Καφέ-meeting στην Αθήνα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Συναντήσεις Μελών' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 18 Ιανουαρίου 2006.

1. john_slave96

john_slave96 New Member

Αυτό το thread ας είναι η συνέχεια του άλλου για τα "bdsm καφέ". Εκφράσθηκε τότε η σκέψη, από εμένα και από άλλους, να κάνουμε τακτικές συναντήσεις στην Αθήνα. Ίσως ζηλέψαμε λίγο με τους Θεσσαλονικείς που ήδη το έχουν ξεκινήσει. Μέχρι τώρα (απ'τους Θεσσαλονικείς) έχω καταλάβει ότι δεν είναι απαραίτητο να ξεκινήσουμε με ένα μεγάλο πλήθος. Τρώγοντας έρχεται η όρεξη...

Ρίχνω λοιπόν την ιδέα να μαζευτούμε σε ένα καφέ με μουσική, αλλά όχι πολύ δυνατά, για να μπορέσουμε να μιλάμε όλοι και να γνωριστούμε. Αν αυτό το καφέ μας "πάει" τότε μπορεί να το κάνουμε στέκι και να ανανεώνουμε το ραντεβού μας μια ταχτική μέρα (π.χ. το τελευταίο Σάββατο κάθε μήνα).

Περιμένω τις προτάσεις Σ(σ)ας και, σαν αρχή ας προτείνω το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου στο Στάβλο, στο Θησείο. Περιμένω τις προτάσεις Σ(σ)ας με πολύ αγωνία ελπίζοντας ότι θα καταλήξουμε σε μια ημερομηνία και σε ένα χώρο.

2. Astarty

Astarty New Member

Πολύ καλή ιδέα John! Στο χαλαρό περιβάλλον ενός καφέ είναι πιο εύκολο να μιλήσεις και να γνωριστείς με τους υπολοίπους.
    Φοβάμαι όμως πως αν συγκεντρωθούμε 50+ άτομα είναι πολύ δύσκολο ακόμα και σε cafe να γίνει κάτι τέτοιο.
    Ο αριθμός μας περιορίζει δυστυχώς.

Αστάρτη

3. James_Bondage

James_Bondage Member

εγώ ειμαι μεσα...
    Astarty : μακαρι να μαζευτούμε 50 ατομα... Ας μαζευτούμε 50 και παμε underworld στην τελική...

4. Deviser

Deviser Guest

Deviser: Καλησπέρα και απο μενα! Ειμαι καινούργιος στο site και -αν και ππελαγώνω λιγάκι με τη χρηση του site- νομίζω πως έχετε αρχίσει και φτιάχνετε μια πολύ ενδιαφέρουσα και ζεστή συντροφιά. Κανονίζετε συνάντηση,ε; Έχω αρκετές ερωτήσεις γύρω απο το site και τις σχέσεις των μελών που θα Ηθελα να μου απαντηθούν. Ε, κι αν δε χωράμε σε cafe, κάποια λύση θα βρεθεί. Ίσως να ¨τη βγάλουμε¨ σε κάποιο παρκάκι με κονιάκ και σταφίδες... Να 'στε όλοι καλά! Σας στέλνω τον πιο ζεστο χαιρετισμό μου!!!!!

CHEERS...

5. john_slave96

john_slave96 New Member

Χάρηκα για την ανταπόκριση. Θα το ψάξω για άλλο καφέ με πιο χαλαρή μουσική, αλλά όχι μουντό περιβάλλον, να μπορούμε να περάσουμε καλά. Αστάρτυ δεν νομίζω να μαζευτούμε 50+ άτομα. Να δούμε και την ανταπόκριση καιτα λέμε κατά την πορεία αυτή την εβδομάδα ή μεσοβδόμαδα. Επίσης να ζητήσουμε την βοήθεια του Καωνσταντίνου για την επιτυχία της συγκέντρωσης.

6. τασος0

τασος0 Member

καλη η ιδεα...ομως ηδη στην θεσσαλονικη κανονιστικε να γινετε καθε τελευταια κυριακη του μηνα
    αν και στην αθηνα γινετε καθε τελευταιο σαββατο ..πως θα μπορει καποιος να ελθει και στις δυο συναντησεις?δεν ειναι λιγο δυσκολο? μηπως υπαρχει ανταγωνισμος μεταξυ αθηνας κ θεσσαλονικης?θα πρεπει υποχρεωτικα να διαλεξω σε ποια απο τις δυο συναντησεις θα παω...οπως εγινε με την προηγουμενη φορα που την ιδια μερα ειχε συναντηση και στην αθηνα κ στη θεσσαλονικη..ηθελα να ελθω στην αθηνα αλλα πηγα στη θεσσαλονικη

7. DocHeart

DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

Μακάρι να το κανονίσουμε. Εκτός από το γεγονός οτι μοιράζομαι μαζί σας τις αναζητήσεις μου, μου δίνετε και την εντύπωση αξιόλογων ανθρώπων και πολύ θα ήθελα να σας γνωρίσω από κοντά.

8. Astarty

Astarty New Member

RE: RE: Καφέ-meeting στην Αθήνα

Μαζευτείτε και πάτε παίδες Underworld. Λυπάμαι αλλά δεν θα σας συνοδεύσω. Δεν αντέχω την μουσική του. Αν πάμε σε ένα ρεμπετάδικο τότε αλλάζει:)

Αστάρτη

9. eros_hermes

eros_hermes Member

Καλή η ιδέα των τακτών συναντήσεων μόνο που θα πρέπει να είναι συγκεκριμένες και να μην αλλάζουν(π.χ. πρώτη η τελευταία Κυριακή).
    Κατ' αυτό το τρόπο κάποιος που θέλει μπορεί να προγραμματίσει να παρευρεθεί και αν για οποιοδήποτε λόγο χάσει μία συνάντηση θα παρευρεθεί στην επόμενη.
    Ας γίνει το πρώτο στο Σταύλο και αν μαζευτούν τόσα άτομα (ΜΑΚΑΡΙ) που να μην χωράμε αναζητούμε κάποιο άλλο μέρος.

10. James_Bondage

James_Bondage Member

RE: RE: RE: Καφέ-meeting στην Αθήνα

Underworld που λέει ο λόγος Αστάρτη.

11. commcosmos

commcosmos New Member

Άσχετο. Μια που το έφερε η κουβέντα στο Underworld, μήπως είδε κανείς τι event έχει στις 28 Ιανουαρίου? Λέει Torture garden (the famous London fetish club)! Δεν ξέρω τι είναι αυτό ακριβώς αλλά έχει είσοδο 20 ευρώ χωρίς ποτό. Που να τα βρώ?...

12. Astarty

Astarty New Member

RE: RE: RE: RE: Καφέ-meeting στην Αθήνα

Που λέει ο λόγος James_Bondage πάμε Dark Side.

Αστάρτη