Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κακοήθειες και Κακοήθεις - ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 31 Ιανουαρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Χθες 30/1/2006 έγινε πρωτοσέλιδο σε εφημερίδα ευρείας κυκλοφορίας και μάλιστα από τις πολύ κουτσομπολίστικες ένα μέλος του community και μέλος άλλων sites και clubs!

    Eίναι σε γενικές ένας low profile άνθρωπος, μορφωμένος, με πολύ υψηλό κοινωνικό status, αρκετά χρόνια στον χώρο κλπ
    Το μεγάλο του «ελάττωμα» είναι να είναι sub και να εμπιστεύεται την κάθε μια που τελικά του πουλάει «ΝΤΟΜΙΛΙΚΗ»!

    Δυστυχώς κάποια από τις «καλές Μistress» (ΜΗ ΧΕΣΩ sorry) που ουρανοκατέβατα βρέθηκε σε κάποιο χώρο, είπε «εδώ είμαστε .... υπάρχουν πολλά κορόιδα »
    Η «Κυρία» θέλησε να τον ξεφτιλίσει και να τον καταστρέψει ( επαγγελματικά – κοινωνικά ) με αυτόν τον τρόπο αφού τον ξεζούμισε και αφού τον ισοπέδωσε συναισθηματικά....

    Λυπήθηκα γι αυτόν ....(πολλές τον ξέρετε και προσωπικά)
    Αναρωτιέμαι τελικά «Τι άτομα τελικά περιστοιχίσουν τον χώρο ...»?
    Τι άτομα έχουν εισχωρήσει ανάμεσα μας?
    Ποίοι /ες εκμεταλλεύονται αδυναμίες και λειτουργούν εκβιαστικά?

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ!

    ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΟΠΛΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΑΣ!

    ΟΤΙ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ !!!


    Υ.Γ Έχει την αμέριστη συμπαράσταση μου
    Μιλάω μαζί του ...είναι απαρηγόρητος αλλά προσπαθεί να αντιμετωπίσει το θέμα ψύχραιμα....
    Εύχομαι αυτή η κατάσταση να περάσει χωρίς να του κάνει περισσότερη
    Ζημία από όση του έχει προκαλέσει έως τώρα!!
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Είναι πράγματι λυπηρό να διασύρεται κάποιος καί μάλιστα με αφορμή τις σεξουαλικές του προτιμήσεις.

    Δεν γνωρίζω εάν ο άνθρωπος έπεσε θύμα συγκεκριμένου ανθρώπου αλλά συνιστώ προσοχή με την αποκάλυψη των προσωπικών δεδομένων όλων Μ/μας, όχι μόνο για λόγους δημοσίευσης αλλά και έκθεσης μας σε άλλους και ίσως πιο μεγάλους κινδύνους.

    Όλοι γνωρίζουμε πως δεν κάνουμε κάτι κακό με το να ακολουθούμε τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις αφού αυτές είναι μέσα στα όρια την συναίνεσης και της ασφάλειας.
    Η χώρα μας όμως δεν είναι έτοιμη για μια τέτοια αλήθεια.
     
  3. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    Βάζεις ενα πολύ μεγάλο θέμα..
    Δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο ατομο φυσικά, επειδή όμως σχετίζομαι με τον χώρο δουλειά του, ξέρω οτι ακόμα και οι γραμματείς...ψάχνουν στα σαιτ να τον ..ανακαλύψουν...
    Οταν ομως κάνεις αυτή τη δουλειά, αυτή την περίοδο και δεν φροντίζεις να περιφρουρίσεις τα προσωπικά σου δεδομένα τι περιμένεις?
    Να τα περιφρουρήσουν οι δημοσιογράφοι ή οι τυχάρπαστες γνωριμίες?
    Φυσικά το ελάττωμα του δεν ειναι το sub αλλά η ευπιστία και η αφέλεια..σε ένα χώρο που η εμπιστοσύνη είναι το πρώτο που πρέπει να εξασφαλίσεις πριν ο,τιδήποτε.
    Ομως η εμπιστοσύνη ειναι δυσθεώρητη, δυσδιάκριτη, συχνά απροσδιόριστη και δεν σχετίζεται με τα ωραία ματια και το παρουσιαστικό ούτε με το καλό προφέσιον. Οικοδομείται με το χρόνο.
    Προτείνω μελέτη για τους κινδύνους του ιντερνετ dating:

    http://www.wildxangel.com/netcrimes.html

    http://www.dangersofinternetdating.com/internetcrimelinks.htm
     
  4. potty65

    potty65 Regular Member

    Σκέφτομαι ότι ένας από τους βασικούς στόχους αυτής της κοινότητας, πέραν της ανταλλαγής απόψεων και εμπλουτισμού γνώσεων, θα έπρεπε να είναι η περιφρούρηση του χώρου απ' όλα αυτά τα στοιχεία που παρεισφύουν με σκοπό να εκμεταλλευτούν, να εκβιάσουν και να πετύχουν οικονομικό όφελος. Αυτά τα στοιχεία πρέπει να εντοπίζονται (δεν ήμαστε δα και τόσοι πολλοί), να απομονώνονται και να μεθοδεύονται όλες οι απαραίτητες δικαστικές και εξωδικαστικές ενέργειες σε βάρος τους.

