Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κατηγορίες σκλάβας????

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 6 Μαϊου 2006.

Tags:
  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Οκ. Δεν επεξήγησα καλά τι εννοώ  

    Μια σκλάβα μπορεί να είναι πολλά. Αλλά δεν μπορεί να είναι τα πάντα και δεν μπορεί να κάνει τα πάντα.
    Εκτός από τις Θεές βέβαια...λολ

    Και δεν μπορεί να κάνει τα πάντα, όχι γιατί δεν είναι σκλάβα, αλλά γιατί όλοι μας έχουμε κάποιους περιορισμούς στον ένα ή άλλο τομέα.
    Να δώσω μερικά παραδείγματα.

    Αν μια σκλάβα είναι άνω των 75 κιλών για παράδειγμα και την κρεμάσει από τα βυζιά θα ξεκολλήσουν.
    Αν κάποιας το IQ της είναι 90 ποτέ δεν θα μπορέσει να μιλήσει μαζί της για ένα κάρο θέματα.
    Αν κάποια δεν απολαμβάνει την επίδειξη και την πολυγαμία και το κάνει με το στανιό ποτέ δεν θα γίνει αξιόλογη τσούλα-σκλάβα. Δεν είναι η ικανότητα οργασμού απόδειξη ταλέντου έρωτα, τα είπε πολύ καλύτερα αυτά από μένα ο Πούσκιν.
    Κάποια που το νευρικό της σύστημα την καθιστά υπερευαίσθητη στον πόνο, δύσκολα να μετατραπεί σε painslut κ.ο.κ.

    Εκτός απ τους περιορισμούς υπάρχουν και διαφορετικές ψυχοσυνθέσεις σκλάβων που μπορεί εγώ π.χ. να μην μπορώ να κατανοήσω, αλλά να τις πω μη σκλάβες δεν μπορώ.

    Υπάρχουν π.χ. σκλάβες που είναι σαν ζώα συνέχεια, άλλες που είναι απλά κρέας προς χρήση από τον Κ τους και όποιον εκείνος αποφασίσει, άλλες που δεν χρησιμοποιούνται καθόλου σεξουαλικά κ.ο.κ. και αυτό δεν είναι απλά ένας ρόλος που χρησιμοποιούν, αλλά αυτό που είναι συνέχεια.
    Δεν είναι δηλαδή τώρα σύντροφοι, μετά ερωμένες, μετά σκυλίτσα αλλά ένα πράμα ή δύο συνέχεια.
    Κάποιες με την ένδειξη τρυφερότητας ή συναισθήματος από μέρους του Κ π.χ. θεωρούν πως η σχέση δεν τις καλύπτει και ζητούν αποδέσμευση.

    Εν πάση περιπτώσει, λάθος μου που επανέφερα το συγκεκριμένο νήμα.
    Και να υπάρχουν τέτοιες σκλάβες, που να τολμήσουν να γράψουν εδώ μέσα?

    Οπότε απολογούμαι και τα λέμε κάπου αλλού, όταν επιστρέψω.  
    Καλή συνέχεια!
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    καθε αλλο παρα λαθος σου ηταν η επαναφορα του νηματος .....
    ευκαιρια να ξεκαθαρισουμε και να μαθουμε καποια πραγματα
    εγω π.χ. οπως εχω προαναφερει θεωρω οτι δεν μπορει να λεγεται σκλαβα μια που δεν μπορει ν ανταπεξελθει σε ολους τους ρολους και ειναι απλα υποτακτικη , να λοιπον που δεν εχω δικιο , μεινε λοιπον να συνεχιστει ο διαλογος , παντα με προβληματιζαν τα ορια μεταξυ υπο και σκλαβας  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    /me σκουντάει με τον αγκώνα τη thaleia,
    - πειραχτήρι, ε πειραχτήρι!

    Σίγουρα οι σκλάβες έχουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τις αδυναμίες και τα ταλέντα τους η κάθε μία και συμφωνώ με τη lara[E-p] στην ταξινόμησή της.

