν νομίζω ότι θα ένιωθαν κανενός είδους απειλή απ' τους αναφερόμενους στην προηγούμενη παράγραφο.

    Άρα?

    Υ.Γ.

    Το σύνολο bdsm community στην Ελλάδα απ' ότι γνωρίζω δεν υπάρχει.
    Ίσως να υπάρχουν κάποιες ομάδες/παρέες.
    Εδώ μέσα μάλλον θα υπήρχαν - και οι παρέες είναι αλήθεια όμορφο πράγμα -.
    Αν κάποια από τις εδώ μέσα παρέες ή μεμονωμένο/ά άτομο/α, νιώθει/ουν ν' απειλείται/ούνται απ' την διαδικτυακή παρουσία κάποιων,
    γούστο και καπέλο της/του/τους.
    Εγώ δεν βλέπω κανέναν περιορισμένο πόρο εδώ - τουναντίον, έχει για όλα τα γούστα,
    από σεχ, σε "χειροκρότημα", από φαντασίωση σε πραγματικότητα, κουλουπού κουλουπού -.
    Και ο καθένας έχει, ότι θα ήταν τυχερός ( δεν μου αρέσει η χρήση του ικανός ), να βρει/αποκτήσει.
    Τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο.

    Στο τέλος, δεν είναι πουθενά γραμμένο ότι οι πάντες, πρέπει να ταιριάζουμε με τους πάντες.

    Αυτά τα πιστεύω απλούστατα - και για μένα "ζουμί" και αυτού του νήματος -.
     
    Last edited: 1 Σεπτεμβρίου 2017
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    axm, τι πέπλο νυφικού?  
    Πολύ αισιοδοξία διακρίνω για BDSM..
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    BDSM για το BDSM υπάρχει. Στα χρονικά διαστήματα που όλα τα άλλα είτε έχουν ικανοποιηθεί προσώρας είτε, για κάποιον λόγο, βρίσκονται στον πάγο. Για μερικούς αυτά τα χρονικά διαστήματα μπορεί να είναι για πάντα.
     
  7. centcool

    centcool Guest

    Ίσως παίζει και το νυφικό όπως το λες.... δεν ξέρω. Δεν έχω φτάσει την "πίστα" μέχρι αυτό το level ;-)))))))))
     
  8. centcool

    centcool Guest

    Αν και υποθέτω καθήμενη, ορθά εμίλησες.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Όσοι κομμουνιστές/γραφειοκράτες/καπιταλιστές/αστοί/νοικοκυραίοι κλπ κλπ ξέρουν τι είναι αυτό που λέγεται καπιταλισμός/κομμουνισμός/σοσιαλισμός/αστική δημοκρατία κλπ κλπ, άλλο τόσο και ακριβώς το ίδιο ισχύει και για το βουδουσουμού, τις πηγές ενέργειας, την χωροταξία, τις καλές τέχνες, το πότε περνάει το λεωφρείο για το λιμάνι και πού είναι η συμβολή των οδών Απείρου και Κενού γωνία...
    Πα να πει πως δεχόμαστε πως είναι/υπάρχει κάτι στο δικό μας αντιλαμβανόμενο, πως με κάποιο τρόπο λειτουργεί και κάτι μας "βολεύει" σε αυτό για κάποιο λόγο.
    Το αντιλαμβανόμαστε όποτε χωρίζουμε, όποτε τα "φκιάνουμε", όποτε ψηφίζουμε, όποτε ζορισόμαστε, όποτε καμωνόμαστε και όποτε λέμε πως "το ταξίδι μετράει" ...
    Είναι το μέτρο της παραμύθας μας...

    Κάτι άλλο για το βουδουσουμου...?
    Κάτι σε πιο βαρύ όπως η Ιστορία...
    Κάτι σε πιο ανάλαφρο όπως που πάει το φως όταν κλείνουμε τον διακόπτη της λάμπας...?

    Ουφ πια..!
    Κουλ...
    Απολαύστε και κρατήστε την απόλαυση...
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    εκτός από τη γραφική κατηγορία που προσέρχεται κάθε τόσο με σκοπό να καταδείξει τον «παραλογισμό» της ασυμμετρίας (και να την ξορκίσει)·
    εκτός από την διασκεδαστική κατηγορία που αγωνιά διαρκώς να συμπεριληφθεί σε μιά ασυμμετρία λίγο πιό γουτσου γουτσου «συμμετρική»·
    υπάρχουν κι εκείνοι που απλώς τα έχουν χαμένα, ή δεν πάει ο νους τους ή προσκρούουν σε συμπαγείς επιφάνειες.

    σε κάθε περίπτωση το φορουμ είναι ενδιαφέρον καφενείο, οπότε μοιάζει κατανοητό που ποικίλοι άνθρωποι αναζητούν βήμα σ' αυτό, εντελώς ανεξάρτητα απ' το επίπεδο κατανόησης του «βασικού αντικειμένου» του.
     
  11. sapphire

    sapphire ☙❀❧

    Υπάρχουν άνθρωποι που δείχνουν να έχουν "τρικυμία εν κρανίω", παλεύοντας με θυμωμένη ανασφάλεια να βρουν λιμάνι σε μια επινοημένη απο τους ίδιους αίσθηση του ανήκειν, ενώ πολεμούν ο,τι ενοχλεί τη νηνεμία μιας τέτοιας ψευδαίσθησης ένταξης κι αποδοχής.
    Επειδή νομίζουν πως η πραγμάτωση της φαντασίωσής τους θα ξορκίσει την τρικυμία μέσα τους, εναντιώνονται με πάθος στην ίδια την πραγματικότητα. Προσπαθώντας όμως να δημιουργήσουν συμφέρουσες παραλλαγές για τους ίδιους, στην ουσία δημιουργούν επιπλέον "κύματα" απο τις αναμενόμενες αντιδράσεις του ποθητού τους συλλογικού ανήκειν, μέχρις ότου συμφιλιωθούν με τον εαυτό τους και την πραγματικότητα.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    To BDSM μπορεί να περιέχει γούτσου γούτσου.
    Το γούτσου γούτσου επ' ουδενί δεν αποτελεί BDSM.