Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κατηγορίες σκλάβας????

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 6 Μαϊου 2006.

Tags:
  1. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Έχω την εντύπωση ότι οι κατηγορίες - που εγώ τις διαχωρίζω σε 5 και αυτή τη στιγμή δεν είναι το ζητούμενό μου - είναι κατηγορίες της ψυχοσύνθεσης ενός ατόμου που του αρέσει να δίνεται στον ερωτική ή σεξουαλικό του σύντροφό με συγκεκριμένο τρόπο. Οι περισσότεροι που έχω γνωρίσει εγώ, για να αναπτύξουν κάποιες πτυχές τους, χρειάζεται να έχουν καλύψει την "κατηγορία-προτεραιότητα".. Συνήθως δηλαδή ψάχνω το "core" του κάθε υ σε μία προτεραιότητα. Τα υπόλοιπα ξεδιπλώνονται σε διάφορους βαθμούς και πιστεύω ότι εξαρτώνται κατά πολύ από το πόσο έχει πληρωθεί η πρώτη ανάγκη.

    Έχω γνωρίσει και περιπτώσεις συμπλεγμάτων τέτοιων που χρειάζεται πολύ δουλειά μέχρι να φτάσει κάποιος στην καρδιά της επιθυμίας. Παραμένει όμως η πεποίθηση μου, από τις μέχρι στιγμής εμπειρίες μου, ότι η καρδιά κάθε υποτακτικού έχει μία βασική επιθυμία και πολλά πρόσωπα έκφρασης.
     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    σιγουρα ο καθε ενας δεν μπορει να ειναι τελειος στα παντα. Αυτο βεβαια ισχυει οσο για τους Αφεντες/ντρες οσο και για τους σκλαβους/σκλαβες. Φυσικα ο καθε ενας απο μας επιθυμει καποια πλευρα του εαυτου του συντροφου μας πιο πολυ ή πιο λιγο! επισης να μην ξεχνας οτι οι ανθρωποι εχουν διαφορετικα γουστα, αλλος μπορει να θεωρει οτι slut μπορει να ειναι μια που παιρνεται με 10 ή και με 20 ταυτοχρονα, οτι γουσταρει να συμμετεχει σε 5 παρτουζες και οτι προστυχο μπορεις να φανταστεις, αλλος φυσικα μπορει να θεωρει slut μια συμπεριφορα ως προς αυτον μονο.. νομιζω οτι μπορεις να με καταλαβεις.... οσον αφορα τη "νοικοκυροσηνη" θελω να σου πω οτι στην ηλικια των 19 βρεθηκα (μαλακισμενα, δεν επρεπε να ειχα παει, αλλα βρεθηκα) στο σπιτι ενος αγνωστου που θεωρουσα Αφεντη μου, για 4 μερες κλεισμενη, εκανα ολες του σπιτιου του φυσικα, χωρις ποτε πριν να ειχα κανει τις αναλογες στο σπιτι μου... μετα απο αυτο αρνηθηκα και αρνουμαι κατηγορηματικα να κανω την καθαριστρια! Φυσικα τα παντα αλλαζουν αφου πλεον το σπιτι Του το θεωρω σπιτι μου και κανονιζω να κανω δουλειες εκει οπως και στο σπιτι μου, χωρις να το θεωρω "υποχρεωση της σκλαβας" αλλα κατι που θελω να κανω, οχι για να περιμενω καποια ανταμοιβη, ουτε για να κανει ελεγχο μετα απο αυτο, απλα γιατι τα κανω!

