Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κινηματογράφος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 28 Φεβρουαρίου 2006.

Tags:
  1. gaby

    gaby Guest

    Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Λιμπερτίνος με τον Τζώννυ Ντεπ

    Σκοτεινό Χωριό, του Ναιτ Σιάμαλαν

    V for Vendetta

    και την άλλη εβδομάδα θα πάω να δω το "ο διάβολος φορούσε Πράντα"
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    σ'ευχαριστώ tender lilly, το V for Vendetta το έχω δεί, το Σκοτεινό Χωριό δε μ'αρεσει γιατί είναι thriller, το άλλο δεν το ξέρω, οπότε θα το δώ.... περιμένω κριτική για το "Ο Διάβολος Φορούσε Prada"  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Ήταν ένα έργο για έναν άντρα και μία γυναίκα που γνωρίστηκαν από αγγελία για ερωτικές γνωριμίες και πήγαιναν μία ή δύο φορές την εβδομάδα σ ένα ξενοδοχείο για να κάνουν κάτι συγκεκριμένο, αυτό που αφορούσε η αγγελία.

    Αγαπήθηκαν πολύ, αλλά δεν μπόρεσαν να προχωρήσουν τη σχέση επειδή φοβήθηκαν ότι δεν θα άντεχαν το να μην τους θέλει ό άλλος τόσο όσο οι ίδιοι αυτόν.

    Από σεβασμό για την προσωπική τους ιστορία και από την αγάπη που είχε ο ένας για τον άλλον, αρνήθηκαν ν αποκαλύψουν τί ήταν αυτό που έκαναν μαζί κάθε φορά.

    Με συγκίνησε η βαθιά ανθρωπιά που είχε αυτό το έργο.
     
  4. Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    προς tender lilly και Master_Spiller
    διαβάστε το κόμικ του Alan Moore V for Vendetta

    To Σκοτεινό χωριό δεν έλεγε και πολλά

    το τελευταίο θρίλερ που είδα και θεωρώ καλό είναι Η ΚΑΘΟΔΟΣ (Descent-2006) του δημιοργού του Dog Soldiers (2001)
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Το Libertine με τον Johhny Depp που ανεφερε η tender_lilly ειναι οντως πολυ καλη ταινια 
    Βεβαια για παριεργα γουστα αλλα αδιαμφισβητητα περναει πολλα μηνυματα 
    Οπως επισης και το V for Vendeta, τελειοοοοοοοοοοοοο και ο τυπος με τη μασκα ακρως ενδιαφερον και καθαρος επαναστατης !
    Τωρα για την ΚΑΘΟΔΟ Sweet_Distress εχω διαφορετικη αποψη..... δεν ηταν και ο,τι καλυτερο.....anyway
    φιλιαααααααααα
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Montiliani
     
  7. Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    soft_crystal wrote:
    Modigliani (2004) με Andy Garcia
    απλά υπέροχο
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Εγώ πάλι προτιμώ το κλασσικό Phantom of the opera  
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "Που ζουν οι Εσκιμωοι" ..... ετσι για να μην ξεχνιομαστε απο την σκληρη πραγματικοτητα , αναφερεται στον πολεμο της Βοσνιας και εχει να κανει με τα παιδια .....

    "Αμην" του Γαβρα .... "Ιερες" βρωμιες και οι προδοσιες των κληρικων στις σχεσεις τους με τον ναζισμο

    Για πολυ γελιο ... "Ο γιος του Ροζ Πανθηρα " με τον Ρ.Μπενινι ..... απολαυστικος Μπενινι σε ρολο που του παει γαντι και πολλες σκηνες που το γελιο βγαινει αβιαστα ..

    Μια αλλη προταση απο τον βραζιλιανικο κινηματογραφο ..(μπορει και Αργεντινη) ... "Εννεα Βασιλισσες" ... ο κλεψας του κλεψαντος και αντε βρες εσυ τον απατεωνα .... συμπαθητικο .. ουτε λιγοτερο ουτε περισσοτερο ...

    τεντερ ελεγα να παρω το "μια πορνογραφικη σχεση".... μα με το Dogville με εχεις κατατρομαξει ... 
     
  10. gaby

    gaby Guest

    να το πάρεις το "πορνογραφική σχέση" είναι γλυκύτατο καμμία σχέση με την ψυχράδα του άλλου.

    Επίσης,

    Ζαν Γιμού. "Σήκωσε τα κόκκινα φανάρια" για σκληρότατο M/s με ελαφρύ S/M στην Κίνα των εσώκλειστων παλακίδων.

    Ζαν Γιμού πάλι "Να ζεις" πολύ πολύ ανθρώπινο.
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εμένα μου άρεσε πολύ το Dogville και το Manderlay, και το δυο του Τρίερ.
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Κι εμένα, το δε Manderlay σκέφτηκα αρχικά να το παρουσιάσω και εδώ, για σκλάβους που ήθελαν να παραμείνουν σκλάβοι μιλούσε.