Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλημέρα / Καλησπέρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος barkoulis, στις 23 Οκτωβρίου 2005.

Tags:
  1. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    Εχτές το απόγευμα σερφάροντας στο web έπεσα πάνω στο forum.
    Χάρηκα πάρα πολύ που είδα μια τέτοια κοινότητα, αλλά πολύ περισσότερο χάρηκα όταν συνειδητοποίησα πόσος πολύς κόσμος υπάρχει εγγεγραμμένος εδώ μέσα.
    Πολύ ωραία λοιπόν.

    Εγώ στο BDSM είμαι καινούργιος. Έχω λοιπόν μια μεγάλη σειρά από απορίες.
    Επειδή βλέπω όμως ότι οι περισσότεροι εδώ, μάλλον έχουν μεγάλη εμπειρία και αναφέρονται σε τεχνικές, σε μεθόδους εκπαίδευσης και άλλα τέτοια, φοβάμαι να αρχίσω να ρωτάω τί είναι αυτό και τί είναι εκείνο για να μη σπαστικός. Θα ρωτήσω λοιπόν λίγα, και πολύ βασικά για μένα, και αναλόγως θα μπω και εγώ στο κλίμα.

    Βασικές απορίες:
    Ποιοι είναι οι slaves;
    Ποιοι είναι οι submissive;
    Ποιοι είναι οι Master/Mistress;
    Ποιοι είναι οι Dom/Dommes;
    Ποιοι είναι οι Switch;
    Ποιοι είναι οι Perv;
    Ποιοι είναι οι Crossdresser;
    Ποιοι είναι οι Vanilla;
    (μα απλά λόγια...)

    Βασικά εννοώ ότι δεν πιάνω τις διαφορές μεταξύ slave/submissive, Master/Dom κτλ.
    Όσο για το Vanilla έχω πλήρη μεσάνυχτα. (εγώ το ήξερα μόνο σε έκδοση παγωτού, υπάρχει και σε human version?)

    Δε θέλω να γίνω κουραστικός (ακόμα δε μπήκα) αλλά μπορεί να έχουν και άλλοι newbies αυτές τις απορίες.

    Μπορεί κάποιος/α ποιο έμπειρος/η να παραθέσει το λεξικό με τους ορισμούς παρακαλώ;
    (sorry για την απαίτηση της ορολογίας, αλλά σε εμάς τους μαθηματικούς αρέσει να ξεκινάμε με αποσαφηνισμένες έννοιες)
    Έτσι λοιπόν θα μπορέσω και να καταλήξω στο τί είμαι και να κάνω το profile μου πιο αληθινό.

    Thanks εκ των προτέρων.
     
  2. ludwig

    ludwig Guest

    Καλώς ήρθες. Κοίταξε λίγο το thread BDSM glossary στο BDSM Resources and Tutorials, είναι πολύ καλό.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Καλοσώρισες barkoulis  

    Υπάρχουν κάποια άρθρα εισαγωγικά, όπως ανέφερε και ο φίλος ludwiq, ρίξε μια ματιά αν θες και μετά ξανασυζητάμε  
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Κατ αρχήν καλοσώρισες στην κοινότητα barkoulis.
    Για να σου λυθούν οι απορίες δεν έχεις παρά να ανατρέξεις σε παλαιότερα threads που απαντάνε ίσως σε όλες σου τις παραπάνω ερωτήσεις.
    πχ.
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=268

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=273

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=587

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=423

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=395

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=269

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=270
     
  5. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    χμ...

    πολύ μελέτη Κυριακάτικο...

    Ok, πάω να καβουρτίσω καφέ και να βάλω την καφετιέρα να δουλεύει! (σοκολατάκια έχω, ευτυχώς)

    thanks!
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    χεχε!

    Καλό διάβασμα barkoulis! Και πρόσεχε μην το παρακάνεις με την καφεΐνη! LoL
     
  7. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Και με τα σοκολατάκια επίσης  

    Καλώς ήρθες κι από μένα  
     
  8. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    Εχμ...

    Γκουχ γκουχ!

    κορίτσια!
    ο barkoulis

    μπερδεύτηκε! 

    Αυτή τη στιγμή νιώθω πολύ, μα πολύ μικρός! 

    Δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνω, καταλαβαίνω μια χαρά αυτά που διαβάζω.
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι μάλλον ο εαυτός μου, εννοώ δηλαδή ότι δεν αισθάνομαι ότι μπορώ να με εντάξω κάπου!

    ( παναγία μου! είμαι πολύ διεστραμμένος;;; )

    Πχ.