    Έχω τη γνώμη ότι η κατηγορία που υπάρχει είναι αυτή της σκλάβας - σκλάβας και ότι το μεν pet να βάζει τα δυνατά του να έχει κάποια συντροφικότητα, όταν αυτό απαιτείται, η δε σύντροφος να παρατάει τις απόψεις και να πιάνει τις τεχνικές όταν αυτό επιβάλλεται  

    Ευκαμψία is the name of the game, ιδιαίτερα όταν υπάρχει εναλλαγή Αφεντάδων και ποτέ ο Ένας δεν θέλει το ίδιο με τον Άλλον, για να μην πω ότι υπάρχει και διαφορά απόψεων μεταξύ Εκείνων στο τί ακριβώς σημαίνει σκλάβα.

    Άλλο να τα λέμε στο φόρουμ και άλλο να την πληρώνει ο κώλος μας τη διαφορά αυτή απόψεων...

    Αν ήθελα να είμαι σύντροφος δεν θα ήθελα να είμαι σκλάβα, αν ένας Κυρίαρχος μου βγάζει το συντροφικό μπορώ να σχετιστώ μαζί του ως μη ισότιμη και όμως σύντροφος, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να αφεθώ να είμαι σκλάβα κάποιου που θεωρώ ως σύντροφό μου.

    Όμως, στην τελική την συντροφικότητα τη βγάζουν οι συνθήκες. Όταν είναι κοινή η μοίρα, πώς να μην υπάρχει συντροφικότητα και γιατί να μην υπάρχει όταν αυτό χρειάζεται έστω και μόνον ένας στη σχέση;

    Θα έλεγα, αν με ρωτούσε κανείς in vino veritas πως αυτό που κάνει τη σκλάβα είναι η αφοσίωση και ότι ασφαλώς το pet μπορεί να έχει αφοσίωση, να μην πω και περισσότερη και με στήσει κανείς στον τοίχο, δεν το είπα, το είπα; Η σκλάβα - ερωμένη, ένα είδος pet είναι κι αυτή.

    Γενικά, παρότι έχω την άποψη ότι υπάρχει η σκλάβα - σκλάβα, η κάθε μια με το δικό της χούι, η ταξινόμηση που προτείνει η carissa[L_T] είναι δόκιμη, την έχω ακούσει και αλλού.

    Η δική μου - αδόκιμη - ταξινόμηση είναι ότι οι σκλάβες χωρίζονται σε αυτές που απευθύνονται στον Αφέντη τους στον πληθυντικό και αυτές που απευθύνονται στον Αφέντη τους στον ενικό...
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Προσωπικά θα κατηγοριοποιούσα τις σκλάβες στις ακόλουθες κατηγορίες:

    • pleasure slave (σκλάβος ευχαρίστησης) - κύριος σκοπός η σωματική και πνευματική ικανοποίηση του Αφέντη
    • service slave (σκλάβος υπηρεσίας) - κύριος σκοπός η τακτοποίηση τα του οίκου τους και η άψογη λειτουργία αυτού
    • pet - κατοικίδιο...
    Σίγουρα ορισμένες κατηγορίες μπορεί να επικαλύπτονται, ειδικά σε μία σχέση μονογαμική (π.χ. service slave & pleasure slave), αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Σίγουρα υπάρχουν και άλλες κατηγορίες, όπως αυτές της συντρόφου, αλλά αυτό εξαρτάται απ'την εκάστοτε σχέση και απ'το πόσοι σκλάβοι υπάρχουν. Συνήθως σε leather families, οι ρόλοι είναι ξεκάθαροι, ενώ σε families που δεν ακολουθούνε κάποιο εθιμοτυπικό της leather σκηνής, οι ρόλοι μπορεί να είναι πιο χαλαροί...

    Από κει και πέρα, όλα είναι θέμα του τι ζητά και τι ψάχνει ο καθένας, plain and simple!
     