    επισης, θελω να σου υπενθυμισω την αποψη μου οτι οι σχεσεις M/s για μενα δεν ειναι πολυατομικες, τις σεβομαι αλλα δεν τις θελω για μενα, επισης φροντιζω να επιλεγω ατομα που εχουν την ιδια αποψη με μενα... οποτε οσον αφορα "την επιλογη καποιων να εχουν πολλους για να εχουν συνολικα το τελειο ατομο" δεν εχω γνωμη, ή μαλλον η γνωμη που εχω δεν ειναι της παρουσης.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    @zou όταν μιλώ προσωπικά για κατηγορίες σκλάβας αναφέρομαι σε Ms.
    Ούτε σε Ds ούτε σε Τοπ/μποττομ.
     
  4. zou

    zou

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    κι εγω.... να κανω και μια διευκρινηση, μιλουσα για τις "πολυατομικες M/s" σχεσεις συγκεκριμενα οτι δεν ειναι για μενα...
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    @zou εαν αναφερόσουν σε σκλάβες στο προηγούμενο σου ποστ, τότε έχω πάρα πολλές ενστάσεις.
    Κάποια στιγμή αν βρω διάθεση ίσως τις αναλύσω.
    Προς το παρών όμορφη ζωή να έχεις σ αυτό που επέλεξες να ζεις.
     
  6. undertraining

    undertraining Regular Member

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Έχω γνωρίσει και περιπτώσεις συμπλεγμάτων τέτοιων που χρειάζεται πολύ δουλειά μέχρι να φτάσει κάποιος στην καρδιά της επιθυμίας. Παραμένει όμως η πεποίθηση μου, από τις μέχρι στιγμής εμπειρίες μου, ότι η καρδιά κάθε υποτακτικού έχει μία βασική επιθυμία και πολλά πρόσωπα έκφρασης.[/QUOTE]

    Αυτή βασική επιθυμία είναι μία ερωτική επιθυμία η πραγματοποίηση κάποιων συγκεκριμένων φετίχ του/της υποτακτικού/ής ή κάτι γενικότερο - αυτό που θα λέγαμε το "κουμπί" του κάθε ανθρώπου? Και ως πρόσωπα έκφρασης? Αυτοί μπορέι να έιναι οι τρόποι και οι χρόνοι που επιβάλλει ο/η Κ στον/στην υ να "απολαμβάνει" αυτές τις επιθυμίες?
     
  7. Απάντηση: RE: Κατηγορίες σκλάβας????

    Ας μου απαντήσει κάποιος, παρακαλώ, τί σημαίνει αυτό το "sis";
    Έτσι αποκαλούν οι υποτακτικές ή σκλάβες η μία την άλλη, όταν έχουν τον ίδιο Αφέντη;
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: RE: Κατηγορίες σκλάβας????

    Μαλιστα ομορφη δεσποινις μου εκ του Βορρα.
     
  9. Απάντηση: RE: Κατηγορίες σκλάβας????

    Σας ευχαριστώ πολύ, γέλασα με τη ψυχή μου (το είχα φανταστεί αλλά με επιβεβαίωσες), αλλά θα σας παρακαλέσω να μη δίνετε τέτοιους είδους πληροφορίες, δεν επιθυμώ να στιγματίζομαι άνευ συναινέσεως.  
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: RE: Κατηγορίες σκλάβας????

    Όχι μόνο, εξ όσων εγώ γνωρίζω.
    sis είναι κάθε αδελφή σκλάβα, δεν είναι ανάγκη να ανήκουν στον ίδιο Αφέντη.
     
  11. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Δεν μου έχει συμβεί, αλλά αναρωτιέμαι πως θα αντιδρούσε μια σκλάβα που θέλει να πάρει πίσω την συναίνεση, που έχει δόσει στον Αφέντη της να ασκεί πάνω της εξουσία. Πιστεύεις πως θα το έκανε υστερικά και βίαια ( σαν ξέσπασμα καταπιεσμένων συναισθημάτων ), ή απλά θα ξυπνούσες ένα πρωί και δεν θα ήταν πλέον εκεί (σιωπηλή εξαφάνηση) ?????
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Κατηγορίες σκλάβας????

    Του το ζητά.
    Αν μιλάμε για σκλάβες.