Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Και θέλω και δεν θέλω BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 1 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το ντιπ σημαίνει πως σ' έπιασε μια πείνα, ένα κάτι..?
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν ένα κατάστημα έχει επιγραφή που λέει : Εντός πωλούνται χρώματα, βούρτσες και πινέζες.
    Δεν φταίει ούτε ο μαγαζάτορας, ούτε οι λοιποί πελάτες, αν εμείς μπαίνουμε και ζητάμε/απαιτούμε/ευελπιστούμε να βρούμε ζαντολάστιχα, τσίχλες ή ασπιρίνες.
    Δε πα να χτυπάμε τον κώλο μας στο πάτωμα, δε πα να "πλακωνόμαστε" με κείνους, που θα ψώνιζαν ότι το μαγαζί θα προσέφερε ή που θα ήθελαν να του αλλάξουν το εμπόρευμα. Η λύση είναι μια - και αν και απλούστατη, μάλλον διόλου αυτονόητη -, ή διαλέγουμε κι εμείς απ' τα "προϊόντα" που θα είχε ήδη στα ράφια του ή παίρνουμε το καπελάκι μας και ψάχνουμε σε άλλο. Που μάλλον θα ήταν πιο κατάλληλο.

    Από κει και πέρα, οι αποχωρήσεις, η κούραση, οι αποχές, είναι όλες λογικές καθώς και προσωπικές επιλογές. Δεν είναι ούτε για "δάκρυα", ούτε για "χειροκρότημα".
    Μπορεί κάλλιστα κάποιος, ν' αποφύγει/αγνοήσει όποιον δεν του κάνει ή του τα σπάει. Αλλά φαίνεται, ότι κι αυτό είναι πολύ δύσκολο για κάποιους.
    Θέτε η περιέργεια, θέτε το "τραβάτε με κι ας κλαίω", θέτε ότι ίσως και να χρειάζονταν κάποια αιτία για να "μαλλιοτραβηχτεί". Συνεχίζει - και δεν πιστεύω ασυναίσθητα - να τρέφει τον φαύλο και ανούσιο κύκλο, που θεωρητικά - ξανά - δεν θα του άρεσε.

    Κλείνοντας, το χασομέρι εδώ - όπως και σ' οποιαδήποτε άλλη ιστοσελίδα - έχει το culture του. Αλλά είμαι εγώ ο ηλίθιος, που εξακολουθώ να μην εξισώνω την πραγματική ζωή με την όποια διαδικτυακή?
    Εκτός και αν κάποιοι/ες μ' έναυσμα το εδώ, έχουν μπλέξει τα "μπούτια" τους ( με τα γραμμάρια ή τα κιλά ) και στην πραγματική ζωή - γούστο και καπέλο τους. Δεν ξέρω ποιοι, πόσο και ειλικρινά δεν μου καίγεται καρφάκι να το μάθω -. Σε κείνη την περίπτωση η όποια "έριδα" ή τίγκα ή απόφαση μεταφέρεται σε διαφορετική βάση.
    Που και κείνη δεν δίνω δεκάρα τσακιστή για να την μάθω ( πόσο μάλλον ν' αξιολογήσω ).

    Ευτυχείτε - γιατί η κατακλείδα πρέπει να έχει την τσαχπινιά της -.  
     
    Last edited: 3 Σεπτεμβρίου 2017
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    ..και θέλω και δεν θέλω..  
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    1.000.000 φορές και λίγο λέω  
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ένα λάικ δεν είναι αρκετό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Σ ευχαριστώ καλή μου, καλά να είσαι να ανοίγεις ωραία νήματα  
     
  7. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing