Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Και ομως τα εσωσα!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 5 Οκτωβρίου 2007.

  1. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Και ομως τα εσωσα!

    πρεπει να ειστε πολυ ευαισθητη Κυρια Μιρελλα. πολυ καλη
    πραξη παντως.
     
  2. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: Και ομως τα εσωσα!

    Τελικά... για ποιο λόγο κάνουμε καλές πράξεις???
    Για να μας πει "μπραβο" το κοινωνικό σύνολο?
    Μπράβο σου λοιπόν αγαπητή και συμπαθεστάτη Mirella, αν και δεν καταλαβαίνω οσο κι αν προσπαθώ (καλοπροαίρετα πάντα) να καταλάβω το λόγο που το ανέφερες!
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Το ανεφερα γλυκε μου γιατι προχτες ηταν η ημερα για τα δικαιωματα των ζωων, και καλο ειναι να θυμομαστε οτι αφου μοιραζομαστε τον ιδιο πλανητη, εχουν και αυτα δικαιωματα στην ζωη!
    Εμεις αυτοδιοριστηκαμε αφεντικα, και μικροι θεοι, και καναμε την γη μας μπουρδελλο, εξοντωνοντας ο,τι δεν μας συμφερει η ο,τι δεν μας καθεται καλα.
    Και το μονο που τελικα καταφεραμε ηταν να θεσουμε τις βασεις για την βεβαιη, αλλα αργη δικη μας εξοντωση.
    Δεν το εγραψα για να μου πει κανεις μπραβο.
    Το μπραβο μου το ειπε η ιδια μου η συνηδειση και αυτο ειναι το πιο σπουδαιο.
    Το να ξερω μεσα μου πως εκανα το σωστο, πως δεν εγινα ενα με το "κτηνος", που το διεστραμμενο του μυαλο του υπεβαλε να τα κλεισει σε μια ναυλον σακουλα και να τα πεταξει στον καδο, και αν δεν πεθαιναν απο ασφυξια, θα τα ελειωνε το μηχανημα του σκουπιδιαρικου!
    Θα σου πω κατι, στην συγκεκριμμενη περιοχη υπηρχε καποια που ζει ακομη εκει, και που χρονια ολοκληρα πετουσε σε καδους απορριματων, κουταβια, γατακια κλπ.
    Προσφατα ο γιος της 32 ετων πεθανε απο εγκεφαλικο και χηρα καθως ηταν εμεινε να κλαιει και να οδυρεται μονη.
    Μηπως τελικα ο,τι κανουμε καποια στιγμη το βρισκουμε μπροστα μας?
    Μηπως τελικα υπαρχει Θεια Δικη?
     
  4. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Και ομως τα εσωσα!

    εχετε απολυτο δικιο Κυρια.πολυ σωστα τα λετε. υπαρχει Θεια Δικη
    κ καποιος εκει ψηλα που βλεπει κ κρινει...
     
  5. Puma

    Puma Regular Member

    Κι εγώ είμαι της άποψης ότι όλα στη ζωή κάνουν κύκλο... ό,τι κάνεις, σου επιστρέφεται... οπότε μπορεί και να υπάρχει Θεία Δίκη...
     
  6. nikosrs

    nikosrs New Member

    Απάντηση: Και ομως τα εσωσα!

    Πολυ καλα εκανες.Και εγω βρηκα ενα σκυλακι προχθες πηγε να το πατησει αμαξι και ηταν πολυ φοβισμενο μολις εβλεπε ανθρωπο.Το πηρα αγκαλια το εφερα σπιτι το ταισα του εδωσα φρεσκο γαλα και ορθοποδησε.Τωρα ειναι γεματο ζωντανια και παιχνιδι.Το προβλημα ειναι οτι μενω σε διαμερισμα και αυτο θα γινει αρκετα μεγαλο απο οτι φαινετε και δεν ξερω τι να κανω.Αν καποιος πολυ φιλοζωος ενδιαφερεται και εχει χωρο αυλη και το θελει ας μου πει.Ειναι μια γλυκα θηλυκια.Παντως στον δρομο δεν το αφηνω με τιποτα.
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Και ομως τα εσωσα!

    Κατ' αρχην μαθε τι ρατσα ειναι.
    Φροντισε το γαλα να ειναι φρεσκο, και ποτε παγωμενο, αλλα ελαφρα χλιαρο.
    Δωσε του να φαει στηθος κοτοπουλο που ομως να μην εχει πανω πιπερι η μπαχαρικα.
    Να θυμασαι πως στα σκυλια δεν δινουμε ΠΟΤΕ κοκκκαλα απο κοτοπουλο, διοτι η υφη τους ειναι τετοια που θα λειτουργησουν σαν λαιμητομος στα εντερακια του.Εαν το δωσεις, φροντισε να μαθεις ποιος θα το παρει, τι ανθρωπος ειναι κλπ. ωστε να μην το παρει και το κρατησει οσο ειναι κουταβι, και οταν μεγαλωσει το πεταξει στον δρομο.
    Εαν τελικα αποφασισεις να το κρατησεις, να θυμασαι πως στον ενα χρονο καλο θα ειναι να το στειρωσεις διοτι: 1)Δεν θα κινδυνευει να παθει πυομητριο η καρκινο.
    2)Θα ζησει πιο πολλα χρονια
    3)Θα ειναι πολυ πιο ηρεμο και να ξερεις πως μετα την στειρωση θα πρεπει να προσεξεις να μην τρωει πολυ για 6 μηνες για να μην γινει πολυ παχυ, πραγμα που μπορει να βλαψει την καρδουλα του.
     
  8. irini_s

    irini_s New Member

    Χαιρομαι πολυ που σωθηκαν.
    Αγαπω πολυ τα ζωα, και φροντιζω και εγω πολλα αδεσποτα.
    Δυστυχως στο σπιτι δεν με αφηνουν να παρω.
     
  9. sector10

    sector10 Regular Member

    Ειρηνη δίαβασα την ιστορία σου και το μονο που έχω να πω ειναι πως είσαι πολλυ τρυφερή ψυχή.
     
  10. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Re: Και ομως τα εσωσα!

    Εγώ σίγουρα δεν πιστεύω ότι το έγραψες για να σου πουν μπράβο. Αυτό να λέγεται.
    Είναι μεγάλη αρρώστια να πετάς έτσι τα ζώα.
    Εδώ βέβαια υπάρχει ένα θέμα. Τι εννοούμε "είμαι φιλόζωος".
    Έχω και εγώ γάτα η οποία ένα απόγευμα ήρθε στο παράθυρο όταν ήταν ακόμα γατάκι. Ηρθε ξαφνικά από το πουθενά και έκανε νιάου, σαν να έλεγε"πεινάω"!
    Είχε ήδη μάθει να ζει έξω και δεν την κράτησα μέσα στο σπίτι. Αλλά την τάισα και από τότε κάθε μέρα όταν είμαι σπίτι θα είναι και εκείνη μπροστά στο ίδιο παράθυρο να κάθεται με τα μάτια μισόκλειστα.
    Πάντα περιμένει να πάμε σπίτι και μόλις μας δει κάνει κολοτούμπες, (πραγματικές)!
    Είναι στειρωμένη, είναι μια φορά χειρουργημένη από μόλυνση, είναι άλλη μια φορά χτυπημένη στην ουρά από κάποιον αλήτη αλλά και εκεί επανήλθε, πρόλαβε μια φορά να κάνει αποβολή και ποιος ξέρει ακόμα η σκατόγατα τι θα πάθει έτσι όπως τρέχει.
    Οταν όμως έρχονται άλλες γάτες να φάνε το φαί της τις διώχνω.
    Οταν έρχονται οι γάτοι να την φυστικώσουν τους κυνηγάω αλλά που να καταλάβουν αυτοί.
    Πόσο φιλόζωος είμαι που αγαπώ την γάτα ΜΟΥ και δεν μαζύω όλες τις γάτες της γειτονιάς?
    Με το ίδιο σκεπτικό, μπορεί κάποιος να πει "επειδή έχω ένα παιδί και το αγαπώ, σημαίνει πως πρέπει να αγαπώ και να ταίζω όλα τα παιδιά του κόσμου"?
    Δύσκολη ερώτηση, δύσκολη απάντηση!
    Εσύ πάντως είσαι πραγματικά φιλόζωη! Το έχεις ξαναδείξει σε άλλο post. 
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Μιρέλλα στο έχω ξαναπεί. Είσαι ένα διαμάντι. Και ξέρω πως δεν το έκανες για να ακούσεις τους επαίνους μας αλλά για να τα χαίρεσαι να χοροπηδάνε γύρω σου, να χαίρεσαι με την χαρά τους, να απλώνεις το χέρι σου για να τα χαϊδέψεις όποτε θέλεις και κυρίως για το βλέμμα τους, αυτό το βλέμμα λατρείας που είμαι σίγουρη ότι ήδη απολαμβάνεις στα μάτια τους.

    Όντως ξαναγυρίζει σε σένα. Κι εγώ κάπως έτσι το βιώνω με τα δικά μου γατάκια. Έχω τέσσερα και τ' αγαπώ πολύ. Τρώμε μαζί, κοιμόμαστε μαζί, είναι τέλειο. 
     
  12. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Μιρελλα, συγνώμη που θα το κανω αυτό στο thread σου, αλλα θελω να απευθύνω ένα ερώτημα αυτογνωσιακής συνείδησης μιας και είδα πολλα φιλόζωα συναισθήματα σε αυτό το thread...

    Επειδή υπάρχουν πολλοί δήθεν φιλόζωοι που βλέπουν ενα σκυλάκι, ενα γατάκι, ενα ζωάκι γενικώς και λενε "αχ τι γλυκουλι!!!" και τους βγαίνουν καποια τρυφερα συναισθήματα αλλα στην πράξη δεν ειναι φιλόζωοι, θα κανω μια [μερικές] ερώτηση/εις λοιπόν:

    - Όταν προσβάλλουν την εθνική σας συνείδηση, βλέπετε σφαγείς, δολοφόνους, φασίστες (στα δικά σας δεδομένα φασίστες), κλέφτες, απατεώνες, ποίες είναι οι σκέψεις σας επάνω σε αυτό;
    - Όταν σας ενοχλεί εκείνο το γμμένο κουνούπι το βράδυ τι κάνετε;
    - Όταν αυτή η κωλόμυγα γυροφέρνει και κάθεται πανω στο φαγητό σας τι κανετε;
    - Μηπως το εκάστοτε κουνουπάκι και η εκάστοτε μυγουλα σκέφτονται "Γιατι να μην ειμαι ενα γμημένο γατάκι;"???