Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κινηματογράφος και BDSM..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Ορίων, στις 10 Ιανουαρίου 2017.

  1. μαπα καρπουζι
     
  2. Nepheli

    Nepheli New Member

    ένα έχω να πω. είχε βγει ταινία gwendoline... wow.
    Βάζω μέσα το Venus in Furs από τον Jess franco.
    http://www.imdb.com/title/tt0064789/
    Δεν θεωρώ ούτε το clockwork orange, ούτε το Videodrome, ούτε το 91/2 εβδομάδες βιδιεσεμικές ή κινκοθεματικές ταινίες. Το handmaiden δεν ξέρω αν θα το έβαζα λόγω τις κριτικής πάνω σε αυτές τις πρακτικές που περιέχει. Δηλαδή όσο το έβλεπα ενώ μου άρεσαν πάρα πολύ κάποιες σκηνές, μέσα στο κόντεξτ του δεν θα μπορούσα να πω πως θα το έβλεπα με μάτια προς αυτή τη θεματολογία.
     
  3. Nepheli

    Nepheli New Member

    πολύ ωραία λίστα πάντως, απέκτησα πολύ πράμα να δω. γιαμι.
    για δες που η γουικι μετραει μερικές φορες
     
  4. axis142

    axis142 unforgiven

    περισσοτερο εξερευνα μια διαστροφη. η ομπρελλα του bdsm νομίζω είναι αρκετά μεγαλη για να ενταχθει εκεί.
    για την ιστορία, το ίδιο βιβλιο που εγινε ταινια, ενεπνευσε και αυτο το τραγουδι, στις απαρχές της βρετανικής ελεκτρονικα
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Συμφωνώ στο ότι η ομπρέλα του bdsm είναι μεγάλη αλλά έχει έναν κάπως σαφή προσδιορισμό ως προς το τι θα περίμενε να βρει κάποιος όταν θα βρεθεί κάτω από αυτή.
    Διαφωνώ στο ότι επειδή και το bdsm και μύρια άλλα είναι εναλλακτικός ερωτισμός (πρώην διαστροφές), τα μύρια άλλα είναι και bdsm ή το bdsm είναι και μύρια άλλα.
     
  6. axis142

    axis142 unforgiven

    κατανοητό και δεκτό. υποθετω ότι είναι απλά θέμα διαφορετικής οπτικής και ορισμού. προσωπικά δεν είμαι πολύ καλός στο να βάζω γραμμές σε όσα συνθέτουν τον έρωτα στην ζωή μου, οπότε ας μη λάβουν υπόψη τους την απάντηση μου οι πιουρίστες του χωρου. ευχαριστώ, α.
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Και πολύ καλά κάνεις, αν θέλεις την γνώμη μου σε αυτό, ούτε ο έρωτας ούτε οι εκφράσεις του πρέπει να περιορίζονται σε γραμμές όμως το bdsm αφορά ερωτισμό, όχι έρωτα ή μόνο έρωτα.
    Και στον bdsm ερωτισμό αυτό που δίνει την ουσία είναι οι γραμμές. Οι γραμμές που κάποιοι ψάχνουν να βρουν και οι γραμμές που κάποιοι ψάχνουν να επιβάλουν, είτε πρόκειται για δέσιμο με σχοινί είτε πρόκειται για ασυμμετρία, γ.
     
  8. Irresistible

    Irresistible New Member

    Τις περισσότερες δεν μπορώ να τις βρω σε κανένα torrentάδικο...
    Εσείς από πού κατεβάζετε;
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Κατ΄αρχήν Βάλε popcorn.  
    Στο άλλο το νήμα το Movie Challenge έχει και λινκ. 
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    google kodi
     
  11. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Τα HOSTEL τα θεωρείτε BDSM;
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σαν Ταινία τρόμου, ναι θα μπορούσε.