Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κηνύγι ανεμόμυλων?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος potty65, στις 12 Οκτωβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Είναι κυνήγι ανεμομύλων 
    Μόνο που αν κάνεις ένα "φου" θα γκρεμιστούν.
    Η πραγματική ζωή είναι εκεί έξω.

    Εκεί θα πρέπει πραγματικά να κυνηγήσουμε. Να παλέψουμε. Να δοκιμαστούμε.
    Και εκεί πραγματικά θα πρέπει πχ. να μου κάνει την πρόταση o potty65 να γίνει Πασάς μου. Εκεί θα πρέπει να δεχθώ να ερωτοτροπήσω με την ioanna για να με δει ο Πασάς μου.
    Εδώ απλώς λέμε λόγια...

    Αστάρτη
     
  2. potty65

    potty65 Regular Member

    Αστάρτη παραγνωρίζεις ότι όλα ξεκινάνε από το μυαλό, και εξαρτώνται από το μυαλό. Το σώμα είναι πάντα το μέσο και πολλές φορές όχι και επαρκές. Επειδή έχω ένα στοίχημα να κερδίσω, περιμένω να μου βγάλεις τα εσώσυχα σου και εις αντάλλαγμα θα σου πω γιατί δεν θα σε βαρεθώ ποτέ....
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Κύριε αυτό το συγκεκριμένο ποιήμα, μαζί με το If του Kipling είναι πάντα στο κομοδίνο μου!

    Είναι πραγματικά Υπέροχο, Σας ευχαριστώ Μαστερ.  
     
  4. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Δίκοπο μαχαίρι δύσκολα θα σου πω τη γνώμη μου στη δική μου περίπτωση όταν εξομολογήθηκα με κοίταξε περιφρονητικά και αυτή είναι η τελευταία εικόνα που έχω από Εκείνον δεν το μετάνιωσα όμως που τα είπα
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    ioanna: όσο και αν ένα υποτακτικό άτομο έχει την τάση ν'αυτομαστιγώνεται είναι προτιμότερο και ασφαλέστερο να βρει κάποιον άλλο ν' αναλλάβει αυτή την διαδικασία.
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Μπράβο MasterJp! Συμφωνώ με την συμβουλή σας.

    Αστάρτη
     
  7. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Και εσύ Βρούτε;            
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Λυπάμαι potty65, αλλά αυτοί ακριβώς είναι οι λόγοι που υπάρχουν τόσες δυστυχισμένες υποτακτικές που αναρωτιούνται γιατι δεν εκτιμάει πλέον την υποταγή τους εκείνος που μέχρι χθες την εκτιμούσε. Αυτό εγώ δεν το αποκαλλώ D/s αλλά εκμετάλευση.
     
  9. potty65

    potty65 Regular Member

    MasterJp έχεις άδικο για τον απλούστατο λόγο ότι οι ενδιαφέρουσε υποτακτικές όπως η lorelai, η αστάρτη και η ιωάννα, πάντα θα διατηρούν ένα κομμάτι του εαυτού τους απροσπέλαστο από τον κατακτητή, ένα στοιχείο ατίθασο, μία φλόγα που δεν θα σβήνει όσο και να προσπαθούμε. Αυτές λοιπόν τις υποτακτικές, κανένας κυρίαρχος δεν μπορεί να τις βαρεθεί, πόσο μάλλον εγώ. Οσο για τις υπόλοιπες, απλά δεν ασχολούμαι μαζί τους, δεν μου κάνουν κλικ.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Για άλλη μια φορά απόλυτος potty65, και για άλλη μια φορά προσβλητικός στις γενικευσεις σου (οι ενδιαφέρουσες υποτακτικές, κανένας κυρίαρχος κλπ).

    Αν η στάση των παντρεμένων που ανέφερε η ioanna στο αντίστοιχο thread, αποτελεί κίνδυνο για τις υποτακτικές, γιατί η στάση

    διαφέρει σε κάτι; και στις δύο ο τηρών την στάση ενδιαφέρεται απλά να περάσει καλά. Η απόδειξη πως "μπορεί", που εμπεριέχει και την εκδικητικότητα που ανέφερε ο DreamMaster στο αντίστοιχο thread.
     
  11. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Σε ορισμένες vanilla σχέσεις το παιχνίδι συχνά τελειώνει με την υποταγή της γυναίκας. Γι αυτό και η υποταγή της γυναίκας σχεδόν ποτέ δεν ομολογείται, και δεν βιώνεται και εσύ potty65 και ο καθένας στη θέση σου, την απολαμβάνεις για μία μόνο στιγμή, τη στιγμή που τη διαπιστώνεις.

    Στο Maledom/femsub D/s η υποταγή της γυναίκας είναι μόνο η αρχή. Και την απολαμβάνουν πάρα πολύ και οι Δ/δύο. Καθώς και την κυριαρχία.

    Η πλαστική κούκλα δεν έχει μεγάλη σχέση με την υποτακτική γυναίκα, αν υποτεθεί ότι χρειάζεται να σχολιαστεί κάτι τέτοιο   Αν μη τι άλλο, ο Κυρίαρχος επιθυμεί να βλέπει, να γνωρίζει και να απολαμβάνει αυτό που αισθάνεται η υποτακτική Του ή η σκλάβα Του. Είναι κι αυτός ένας από τους λόγους που η υποταγή στο D/s είναι μόνο η αρχή.
     
  12. potty65

    potty65 Regular Member

    MasterJp δεν είμαι προσβλητικός, αλλά επιλεκτικός. Προς τι η παρεξήγηση, επειδή λέω τα πράγματα με τ' όνομα τους, επειδή δεν τα 'φτιασιδώνω" και δεν γίνομαι αρεστός? Πρέπει να σου πω για να κάνω σύνδεση και με το άλλο thread ότι όταν παντρεμένος ων έμπλεξα σ' ένα αδιέξοδο πάθος, είχα τα αρ....α και χώρισα, σκορπώντας παντού δυστυχία και ιδίως στο παιδί μου. Θες να σου πω ότι είμαι περήφανος γιατί ακολούθησα την φωνή της καρδιάς μου? Οχι καθόλου, γιατί την πλήρωσαν κάποιοι που δεν χρωστούσαν τίποτα, και αυτό δεν το συγχωρώ στον εαυτό μου. Θες να σου πω ότι μετάνοιωσα? Ούτε αυτό στο λέω, πάλι το ίδιο θα έκανα, γιατί θεωρώ ότι το σωστό είναι να μην κοροϊδεύεις κανένα, μόνο τότε αξίζει να είσαι μαζί του. Αυτό σε όλες τις σχέσεις και σε όλα τα επίπεδα. Εγώ λοιπόν MasterJp δεν κοροϊδεύω κανένα και αυτή είναι η αρχή μου, μπορεί να γίνομαι δυσσάρεστος, κυνικός και απόλυτος, αλλά δεν θα υποκριθώ, ούτε θα εκμεταλλευτώ τα αισθήματα κανενός. Δεν θα διαλέξω οποιαδήποτε γυναίκα μου κάτσει, θα διαλέξω την γυναίκα που με ιντριγκάρει. Και πάλι αυτή θα πρέπει να ξέρει ότι δεν έχουμε κανένα συμβόλαιο "ζωής", ότι τα πράγματα μπορεί κάποτε να χαλάσουν. Μ' ενδιαφέρει να λέω την αλήθεια και μόνο την αλήθεια, αντιθέτως δεν μ' ενδιαφέρουν καθόλου αυτές που δεν μπορούν να την αντιμετωπίσουν.