    Θα ακολουθήσει ευθεία διατύπωση ιδεών, με άμεση ορολογία, όχι επειδή είμαστε χαμηλού επιπέδου και μόνο έτσι ξέρουμε να επικοινωνούμε, ούτε επειδή υπάρχει η πρόθεση να προσβληθεί κάποιος ή κάποια ομάδα ανθρώπων, αλλά για να είναι τα νοήματα σαφή, κατανοητά και να απολειστεί το ενδεχόμενο της παρερμηνίας.

    Ας υποθέσουμε ότι είμαι με μία γυναίκα.
    Θα ήθελα να αποφασίσει εκείνη πότε θα ξεκινήσει η σεξουαλική μας επικοινωνία. ( =>είμαι sub; ).
    Θα ήθελα να απλώσει το πόδι της προς το μέρος μου και να με διατάξει να το λατρέψω. ( =>είναι dom; )
    Θα ήθελα να με ποδοπατήσει, ίσως στο πρόσωπο ή με τακούνια προκαλώντας μου αφόρητους πόνους ( =>είμαι slave; )
    Ας υποθέσουμε τώρα ότι εγώ έχω καβλώσει και είμαι έτοιμος να σκάσω.
    Εγώ τώρα θα ήθελα να τη βάλω κάτω και να υπακούσει ( =>είμαι master; ) και να της τον βάλω στο στόμα και να υπάρχει η δυνατότητα για deepthroat facefucking.
    Άσε που μετά θα ήθελα και να την πάρω από πίσω και να την ακούω να απολαμβάνει τον πόνο ( =>τί είμαι Θεέ μου;;; )

    Καλά, αυτό ήταν ένα πολύ γρήγορο πχ που μου ήρθε στο μυαλό, ελπίζω να μην είμαι τόσο επιφανειακός.
    ( αν υποψιαστώ... θα πεθάνω! )

    Ε λοιπόν, αυτό το πρόβλημα ( της εσωτερικής αναζήτησης ) είναι από τα δυσκολότερα που έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα!
    ( μήπως να μπω liako.gr να βρω απαντήσεις; )

    Συνεχίζω τη μελέτη μου και τα ξαναλέμε.

    Θα ήθελα πάντως να ήξερα άμα υπάρχουν και άλλοι σαν και μένα εδώ μέσα...
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    * γελά με την καρδιά της.
    Υπέροχο το χούμορ σου!

    Σίγουρα είναι δύσκολο να ενταχθείς κάπου με τη μία και δεν ξέρω αν υπάρχει και λόγος στο παρών στάδιο για σένα..

    Στο σεξ, μπορεί να είσαι ότι επιθυμείς.
    Πιστεύω πως πολλοί είναι σαν κι εσένα, και συνήθως περιγράφουν τον εαυτό τους σαν Perv...

    Στο Sm απολάμβάνω και να προσφέρω αλλά και να παίρνω πόνο. Είμαι δηλαδή Switch.

    Σε kinky επίπεδο, απολάμβανα και να δίνω διαταγές, και να λατρεύουν τα πόδια μου και ταναπαλιν. Πάλι Switch!

    Αλλά όλα αυτά είναι στο επίπεδο σεξ παιγνιδιού.

    Όταν εμβαθύνεις στη ψυχοσύνθεση σου, μέσα στο Ds, εκεί δεν μπορεί -κατά την ταπεινή μου άποψη- να είσαι και το ένα και το άλλο....εκτός κι αν πάσχεις από κάποιο είδος σχιζοφρένειας. lol

    Κι εκεί, είμαι απόλυτα σκλάβα....

    Κάπως έτσι τα βλέπω εγώ, ελπίζω να βοήθησα σε κάτι...  
     
  10. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    Dear Lara[E-p]
    (αυτό το E-p τι είναι; και καλά... "επ, μη σου μπαίνουν ιδέες χαζούλη, είμαι η Lara Του!"   )

    Ναι! Ok! Σου ρίχνω δίκιο, αλλά θα σου ρίξω και το γαντάκι.
    ( την πρώτη φορά από typping mistake δεν έβαλα το "ν" και όταν πήγα να διαβάσω, διάβαζα "γατάκι" και προβληματιζόμουνα για ώρα... "τί θέλω να πω ο ποιητής;;;" Θα την πάρω με τα γατάκια;;;   )

    Έχουμε και λέμε:

    Face Sitting To have your face sat upon by the Mistress. The details vary; some face-sitting is simply an expression of dominance; some is a part of breathing restriction games; some is explicitly sexual and the submissive is expected to perform cunnilingus on the Mistress. The last-named variant is common between lovers, but rare in professional BDSM; most professional Mistresses do not allow it and may be offended if a client asks for it.

