Κι εμείς στην επαρχία τίποτα:

Συζήτηση στο φόρουμ 'Συναντήσεις Μελών' που ξεκίνησε από το μέλος Amazona, στις 17 Ιανουαρίου 2006.

1. Amazona

Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

Το κέντρο του κόσμου είναι η Αθήνα και το ξέρω καλά όσα χρόνια έζησα εκεί. Πήγα σε parties, meetings, συναντήσεις, γνώρισα κόσμο και κοσμάκι. Και τώρα ως επαρχιωτοπούλα εκφράζω το παράπονο ότι δύσκολα βρίσκεις σε μία τόσο κλειστή κοινωνία κάποιον να γνωρίσεις και δύσκολα οργανώνεται ένα ταξίδι αστραπή για να παρευρεθούμε σε κάποιο event.

Απανταχού μέλη, αν έρθετε προς τα μέρη μου στείλτε ένα μήνυμα μπας και βρεθούμε.

Αγαπητοί διοργανωτές ενημερώνετε το νωρίτερο δυνατό, μήπως και καταφέρω να οργανώσω την επίσκεψή μου.

Αγαπητοί συντοπίτες αν υπάρχετε εκεί έξω, μη φοβάστε, ας ανταλλάξουμε απόψεις, γνώμες, ιδέες, τηλέφωνα και ας πιούμε ένα καφέ να γνωριστούμε από κοντά

ΕΝΑΣ ΚΑΦΕΣ ΔΕ ΣΚΟΤΩΣΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ....:cigar:

2. SM_Art_Lady

SM_Art_Lady Member

Ηράκλειο Κρήτης ανέφερες αν κατάλαβα καλά έτσι?

Αγαπητή Amazona ξέρω πολλά άτομα που θα ήθελαν να ανταλλάξουν απόψεις, γνώμες, ιδέες, τηλέφωνα και να πιούνε ένα καφέ να γνωριστείτε από κοντά στην ευρύτερη περιοχή της Κρήτης.

Ρίξε τις ιδέες σου και να είσαι σίγουρη ότι θα έχεις την ανάλογη ανταπόκριση.

3. Amazona

Η ιδέα μου είναι να οργανωθεί ένα meeting λοιπόν, αφού υπάρχουν πολλά άτομα στην ευρύτερη περιοχή. Ευχαρίστως να το οργανώσω κι όλας, φτάνει να μου δώσεις τα στοιχεία των ατόμων να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους ή να δώσεις το δικό μου mail ώστε να επικοινωνίσουν αυτοί μαζί μου. Θα περιμένω νέα όπως και να' χει.

4. minoas69

minoas69 New Member

Έλα ντε!!!!!

Ο υδροκεφαλισμός της Αθήνας σε όλο του το μεγαλείο.

Πάντως κι εγώ Ηράκλειο μένω και αν κάποια στιγμή θέλετε μπορούμε να συναντηθούμε.
    Άλλωστε όπως είπατε ένας καφές δεν έβλαψε ποτέ κανένα!!!!!

5. Angel

Angel New Member

Ακομα και την Κρητη καλα ειναι(περιπου). Τι να πω και εγω που σπουδαζω Κεφαλονια;

6. SM_Art_Lady

SM_Art_Lady Member

Amazona αγαπητή μου θα σου δώσω μια συμβουλή αν θέλεις να γίνει μια συνάντηση στην Κρήτη.
    Έτσι θα γίνει μια καλή αρχή για να συμβαίνει αυτό συχνά πυκνά...

Όρισε τόπο και ώρα συνάντησης.
    Φρόντισε να βρεις ένα σημείο και ώρα που θα εξυπηρετεί όλους τους κατοίκους της ευρύτερης περιοχής εκεί.

Ζήτησε από τον Konstantino ένα διάστημα 20- 30 ημερών πριν την ημερομηνία που θα ορίσεις να στείλει ενημερωτικό mail σε όλα τα μέλη του forum προκειμένου να ενημερωθούν εγκαίρως οι ενδιαφερόμενοι.
    Θα μπορούσα να στείλω και εγώ την ανακοίνωση της συνάντησης σας στα μέλη του δικού μου club. (Και πίστεψε με είναι πολλά τα άτομα που ενδιαφέρονται)!

Ίσως η πρώτη συνάντηση να μην είναι μεγάλη... σιγά σιγά όμως με τον ίδιο τρόπο θα εκπλαγείς με την όλο και μεγαλύτερη συμμετοχή φίλων στην περιοχή σας.

Σε εμπιστεύομαι διότι είσαι σχετική και με στις συναντήσεις που γινόντουσαν στην Αθήνα .

Αν θυμάσαι και στην Αθήνα οι πρώτες συναντήσεις ήταν απογοητευτικές πριν κάποια χρόνια....

Μην μεμψιμοιρείτε και μη μένετε στα λόγια.....Κάνετε τα λόγια πράξεις...
    Οι προσπάθειες αμείβονται εν καιρό με υπομονή και επιμονή!!!

Καλή επιτυχία

7. Amazona

Θυμάμαι ότι τα meetings δεν οριζόντουσαν μήνες πρίν. Λέγαμε π.χ. πάμε το Σάββατο για ουζομεζέδες και μαζευόμασταν καμιά 15αριά. Anyway, ξέρω ένα μαγαζί (καφέ ενός φίλου) που είναι στο κέντρο της πόλης και είναι τόσο μικρό, που μπορεί να μας το διαθέσει prive. Θα επικοινωνήσω μαζί του να δώ ποιές μέρες μπορεί και θα ακολουθήσω τις οδηγίες. Ευχαριστώ που θα βοηθήσεις και εσύ και κανόνισε να έρθεις και προς τα εδώ μιά βόλτα....

8. minoas69

minoas69 New Member

Καλημέρα από το βροχερό Ηράκλειο.

Η αλήθεια είναι ότι σε κάποιες συζητήσεις σε site γνωριμιών, υπάρχουν λίγοι που είναι από την ευρύτερη περιοχή και έχουν ανάλογα ενδιαφέροντα.

Υπάρχει όμως και το πρόβλημα της "κλειστής κοινωνίας". Πιστεύω ότι αρκετοί θα προβληματιστούν αν θα πρέπει να πάνε σε μια τέτοια συνάντηση. Ειδικά αν είναι σε κάποιο κεντρικό σημείο όπως ανέφερε η Κυρία Αμαζόνα.

Πάντως είναι ένα πρώτο βήμα. Σιγά σιγά θα μαθευτεί και θα έχει και συμμετοχές.