Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κηνύγι ανεμόμυλων?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος potty65, στις 12 Οκτωβρίου 2005.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    "Δεν πιστεύω τίποτε, δεν ελπίζω τίποτε, είμαι ελεύθερος" astarty ;
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Συμφωνώ με την Αστάρτη . Συναντίεσαι με κάποιον απλά για να τον γνωρίσεις και πιθανόν να ανταλλάξεις απόψεις . Δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω και κάποιος εδώ μέσα που θα πίστευε ότι με μια απλή ανταλλαγή απόψεων από εδώ ή μια συνομιλία από ένα chat , έχει σίγουρα γνωρίσει το πλάσμα των ονείρων του . Χρειάζονται και οι υπόλοιπες αισθήσεις , να μιλήσουν.
     
  3. illusion

    illusion Regular Member

    Αν δεν προσδοκάς κάτι, δεν περιμένεις κάτι και σου είναι αδιάφορη ή έκβαση των πραγμάτων γιατί να θέλεις να τον/την γνωρίσεις και από κοντά;;;

    Καταλαβαίνω το σκεπτικό ότι αν δε πάρεις αυτό που περιμένεις θα απογοητευτείς αλλά δε μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του να μην έχεις καμία προσδοκία.

    illusion
     
  4. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Στα forum και στα chat προσποιούμαστε πολλοί σε μεγάλο βαθμό για κάτι που δεν είμαστε υπάρχει κανείς να πει ότι Α/αυτός/η που γνώρισε στο chat ή σε forum ήταν όπως τον γνώρισε και στην πραγματικότητα;
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όσο μπορείς

    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
    μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
    μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

    Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
    γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς την,
    στων σχέσεων και των συναναστροφών
    την καθημερινήν ανοησία,
    ως που να γίνει σα μιά ξένη φορτική.

    Κωνσταντίνος Π. Καβάφης
     
  6. illusion

    illusion Regular Member

    Σίγουρα χρειάζονται πολύ περισσότερα από μια ανταλλαγή απόψεων αλλά η ανταλλαγή απόψεων έχει ήδη προηγηθεί και μέσα από το internet. Θα ξεκινούσε κάποιος να γνωρίσει ένα άτομο και από κοντά αν δεν υπήρχε κάτι κοινό στη ανταλλαγή απόψεων ή έστω στο τρόπο σκέψης ή και γω δε ξέρω τι…πολλές φορές υπάρχει κάτι που μας ελκύει σε κάποιον, ο τρόπος που γράφει, ο τρόπος που εκφράζεται, ο τρόπος που αντιλαμβάνεται εμάς μέσα από αυτά που λέμε….κάτι…

    Για ποιο λόγο να θέλει να γνωρίσει αυτό το άτομο;

    illusion
     
  7. potty65

    potty65 Regular Member

    Η Illusion έχει δίκιο. Πρέπει να είμαστε φιλόδοξοι, να κρατάμε μεγάλα καλάθια και καθορίζουμε την ζωή μας με βάση τα δικά μας θέλω, όχι αυτά που έρχονται κατά τύχην. Με άλλα λόγια πρέπει να είμαστε ρυθμιστές και όχι παθητικοί δέκτες ικανοποιούμενοι από ξεροκόμματα. Αστάρτη όλοι έχουν προσδοκίες, ιδίως εσύ, μην αυταπατάσαι.
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν διαφωνώ ότι από εδώ θα μπορούσε να γίνουν κάποια πρώτα βήματα , αλλά υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα . Δεν βρίσκεται κάποιος με κάποιον , αφού πρώτα γνωριστεί από εδώ , στηρίζοντας με σθένος τις προσδοκίες του . Μπορεί κάποιον να τον ελκύει ο τρόπος έκφρασης κάποιας , άλλα όταν βρεθούν να τον απωθήσει η άμεση συμπεριφορά ή ακόμα και η εικόνα της .
     
  9. illusion

    illusion Regular Member

    Αν και υπάρχουν πολλοί που προσποιούνται….εμένα προσωπικά δε με έχει απογοητεύσει αυτό…(αυτοί που προσποιούνται και τελικά παρουσιάζονται να μην είναι αυτό που λένε ότι είναι απλά λυπάμαι που σπατάλησα το χρόνο μου μαζί τους και τελειώνει εκεί…δεν απογοητεύομαι).
    Με τα λιγοστά άτομα που τελικά έχω βρεθεί από κοντά μετά από συζήτηση ή ανταλλαγή απόψεων μέσα από το internet έχω απογοητευτεί από τις περιπτώσεις που θεωρούσα ότι υπήρχαν κοινά με αυτόν τον άνθρωπο αλλά τελικά δεν έγινε κάτι γιατί δεν υπήρχε μεταξύ μας η ανάλογη χημεία. Και αυτό δυστυχώς δε μπορείς να το αποφύγεις. Γιατί κακά τα ψέματα όσα κοινά και να μπορούμε να μοιραστούμε μέσα από τα chat και τα forum όταν ερχόμαστε face to face και η μικρότερη λεπτομέρεια παίζει ρόλο, από το άρωμα του άλλου, τον τρόπο που μας κοιτάζει στα μάτια, τον τρόπο που θα μας αγγίξει....όλα αυτά.....δε πρέπει να υπάρχει και η ανάλογη φυσική έλξη;;; αναρωτιέμαι....


    illusion
     
  10. potty65

    potty65 Regular Member

    ΜasterJp ωραίο το ποίημα και εύστοχη η καταχώρηση. Το προσυπογράφω απολύτως
     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Μιλήσε κανείς για ξεροκόμματα; Προσδοκίες έχω αφού γνωρίσω τον άλλον και ταιριάζει στα θέλω μου, όχι πριν τον γνωρίσω. Στην γνωριμία πρέπει να πηγαίνουμε άγραφοι για να μπορέσει να γράψει καθαρά ο άλλος πάνω μας χωρίς παράσιτα.

    Αστάρτη
     
  12. illusion

    illusion Regular Member

    ??????
    astarty μπορείς να το εξηγήσεις λιγάκι αυτό γιατί λυπάμαι αλλά δε το καταλαβαίνω.

    illusion