    Ξεκινάω από εδώ αρχίζοντας σιγά σιγά να συγκεκριμενοποιώ τα πράγματα. Και όχι τυχαία, γιατί αυτή η "ιδέα" υπήρξε μία από τις αφετηρίες για βαθύτερες σκέψεις!
    Μία πρώην μου ( Vanilla, αχά, μαθαίνω ), είχε την επιθυμία να λαμβάνει πολύ προφορικό sex από μένα. Του άρεσε του κοριτσιού, του άρεσε και του αγοριού ( εμένα δηλαδή, για να μην παραξηγηθούμε κιόλας, έτσι; ) οπότε πέρναγα αρκετές ώρες της ζωής μου με το κεφάλι μου ανάμεσα στα πόδια της. Ήταν και πολύ όμορφη, ήταν και πολύ ναζιάρα ( Ok, τα είχα με μία bimbo, τι θέλετε τώρα! ) και περνάγαμε πολύ ωραία και οι δύο. Κάποια στιγμή "την είδαμε" και οι δύο και καλά εκπαίδευση, αποκορύφωση, να γίνω ο καλύτερος στην "αγορά". Οπότε άρχισε ένα σπαρτιάτικο πρόγραμμα με γλμ και γλκ. Κάποια στιγμή η αλήθεια είναι ότι πρέπει να έγινα αρκετά καλός και η αγαπημένη στάση και των δύο να είναι η καβάλα. Με καβάλαγε ( στο πρόσωπο ), γρήγορη και εύκολη πρόσβαση μπρος και πίσω. ( Αααααααχ, ωραίοι καιροί. )
    Μου άρεσε λοιπόν να με καβαλάει και να της δίνω ευχαρίστηση με το στόμα μου με τις ώρες.
    ( some is explicitly sexual and the submissive is expected to perform cunnilingus on the Mistress ) Ό,τι έβαλα σε παρένθεση, το έβαλα επειδή κάποια στιγμή η bimbo άρχισε να κινεί το σώμα της, καθοδηγόντας τη διαδικασία, δίνοτας τις τρύπες που ήθελε, για το χρόνο που ήθελε, με τη σειρά και τις εναλλαγές που ήθελε και τελικά χρησιμοποιώντας ολόκληρο το πρόσωπό μου για να ερεθίζεται, αποκτώντας πλήρη έλεγχο στην επικοινωνία μας, και βγάζοντας και μία αξιοσέβαστη δόση εγωισμού, με το να απολαμβάνει εκείνη, να έχει οργασμούς, να με γεμίζει υγρά, να τρίβεται δυνατά, να μου δυσκολεύει την αναπνοή, να με κουράζει αφάνταστα αλλά από την άλλη μεριά, εμένα δε μου είχε κολλήσει κανείς κανένα όπλο στο κεφάλι... συνενούσα ( αυτή η λέξη πρέπει να έχει κάπου δύο ν. αφήνω λοιπόν ένα extra, όποιος γνωρίζει που μπαίνει να το βάλει. ορίστε: ν ) σε αυτό και είχε αρχίσει ( ο έλεγχος μαζί με τον εγωισμό της ) να μου αρέσουν.

    Το πράγμα αρχίζει να γίνεται περίπλοκο από εδώ και κάτω.
    Άκου τα παιχνίδια του μυαλού. Άρχισα να πιστεύω ότι πρέπει να είμαι κάτι σε slave σιγά σιγά.
    Γιατί;
    Επειδή ( με προσέχεις; ) όταν έγλειφα μουνί ήθελα να μην με κοιτάει, να έχει κλειστά τα μάτια και να το απολαμβάνει σα να ήμουνα μηχάνημα που έκανα μια δουλειά. Όταν έγλειφα κώλο όμως ήθελα να με καρφώνει ( όσο γίνεται τέλος πάντων ) σα να μου λέει με τα μάτια "kiss my ass". Παρόλα αυτά όμως δε μου άρεσε η ιδέα να χρησιμοποιούμαι έτσι και να μένουμε εκεί. Εγώ μετά χρειαζόμουνα να εκτονωθώ, να ξεσπάσω, και αυτό τώρα πια ήθελα να γίνει με τους δικούς μου όρους, ό,τι και αν σημαίνει. Πάντως σίγουρα σε αυτή τη φάση δεν είχα κανενός είδους sub συμπεριφορά.