  5. RealSir

    RealSir New Member

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Εμένα παντως πολυ μου αρεσει και η σκλαβα ερωμενη που προτεινει η tender lilly
     
  6. zou

    zou

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    εγω παλι πιστευω οτι δεν υπαρχουν κατηγοριες σκλαβας.... μιλοντας απο προσωπικη εμπειρια, μπορω να πω οτι ενας ανθρωπος δεν ειναι μοναχα ενα πραγμα... Ο Αφεντης ειναι αυτος που αποφασιζει ποια "πλευρα" της σκλαβας Του επιθυμει... το pet, τη slut, το αντικειμενο, τη συντροφο, την ερωμενη, τη μαζοχα ή την κυρια στο πλευρο του! (ακομα και αν εχει iq ραδικιου, που θεσατε καποιοι)
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Υπάρχει και η high maintenance slave.

    Πολλά δίνεις, πολλά παίρνεις ...  
     
  8. zou

    zou

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    για τους περισσοτερους που κυκλοφορουν εδω ισχυει μαλλον το "λιγα δινεις, πολλα παιρνεις"  
     
  9. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Τέτοιες κρίσεις μπορεί να διατυπώσει μόνο κάποιος που γνωρίζει "τους περισσότερους" και μιας και δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία, θα το αποφύγω.
     
  10. Olympos

    Olympos Regular Member

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Tι ακριβώς εννοείς με το 'high maintenance' ? Υψηλό κοστος συντήρησης ??
     
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Nαι. Δεν είναι αναφορά σε χρηματικό κόστος όμως.

    Ένα μουσικό hint:


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Αναμφισβήτητα κανείς δεν είναι ένα πράγμα αλλά και κανείς δεν μπορεί να είναι τα πάντα και να είναι εξίσου καλός στα πάντα.
    Το να θέλει μια σκλάβα π.χ. να είναι slut από μόνο του δεν είναι αρκετό.
    Κάποιες γυναίκες είναι πιο ερωτικές από κάποιες άλλες.
    Slut δεν σε κάνει ούτε η ικανότητα να φέρεσαι χωρίς φραγμούς, ούτε η ικανότητα να παίρνεις 10 στη σειρά, ούτε η ικανότητα να χύνεις. Πάει πέρα απ αυτό.
    Όπως η σκλάβα υπηρεσίας, που αναφέρει ο MasterSpiller πιο πάνω.
    Κάποια που δεν το έχει, μπορεί να μάθει να διατηρεί ένα σπίτι, να το φροντίζει, αλλά ποτέ δεν θα φτάσει να το κάνει είτε με την ίδια ευκολία είτε με την ίδια αποτελεσματικότητα με κάποια που το έχει.

    Αντιλαμβάνομαι την ανάγκη να πούμε εγώ μπορώ να είμαι τα πάντα, έτσι ποτέ δεν θα χρειαστεί ο Αφέντης μου να έχει οποιαδήποτε άλλη, αλλά στην πραγματική ζωή δεν νομίζω να λειτουργεί πάντα έτσι.
    Τώρα και οι ψευδαισθήσεις πως κάποια μπορεί να είναι ταυτόχρονα τα πάντα και σε όλα τέλεια, πως της δόθηκαν όλα τα καλά και χρήσιμα που μπορεί να έχει μια γυναίκα και πως ποτέ δεν θα κοιτάξει καν άλλη ο Αφέντης της, μπορεί να είναι χρήσιμες αν δεν θέλει κάποια να δει την πραγματικότητα και τους ανθρώπινους περιορισμούς της.

    Το να μην κοιτάξει ποτέ για άλλη σκλάβα δεν αφορά την ίδια και τις ικανότητες της να καλύπτει το ίδιο ικανοποιητικά στα πάντα, να είναι εν ολίγοις μια σούπερ γυναίκα/'ανθρωπος/σκλάβα, αλλά δική του απόφαση κι επιλογή.

    Και Κάποιοι την κάνουν.
    Κάποιοι όχι.

    Είναι όμως δική Τους επιλογή και όχι θέμα ικανοτήτων/δυνατοτήτων της 1ης σκλάβας.
    Και μαύρο χαβιάρι να τρως καθημερινά θα πεθυμήσεις ένα κομμάτι απλό ψωμί κάποια στιγμή.
    Τώρα αν προτιμήσει να μην το φαei, αφορά εκείνον που πεινά κι όχι το χαβιάρι  
     
    Last edited: 14 Μαϊου 2011