Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κηνύγι ανεμόμυλων?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος potty65, στις 12 Οκτωβρίου 2005.

  1. potty65

    potty65 Regular Member

    Σας ευχαριστώ όλους, ειλικρινά και σας εύχομαι καλό Σαββατοκύριακο. Στο φινάλε χαίρομαι που υπάρχουν θέματα να συζητάμε, έστω κι αν οξύνονται τα πνεύματα καμιά φορά.
     
  2. potty65

    potty65 Regular Member

    al nair, θέλω να μου εξηγήσεις, μην νομίζεις ότι όλα αυτά που λέω, δεν τα ρωτάω κι εγώ ο ίδιος στον εαυτό μου. Επί όλων αυτών των πραγμάτων θα το εκτιμούσα πραγματικά αν έγραφες πως αισθάνεσαι, πως λειτουργεί ο ψυχισμός σου. Και αυτή την φορά δεν θα γίνω "τιμητής".
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Καλό Σαββατοκύριακο καλέ μου Potty. Φόρτωσε μπαταρίες για να αντιμετωπίσεις τους κυρίους MasterJp & DreamMaster.
    Θα χρειαστείς όλη σου την μαεστρία γιατί και οι δυο τους είναι αξιόλογοι και με καλή χρήση του γραπτού λόγου. 2 vs 1.
    Θα είμαι κερκίδα θα παρακολουθώ;-)

    Αστάρτη
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Potty65, όπου σε βλέπω να μιλάς απαξιωτικά για τις σκλάβες θα σε κυνηγάω.  

    1) Μόνο ο Κύριός τους το δικαιούται και ξέρεις γιατί? Γιατί τις αγαπάει, τις φροντίζει και τις εκτιμάει. Γιατί αυτές είναι οι αληθινές γυναίκες που τιμούν το φύλο τους, που ξέρουν ν’ αγαπούν και να δίνονται χωρίς όρους και όρια. Δε μπορώ να φανταστώ πιο φυσική και βαθιά σχέση αρσενικού – θηλυκού απ΄ αυτήν που περιγράφεις.

    2) Λοιπόν η κυρία, μια πραγματική σκύλα, αφού τσάκισε κόκαλα στη δουλεία της, τα έψαλε στον άντρα της και κατηγόρησε το γιο της για ανικανότητα μέχρι που το παιδί έβαλε τα κλάματα, μπούχτισε. Με πήρε τηλ και ήρθε. Την έδεσα, την έδειρα, …. μέχρι που βαρεθήκαμε. Αφού έφυγε σκέφτηκα, τη σκύλα…, οικτρό άτομο. Αλλά μετά θυμήθηκα αυτό που είχε γράψει ο potty65. Η ανάγκη για πόνο, υποταγή και εξευτελισμό στα στενά πλαίσια του ερωτικού παιχνιδιού είναι ΟΚ. Η κυρία είναι ΟΚ. Η γυναικα μου και σκλαβα μου είναι οικτρή που με λατρεύει 20 χρόνια τώρα.
     
  5. potty65

    potty65 Regular Member

    KyrieG μην νομίζεις ότι θα σε αφήσω αναπάντητο, αλλά όχι τώρα δυστυχώς. Εγώ πάντως μία αγαπάω και είτε είναι σκλάβα, είτε αφέντρα, είτε βανίλα, αυτή θέλω και μόνο αυτή. (Αστάρτη μπορεί να μιλάω για σένα, που ξέρεις?)
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Μήπως χτίζεται ένα τείχος ανάμεσα "σκλάβας" & "vanilla" γυναίκας;
    Το αληθινό είναι μόνο αυτό που πιστεύετε εσείς; Δηλαδή οι άλλες που δεν έχουν την ανάγκη της υποταγής δεν μπορούν να αγαπήσουν;
    Μήπως η τονισμένη -από μένα- πρόταση χρειάζεται μία προσθήκη...πχ. Κατά την γνώμη μου..ίσως...

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Έναρξη 1ου θέματος εκ των τριών διατυπωμένων από τον κύριο DreamMaster.
     
  7. alnair

    alnair Regular Member

    RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    potty μου είναι πολύ δύσκολο να περιγράψω ολόκληρο τον ψυχισμό μου, αισθάνομαι πολύ άβολα και δεν νομίζω να είμαι και ικανή για κάτι τέτοιο. Εντούτοις, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις ξανά τα threads, με φρέσκα μάτια, όπου αναλύονται διάφορες τεχνικές και θεωρητικές διαστάσεις του BDSM. Εκεί πιστεύω ότι θα βρεις διάφορες απόψεις (συμπεριλαμβανομένων ίσως και κάποιων δικών μου) από submissives και slaves σχετικά με το πώς τα βιώνουν όλα αυτά. Και βέβαια μπορείς να ρωτήσεις για τα πράγματα που αδυνατείς να κατανοήσεις  
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: RE: Κηνύγι ανεμόμυλων?

    Δίκιο έχεις Αστάρτη χρειάζεται μια προσθήκη.
    "Γιατί αυτές (οι σκλαβες) είναι οι πιο αληθινές γυναίκες που τιμούν το φύλο τους, που ξέρουν ν' αγαπούν....."

    Για μένα Αστάρτη, απ’ όλες τις γυναίκες με την (ιατρική-ανατομική έννοια του όρου) αιθάνομαι σα θηλυκές, αυτές που έχουν την ικανότητα να δίνονται, να μπαίνουν βαθειά σε σχέσεις, να αγαπούν τα παιδιά τους και να απολαμβάνουν και να επιζητούν μια δυνατή, δίκαιη και προστατευτική παρουσία ενός άνδρα, όχι γιατι δεν τα καταφέρνουν μόνες τους, αλλά γιατί ετσι νιώθουν ευτυχισμένες. Βανίλια, ξεβανίλια, αυτές τις γυναίκες εκτιμώ και δε θ’ άγγιζα ποτέ καμιά απ’ τις άλλες. Και πιο ψηλά στην εκτίμησή μου, είναι αυτές που τη θηλυκή τους υπόσταση την βιώνουν στον υπέρτατο βαθμό, οι σκλάβες. Τόσο απλά.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όντως KyriosG, τόσο απλά!