    Αλλά δε σταματάμε εδώ. Κάτι άλλο το οποίο με ερέθιζε, ήταν όταν για να απολαύσει βαθιά τη γλώσσα μου πίσω της, έφερνε την κτρ της στο στόμα και καθόταν κανονικά για να υπάρχει πρόσβαση. α) μπλοκάρουν στόμα και μύτη, αδύνατον να αναπνεύσεις και β) το βάρος, η πίεση.
    Μη βιαστείς! Δε μου αρέσει να μη μπορώ να αναπνεύσω. Ενοχλούμαι. Δεν έχω καμία σχέση με BreathControl. Μου άρεσε όμως να σταματάει μία bimbo την αναπνοή μου. Αυτό που με ερέθιζε πάρα πολύ ήταν ότι η καημένη η bimb-ούλα ( μακράν νυχτωμένη ) δεν το έκανε ούτε ηθελημένα, ούτε με επίγνωση και συνείδηση. Με κάβλωνε το ότι μία καβλωμένη, από την κάβλα της κατά λάθος με έφερνε σε αυτή τη δυσχαιρή θέση, χωρίς να το καταλαβαίνει ( ανωμαλία έ; ). Όσο γιο το βάρος, αυτό μου άρεσε επειδή με "κλείδωνε" στη συγκεκριμένη θέση και προφανώς έχει σχέσει με τον έλεγχο. Μου άρεσε να κινδυνεύω ( ; ) και επίσης να είναι δύσκολο να αντιδράσω. ( ρε συ, μήπως απλώς είμαι τύπος για xtreme sports; μήπως να πάω να πηδήξω από καμιά γέφυρα με το λάστιχο; )

    Ειδικά αυτό το τελευταίο το εξελίξαμε. Αρχίσαμε να το κάνουμε και αλλιώς. Ξάπλωνα στο κρεβάτι με το κεφάλι μου στην άκρη του κρεβατιού και η γκόμενα καθόταν στο πρόσωπό μου κανονικότατα, σα να κάθεται σε μαξιλαράκι. Ψηλή καθώς ήταν, είχε και τα 65 κιλά της, έ καταλαβαίνεις, άμα καθόταν οι επιλογές περιορίζονταν. Ήταν αδύνατον να κουνηθείς, να αναπνεύσεις, ένιωθες να λιώνεις, τη γλώσσα να πονάει από την προσπάθεια, το σαγόνι σου να τραβιέται και δε συμαζεύεται!

    Πάντως

    Σε όλα αυτά, όσο και αν έλεγα ότι μου άρεσε που είχε τον έλεγχο, με ερέθιζε που ήμουνα εξαρτόμενος από τον κώλο και τα 65 κιλά της, τελικά...
    επειδή το κοριτσάκι ήταν μία πολύ εύκολη bimbo είπαμε,
    όλα αυτά τα είχα προκαλέσει εγώ.
    Εγώ στην αρχή άρχισα να γλείφω παραπάνω από όσο χρειαζόταν, εγώ αποφάσισα να γίνω expert ( για πελάτες που είναι γάτες, bua-ha-ha-ha-ha-ha-haaaa ) εγώ την οδήγησα να με καβαλήσει, εγώ την έκανα να τρίβεται πάνω μου, εγώ την έβαλα να κάτσει στο πρόσωπό μου και όταν πήγαινε να σηκωθεί για να πάρω ανάσα, εγώ την κράταγα καθιστή επάνω μου για λίγο ακόμα και μου φαίνεται ότι στο κάτω κάτω της γραφής, εγώ είχα τον πραγματικό έλεγχο ( πω πω εγωισμός, "το κράτος είμαι εγώ" )
    Αναρωτιέμαι!
    Εντάξει, διάβασα και κατάλαβα για την αμοιβαιότητα, διάβαση την άποψη ότι ο sub ασκεί control, ίσως ίδιου επιπέδου με τον dom, ίσως μεγαλύτερου.

    Αυτό μήπως κάνει το παιχνίδι σικέ;

    Που κάνω το λάθος;
    Τι δεν έχω καταλάβει καλά;


    Thanks!


    ΥΓ: Για όλα τα διπλά ν και μ και για όλους τους λάθος δίφθογγους και σημεία τονισμού που έχω κάνει, παραθέτω μία σειρά από αυτά, έτσι ώστε όποιος εντοπίζει κάποια έλλειψη να έχει να βάλει. Αν πάλι βρείτε κάτι παραπανιστό, στείλτε το μου με mail. Επιστροφές καθημερινές 10:00-18:00.

    ν, ν, ν, ν, μ, μ, μ, μ, ει, ει, ει, εί, εί, εί, αι, αι, αι, αί, αί, αί, αί, οι, οι, οι, οί, οί, οί, οί
    !, !, !, !, ' ,' ,' ,'

    Αν χρειαστείτε κόματα, μπορείται να πάρετε από τα διαχωριστικά!
     
  11. ioanna

    ioanna Regular Member

    Can’t teach an old dog new tricks , or aren’t new?

    Καλώς ήρθες
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    μπαρκουλη....

    εισαι....



    εισαι....


    εισαι... α π ι σ τ ε υ τ ο ς !!!!!!!

    Χρειαζοταν και λιγη ελαφραδα εδω μεσα , να σαι παντα καλα..ο,τι κι αν εισαι τελικα