    Είναι σίγουρο ότι η συγκεκριμένη έχει διαπράξει αρκετά αδικήματα, σε κακουργηματικό μάλιστα βαθμό (εκβίαση, απειλή, συκοφαντική δυσφήμηση), και κανονικό θα έπρεπε να υποβληθεί μύνηση σε βάρος της. Επίσης θα μπορούσε να ασκηθεί σε βάρος της αγωγή για αδικοπραξία και να ζητηθεί ένα μεγάλο χρηματικό ποσό, για την ηθική βλάβη του ανθρώπου που έπεσε θύμα της. Είμαι πραγματικά αηδιασμένος, και δεν αποκλείω και ένα καλό χέρι ξύλο, που σίγουρα ενδείκνυται στη περίπτωση της.

    Ο πιό αποτελεσματικός όμως τρόπος είναι όλοι εμείς που κινούμαστε σε αυτά τα μονοπάτια να έχουμε τα μάτια μας 14 και να μην επιτρέπουμε σε κανένα επιτήδειο να εκμεταλλεύεται την κατάσταση μας. Μόνο απ' αυτό το forum έχω διαβάσει ένα σωρό περιπτώσεις, ιδίως από άντρες subs που έρχονται σε απόγνωση λόγω της ελλείψεως mistressess. Αγαπητοί, πέραν των όσων γράφω παραπάνω που επειδή δεν έρχομαι απ' άλλο πλανήτη, καταλαβαίνω ότι έχουν θεωρητική μόνο αξία, σας συνιστώ μεγάλη προσοχή, και να μην κάνετε εκπτώσεις ως προς τις αναγκαίες προφυλάξεις στην προσπάθεια σας να βρείτε κάποια αφέντρα.
     
  5. serr

    serr Regular Member

    Το να γράφουμε κανένα όνομα από αυτές τις "Κυρίες" με σκοπό να προφυλάξουμε αυτούς που δεν τις ξέρουν υπάρχει δυνατότητα να γίνει?
     
  6. τασος0

    τασος0 Regular Member

    ειναι πολυ απλο...καλυτερα αδεσποτος παρα μπλεγμενος...
    σε παλιοτερα ποστ εχουν γραφτει καποια μετρα και καποιες αρχες που πρεπει να εφαρμοζουμε στις επαφες με αγνωστα ατομα. αλλο σκλαβος κ αλλο κοροιδο..οπως πιστευουν πολλες/οι που νομιζουν οτι ειναι Μαστερ η Μιστρες
    κ επειδη αυτο δεν νομιζω να αλλαξει η μονη λυση ειναι ο καθενας να προσεχει πολυ κ οσο μπορουμε να ενημερωνουμε ωστε να μην βρισκουν ευκολα τα θυματα τους
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    Πραγματικα λυπαμαι...μακαρι να μπορουσα να τον βοηθησω..
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Κακοήθειες και Κακοήθεις - ΠΡΟΣΟΧΗ!!

    Aγαπητε μου serr το να αναφέρουμε το ψευδώνυμο της συγκεκριμένης "Μistress" (o Θεός να την κάνει έστω και άνθρωπο ...όχι απλά Μistress) δεν ωφελεί.
    Χθες ήταν με το ψευδώνυμο "Χ" στα chatrooms και σήμερα ανενόχλητη μπορεί να μπαίνει με το ψευδώνυμο "Ψ"....

    Οπότε τι να λεμε τώρα?

    Εγώ πάντως έχω να την δω όπως την ήξερα με το παλιό της ψευδώνυμο εδώ και ένα χρόνο.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Για να μη θεωρηθεί “Abuse” οφείλω να κάνω μια διευκρίνηση προς όλα τα μέλη της κοινότητας ....
    Έχω αναρτήσει μια φωτογραφία που είμαι μαζί με την Goddess Persa και τον slave O στην πρώτη σελίδα του thread «To Πρότυπο μιας Μistress» και στο 8ο post κατά σειρά ...
    Η φωτογραφία πάρθηκε στην Ολλανδία και ο slave O της φωτογραφίας είναι Γερμανός  
    Να διευκρινίσω λοιπόν προς αποφυγήν κάθε παρεξηγήσεως ότι ο slave O ουδεμία σχέση έχει με τον slave0 της δικής μας κοινότητας (αν και υποπτεύομαι ότι πολύ θα το ήθελε )  
     
  10. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ για αυτόν τον άνθρωπο. Είναι κρίμα και άδικο, να είσαι αυτό που νιώθεις, (ότι και να είναι αυτό) και να σε εκμεταλλεύονται κακοπροαίρετα και να σε κάνουν κουρέλι.
    Λυπάμαι πάρα πολύ!!
    Για αυτό να έχουμε τα μάτια μας 14!!
     
  11. k-nos

    k-nos Regular Member

    Διαβασα βιαστικα μονο το εξωφυλλο. Δε γνωριζω προσωπικα τον κυριο αυτο και δε θυμαμαι να εχω μιλησει μαζι του.
    Λυπαμαι που ειναι σε αυτη τη κατασταση, αλλα αν αληθεουν οσα ακουσα απο αρκετα ατομα... It was an accident waiting to happen...
    Ηταν θεμα χρονου καποιος(Καποια οπως λετε) να τον εκμεταλευτει.

    Η συμπεριφορα του που μου μετεφεραν ειναι απο 'ανοητα αφελης' μεχρι 'πηγαινε γυρεύοντας'.

    Σε καθε περιπτωση παντως πρεπει ολοι να ειμαστε προσεκτικοι....
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Κακοήθειες και Κακοήθεις - ΠΡΟΣΟΧΗ!!

    k-nos υπάρχει μια αλήθεια σε ολ΄αυτά ....θα έλεγα ...
    Σήμερα κατηγορείτε η ειλικρίνεια και η αλήθεια για κακούργημα ....
    Όταν είσαι ειλικρινής είσαι αφελής και όταν είσαι και ένταξη ,,,,ανόητος
    Παραπτώματα ασυγχώρητα .