Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κηνύγι ανεμόμυλων?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος potty65, στις 12 Οκτωβρίου 2005.

  1. potty65

    potty65 Regular Member

    Θα ήθελα να υποβάλω ένα ερώτημα, αν και δεν είμαι σίγουρος αν θα λάβω καμία απάντηση. Υπάρχει κανένας από εδώ που να έχει πραγματοποιήσει γνωριμία μέσω αυτού του forum? Δηλαδή υπάρχουν "αφέντες" που βρήκαν τις ¨σκλάβες¨" τους, "σκλάβοι" που βρήκαν τις "αφέντρες" τους, ταίριαξε κανένας με καμία, ή όσοι ψάχνουν και ψάχνονται πρέπει να απελπιστούν και να καταθέσουν τα όπλα? Μήπως όλα αυτά δεν είναι παρά ένα κηνύγι ανεμόμυλων, ουτοπικό σαν ιδέα από μόνο του? Και όσοι τελικά την έκαναν την γνωριμία, βρήκαν αυτό που ήθελαν ή έπαθαν ψυχρολουσία? Αλλά και για τους υπολοίπους που δεν ψάχνονται, τι άραγε μας κάνει και είμαστε εδώ? Μήπως θέλουμε να διώξουμε την μοναξιά που μας επιβάλλει η "ιδιαιτερότητα" μας?
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Δύο σχέσεις μου ήταν μέσα από site. Όχι από αυτό το forum.
    Υπέροχοι άνθρωποι και οι δύο. Αισθάνομαι τυχερή που τους γνώρισα.

    Αστάρτη
     
  3. potty65

    potty65 Regular Member

    Είναι ο περίφημος πλέον "Πασάς", Αστάρτη?
     
  4. ioanna

    ioanna Regular Member

    Εγώ τον γνώρισα μέσα σε άλλο forum είναι ότι καλύτερο έχω ζήσει αλλά όταν χάσεις κάτι καταλαβαίνεις πόσο πολύτιμο ήταν
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Για να ειμαι ειλικρινης αντάλλαξα με καποια μελη μερικα private messages αλλα μεχρι εκει...Εμενα το site μου αρεσει να σου πω την αλήθεια..στο κατω-κατω ας μην γινει τίποτα....
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Μιλούσα για δύο του παρελθόντος.
    Αλλά και ο Πασάς είναι μια γνωριμία που προέκυψε μέσα από το irc.
     
  7. potty65

    potty65 Regular Member

    "Είσαι με ένα απο τους δύο μαζί Astarty;"

    Η και με τους δύο?

    Maley, κι εμένα μ' αρέσει, αν και για να σου πω την αλήθεια, δεν ξέρω πως θα ήταν αν γνωριζόμασταν όλοι μαζί, αυτοί που ξέρουμε τώρα με τα nicknames του. Δεν ξέρω πως θα αισθανόμουν αν έβλεπα μπροστά μου, ζωντανό τον Maley, την lorelai, την Αστάρτη, την Ιωάννα. Τους συμπαθώ όλους και τους βλέπω από τα γραπτά τους, ίσως αυτό να μου αρκεί τελικά, και ίσως αυτός είναι και ο λόγος που μου αρέσει το site, ότι ήρθα σε επαφή με συμπαθητικούς ανθρώπους που έχουν κάτι να σου πουν.
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Αν έχεις προσδοκίες για κάτι ίσως απογοητευτείς.
    Μπορεί φυσικά να είναι πολύ καλύτερο και από αυτό που περίμενες.

    We must take the risk.
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    αλλαζω εγω θεμα  
    Τη Κυρια μου Τη γνωρισα στο mirc αλλα απλα Τη γνωρισα εκει τα πιο πολλα εγιναν αφου συναντηθηκαμε...
    απο site οχι δεν εχω γνωρισει ουτε για καφε..
    θα προτιμουσα το forum να εχει περισσοτερο το χαρακτηρα ενημερωσης και συζητησης οχι σαν ενας δικτυακος τοπος συνηκεσιων (μαλλον ακουγομαι σκληρος ..), αν τυγχανει καποιοι απο τους συνομιλητες και τα βρουνε περεταιρω οπως εγω με Τη Κυρια μου με το καλο να συμβαινουν γιατι εξω απο το net ειναι δυσολες τετοιες γνωριμιες  
    αυτα
     
  10. illusion

    illusion Regular Member

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?


    astarty σίγουρα we must take the risk αλλά δε νομίζω ότι γίνεται αυτό χωρίς προσδοκίες και σαν επακόλουθο χωρίς απογοητεύσεις τις περισσότερες φορές.
    Αν δεν είχαμε προσδοκίες δε θα υπήρχε και λόγος να γνωρίσουμε το συγκεκριμένο άτομο.

    illusion
     
  11. potty65

    potty65 Regular Member

    Μα αυτό το risk είναι που κάνει την ζωή worth living. Να αναζητάμε, να απογοητεύομαστε, να τρώμε τα μούτρα μας, αλλά και να αισθανόμαστε το αίμα να κυλάει στις φλέβες μας. Σε αυτή την ζωή κοιμόμαστε όπως στρώνουμε, αν θέλουμε να είμαστε σίγουροι και ασφαλείς, μένουμε σπίτια μας, φοράμε μία πανοπλία και υπομένουμε την μούχλα της ασφάλειας μας.

    Το ρίσκο το παίρνεις όχι γιατί προσπαθείς να πετύχεις κάτι, αλλά για να έχεις την χαρά την διακινδύνευσης, να βιώσεις συναισθήματα, να ενεργοποιήσεις τις αισθήσεις σου. Για να κάνω σύνδεση και με ένα άλλο thread, δυστυχώς ή ευτυχώς άλλη ζωή δεν υπάρχει. Ο,τι φάμε και ότι πιούμε, εδώ είναι και δεν θα είναι για πολύ, για κανέναν μας....
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Ο βασικός λόγος για να συναντηθείς με κάποιον που μιλήσεις μέσα από κάποιο forum ή από το irc είναι για να τον γνωρίσεις και όχι για να μεταφέρεις στο πρόσωπο αυτό όνειρα και προσδοκίες δικές σου.
    Παίρνουμε τα πράγματα ως έχουν και όχι όπως θα θέλαμε να είναι.

    Αν έχεις προσδοκίες και τελικά με την πρώτη συνάντηση απογοητευτείς είναι πολύ δύσκολο να πηδήσεις αυτό το εμπόδιο και να δεις καθαρά τι έχει να σου προσφέρει. Και φυσικά μπορεί να χάσεις μία πολύ καλή επαφή.

    illusion, είναι δύσκολο να μην έχουμε προσδοκίες αλλά όχι ακατόρθωτο.

    Αστάρτη