Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καμαρωτά περνούν...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gh_kai_ydwr, στις 10 Ιανουαρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Καμαρωτά περνούν...

    Πως να πάρει τέτοια εξέλιξη το θέμα,όταν ζητάς την άποψη των str8 υποτακτικών;
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    well όσο μαρέσει να διαβάζω στρατιωτική ιστορία και όσο μαρέσει ο μοντελισμός(αυτόν τον υπό κλίμακα εννοώ ! ) τόσο απεχθάνομε τους στρατόκαυλους και γενικά την όλη αυτή φιλοσοφία που επικρατεί στους στρατούς με στολές και αξιώματα (αυτή η λογική οδήγησε και στο μακελείο του Ά Π.Π. )

    αυτά από εμένα

    υ.γ. όσο αφορά το bdsm ναι μαρέσει οτιδήποτε μπορεί να χρησημοποιηθεί σαν μέσο επιβολής και ναι κάποια αξεσουάρ περιλαμβάνοντε στις στρατιωτικές στολές, οι οποίες παρόλο που δεν τις συμπαθώ ιδεολογικά πρακτικά έρχοντε βολικές αλλά fetish να έχω όχι ..
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    να μην ξεχναμε οτι πανω απο ολα στο BDSM διακρινεται η συναινεση .....
     
  4. MasterTheo

    MasterTheo Regular Member

    Κατ’ αρχάς δεν πρέπει να υποτιμήσουμε μία ολόκληρη οικογένεια την στρατιωτική από μερικά άτομα που κακώς βρέθηκαν εκεί...
    Συμφωνώ με την άποψη του bodyfull69 και με την άποψη του Δία....
    Στον στρατό δημιουργήθηκαν οι πιο δυνατές φιλίες και όσο πιο δύσκολή και "ανδρική" μονάδα αυτή που κάποιος υπηρέτησε, τόσο πιο μεγάλες οι φιλίες και αναμνήσεις...

    Δία σε καταλαβαίνω απόλυτα.... κρίνοντας από την μονάδα που υπηρέτησες.

    Δεν θα πρέπει να ξεχνάμε άλλωστε ότι η παγκόσμια ιστορία είναι κατ’ εξοχήν στρατιωτική...
    Αυτό χωρίς να θέλω να θίξω τις εκπροσώπους του "ασθενούς" φύλου, το οποίο όμως είχε και αυτό μερίδιο, Αμαζόνες, Ιωάννα της Λορένης, κλπ.
    Όπως και να το κάνουμε άλλωστε η στολή, κάθε είδους, είναι ένα μέσο κυριαρχίας....
    Το ίδιο αισθάνεται ένα υποτακτικό άτομο μπροστά σε έναν Κυρίαρχο ντυμένο.....και μπροστά σε έναν γυμνό.
    Αναλογιστείτε το.
    Βέβαια τα ράσα δεν κάνουν τον παπά..... θα πρέπει και το περιεχόμενο να είναι ανάλογο της στολής....
     
  5. Η άποψη μου συνβαδίζει με εκείνες του Kyrios_G και του Lost-Boy.
    Δεν θέλω να έχω καμία επαφή (οπτική ακουστική) με τα σώματα ασφαλείας (Στρατό, Ναυτικό, Αεροπορία, Αστυνομιά) βγάζω σπυριά με δαύτους. Η έναρξη κουβέντας παρών εμού σε μια παρέα σχετικά με το στρατό κλπ μου προξενεί τα ακόλουθα συμπτώματα: σκοτοδύνη, ναυτία, χασμουρητό, βαρεμάρα και πανυγηρική αποχώρηση αν η ρότα της κουβέντας δεν αλλάξει εγκαίρως.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Λογικά και διαισθητικά, είναι λίγο απίθανο να μην υπάρχει υποτακτικό στοιχείο, άντρας ή γυναίκα που να το διεγείρουν έστω και μόνο οι φαντασιώσεις με στρατό.

    Από την εξωτερική οπτική μίας υποτακτική γυναίκας την δική μου δηλαδή, τους συντριπτικά πολλούς των όπλων τους φοράει η στολή.

    Οι λίγοι όμως που φοράνε την στολή και δεν τους φοράει αυτή είναι τελείως άλλη ιστορία...

    ΥΓ. Τα πρωτόκολλα τα απολαμβάνω σύψυχα, δεν ξέρω όμως αν έχουν σχέση με στρατό...
     
    Last edited by a moderator: 13 Ιανουαρίου 2007
  7. female

    female Contributor



    ( Παρενθετικά στο νήμα θα διαφωνήσω με το
    Η περισσότερη ιστοριογραφία ναι, είναι κατ΄εξοχήν με έμφαση στο στρατιωτικό στιγμιότυπο της ιστορίας, η οποία, όμως, δεν είναι μόνο πόλεμοι. Αν είναι έτσι, η Ελλάδα με εξαίρεση την συμμετοχή στην επέμβαση στην Κύπρο το ΄74 δεν λαμβάνει καμία συμμετοχή σε οποιαδήποτε ιστορική διαδικασία μετά τη λήξη του Β΄Παγκοσμίου. Επιτέλους όμως η ιστοριογραφία ανακαλύπτει όλο και περισσότερο πως η ιστορία δεν είναι μόνο πόλεμοι και καταγραφή νεκρών. )

     
  8. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητη female θα διαφωνισω μαζι σου γιατι η Ελλαδα εχει και ενα ενδοξο πολεμικο παρελθον και πριν τον Β ΠΠ που δεν αναφερεσε.Επισης για την Κυπρο ειναι μια αλλη ιστορια που μονο στρατιωτικη δεν ειναι!!Ας μην ξεχναμε το λατινικο ρητο που λεει 'Αν θες ειρηνη κατασκευαζε πολεμο'.Επισης ως προς την ιστοριογραφια θα πω μια φραση του Ναπολεωντα 'Η ιστορια ειναι ενα ματσο προαποφασισμενα ψεματα'Τελος μην ξεχνα με μια φραση του Otto Von Bismarck 'Ο πολεμος ειναι η συνεχιση της πολιτικης με αλλα μεσα' !!
     
  9. DarkPrince

    DarkPrince New Member

    Απάντηση: Re: Καμαρωτά περνούν...

    Φροντισε να κλεισεις την πορτα βγαινοντας!